375 Shares 7728 views

Wał kardana Oise: naprawa i wyważanie

Pojazd z napędem koła ze względu na połączenia mostków i skrzynki rozdzielczej przy użyciu półosie napędowe. Łącznie po przedniej i tylnej, pierwszą z nich składa się z wielowypustem połączenia i rurki o cienkich ściankach, na którego obu stronach są specjalnych punktów z łożyskiem kulkowym i elastyczne sprzęgło. Łożysko posiada dodatkowego mocowania pierścienia ustalającego i umieszczona w bazie stali. Wszystkie główne elementy mają uszczelki gumowe, które redukują drgania.

Co trzeba wiedzieć

Przedni WOM Oise ma prostą strukturę, która jest zamocowana za pomocą specjalnego uchwytu, umieszczony w dolnej części. Ale, tak jak każdy inny przedmiot, to wymaga okresowej naprawy lub wymiany. Gniazda PTFE są słabym punktem mechanizmu, podlegają szybkim zużyciem, ale ich naprawy, jak wiadomo, jest to niemożliwe.

Wał kardana Oise opiera się na trzech punktach mocowania, dlatego jest często nazywany trójkołowy. Pontonu łożysko, które jest środkowy element obsługuje wymaga bardziej wnikliwej uwagi. Zapewnia strukturę przechowywania składający się z dwóch części w ustalonym stanie. W związku z tym, należy okresowo kontrolowany. Diagnozuje się średnio co 50 tys. Km. Kiedy to został zastąpiony przez nowy, tak często stosowane bezpośredni typu przegubu uniwersalnego.

Przyczyny awarii

Pomimo faktu, że UAZ jest napęd na cztery koła, większość ciężaru spoczywa na tylnej osi. Wynika to z faktu, że zapotrzebowanie na napęd na przednie koła powstaje jedynie w przypadku pokonywania różnych przeszkód. Nawet biorąc pod uwagę zakaz intensywne użytkowanie nie różni się długi okres eksploatacji, a to powinno być regularnie sprawdzane i wyeliminować pęknięcia. Warto zauważyć błędy, które występują najczęściej w tym mechanizmie:

  • rozluźnienia elementów mocujących;
  • brak równowagi;
  • PTO wał Oise nabyte lukę między poprzeczkami łożyskowych;
  • Połączenie wypustowe pęknięcia;
  • Szczeliny zatarcia;
  • wzrost lumen połączenia wielowypustowe.

przejście

Jak każdy inny przedmiot, pierwszy krzyż Oise wał napędowy musi być wolne od brudu i rdzy. Po zapoznaniu się z jego lokalizacji i obecności zatyczek. Za pomocą młotka lekko naciśnięty miseczkami łożyskowymi. Pierścień ustalający jest oddzielony od krawędzi do haka i prosty śrubokręta. Potem po obu stronach łożyska wytłacza się za pomocą zatrzymania i młotka. Po obrocie wału jest usuwany z elementu wtykowego i samej poprzeczce uszczelniającego. Pozostaje tylko zainstalować nową część i zmontować strukturę w odwrotnej kolejności. Przejścia znajduje się zarówno na plecach i na przedniej cardan, z różnic w jego demontażu i montażu nie są dostępne.

wielowypustowy

Remont wałów przegubowych Oise polega przede wszystkim na wymianie zużytych żaby. Kiedy zużyte spline wał napędowy jest ogólnie należy wymienić. Ten błąd może być określona z biciem kierownicy przy pełnym napędzie jest włączone i zwiększony luz. Należy zauważyć, że średni okres funkcjonowania mechanizmu, w zależności od intensywności 30-50 tys. km.

W niektórych przypadkach, można uciec się do naprawy. Okres wykorzystania połączenia wielowypustowy może być zwiększona poprzez spawanie. Sposób ten oparty jest na zdolności z metalami, aby rozszerzać podczas ogrzewania do temperatury podczas chłodzenia i kurczenia się. Najpierw musimy mechanizm zdemontować i oddzielić szczelin. Część z części znajdujących się pod osią przednią, jest dokładnie oczyszczone. nałożone kilka szwów na zewnątrz połączenia za pomocą zgrzewarki. Następnie, w wyniku projekcji należy usunąć papier ścierny. Jeśli tego nie zrobi, jest prawdopodobne, asymetria. W ten remont osiowy Oise zakończone, możemy tylko proshpritsevat szczegóły i umieścić na swoim miejscu.

Klirens po skurczu metalu zwykle znika. Jeśli wszystko pozostaje tak jak wcześniej, trzeba kupić nowe urządzenie.

Wał kardana Oise: równoważenie

Procedura ta jest istotnym krokiem w zainstalowanym w każdym samochodzie tej marki przegubu uniwersalnego. Utrzymuje równowagę wszystkich składników. O trzymając go źle szybko dowiaduje się o obecności szumu tła, wibracji i poprawić wygląd gry w szczegółach. Aby uniknąć naprawy, które w tym przypadku mogą być wymagane wcześniej niż 10 tys. Km, jest to niezbędne do przeprowadzenia bilansu, niezależnie od stopnia ingerencji w system. Należy zauważyć, że procedura ta jest przeprowadzana w warsztacie.

Smarowanie głównych elementów strukturalnych o szczególnym znaczeniu. Procedura ta powinna być przeprowadzane regularnie, a zwłaszcza ponieważ jest on pod wpływem działania siły dowolnego kierowca. Wystarczy wpisać „Litol-24” w specjalnej strzykawki i technicznym w konstrukcji napędu wału napędowego. UAZ „Patriot” nie wymaga demontażu mechanizmu, o ile istnieje wystarczający dostęp do smarowniczki.