865 Shares 5917 views

czy praca jest dozwolona w „McDonalda” z lat 16?

Wielu nastolatków interesuje, w jakim wieku jest możliwość pracy w „McDonald”: 16 lat lub w jakimkolwiek innym wieku.


Co mówi prawo?

W każdym państwie istnieją pewne przepisy, które regulują stosunki zatrudnienia obywateli. W naszym kraju jest Kodeks Pracy. To ma osobny numer rozdziału 11, który jest poświęcony zawarcia jakichkolwiek umów o pracę. Dla zainteresowanych, czy praca w „McDonalda” zgodne z prawem do 16 roku życia, należy uważnie przeczytać artykuł 63. To daje szczegółowe informacje o nim. To specjalnie mówi, że każdy jest dozwolone dla obywateli Rosji -employment (w tym praca w „McDonald”) do 16 lat. Limit ten może zostać obniżony o jeden rok, czy dana osoba jest ciągle szkolony (nie w pełnym wymiarze czasu) jako część kompleksowego programu. Jeżeli jedno z rodziców wyrazić zgodę, a następnie pracować na szkolenia w miejscu pracy i powodując żadnych nastolatków krzywdy mogą już czternaście. Ale są też przypadki, w których, na przykład, w sztukach (cyrk, teatr lub kino) po prostu wymaga zaangażowania bardzo małymi dziećmi. Następnie, za zgodą umowy opiekuńczego podpisanego przez rodziców lub opiekunów dziecka. Ale jeśli nastolatek jest zainteresowany pracą w „McDonald”, 16 lat, może sobie na to pozwolić.

Kto będzie?

Jaki jest najprostszy sposób, aby oficjalnie zarobić własne pieniądze dla nastolatek? Ta praca jest w „McDonalda”. Z 16 latach wakatu, oczywiście, nie będzie dostępna dla wszystkich. Oczywiście, pracodawca nie bierze dziecko na stanowisko księgowego. Ale są obowiązki, że ludzie w tym wieku można wykonać bezpiecznie. Na przykład, wytwarzanie żywności w kuchni, użytkowników usług, jak również utrzymanie porządku w lokalu i okolic. To wszystko zależy od zainteresowań i możliwości dziecka. Jeśli lubi coś zrobić z rękami, praca w kuchni, aby dać mu prawdziwą przyjemność. I tych, którzy lubią czat na żywo, będą mogli również współpracować z klientami. W tym przypadku, ustawa określa małe ograniczenia:

  • Czas trwania tej zmiany, nie przekracza ustaloną normę;
  • Praca nie powinna być związana z niebezpiecznymi lub niebezpiecznych warunków pracy;
  • nastolatek nie może posiadać pozycję, która zapewnia do podpisania kontraktu odpowiedzialności.

Reszta prawo nie zabrania młodych ludzi do samorealizacji.

Pracować w stolicy

oferuje trzydzieści siedem praca rosyjskich miast pragnących „McDonalds” do 16 lat. Moskwa w tej kwestii – nie jest wyjątkiem. To tu sieć pierwsza kawiarnia została otwarta w 1990 roku. Dlaczego młodzież idzie do pracy w sferze władzy publicznej? Odpowiedź na to pytanie znajduje się, o dziwo, płac. Rok po roku, urząd statystyczny i działaczy społecznych kontroluje poziom płac różnych grup ludności. Obecna sytuacja w stolicy jest w następujący sposób, co jest mniej prawdopodobne, z wyłączeniem emerytów, pracowników dostać, „McDonald”. Oni zarabiają miesięcznie średnio około 45 tysięcy rubli. Gdy prowincja rosyjska jest dopuszczalna kwota, za Moskali – ubóstwo. Oczywiście, aby zarobić dużo pieniędzy, trzeba mieć wyższe wykształcenie i minimalnego stażu pracy. W skrajnych przypadkach są rzadkie lub popytu zawodu. Narybku półprodukty i oczyszczenie stołu – to zwykle dużo emerytów, młodzieży i młodszych uczniów.

Utworzone przez

Dla wielu młodych ludzi wchodzi na rynek pracy miał pracę w drodze „McDonald” z 16 lat. Informacje zwrotne od tych, którzy doświadczyli go dla siebie, czasami znacząco różne. Ktoś myśli, że 150 rubli za godzinę odbierać niegodnie, za pieniądze nie jest konieczne do spędzenia wolnego czasu. Ale nastolatki idą do pracy, by stać się niezależnym i uzyskania niezależności finansowej. A 25 000-30 000 miesięcznie dla studenta – jest to dobre wsparcie. Ponadto, niektóre dzieci zmuszanych do pracy z powodu braku pieniędzy w rodzinie, lub zapłacić za ich własnego treningu. tu nie ma wyboru. I edukacja w tym wieku nie pozwala zakwalifikować się do wysokich stanowisk. Oczywiście, jeśli mówimy o dorosłego mężczyznę, rodzaj pracy, na przykład, nie pozwoli na rodzinę. Jeśli uczeń lub student nie jest zadowolony z takiego wynagrodzenia, więc tak naprawdę nie potrzebują pieniędzy, może również pogodzić się z ich sytuacji. Dla reszty drzwi, „McDonald” jest zawsze otwarty.