591 Shares 5023 views

Element grzewczy do podgrzewacza ręczników: cechy i zasady działania

Do tej pory wiele dyskusji na temat tego, które z podgrzewaczy ręczników jest lepsze – wody lub elektryczności. Pierwsza opcja jest zazwyczaj wybierana przez tych, którzy scentralizują ciepłą wodę lub indywidualne ogrzewanie.


Ale większość ludzi wolą samozasysające urządzenia elektryczne ze względu na ich niezależność i zalety. Często element grzewczy podgrzewany ręcznik jest uważany za główną przyczynę awarii. Trudności w jego pracy wynikają z faktu, że rosyjskie sieci energetyczne funkcjonują nie tak dobrze jak chcemy.

Definicja

Elementem grzewczym na podgrzewanym wieszaku na ręczniki jest rurowy grzejnik elektryczny, który pojawił się bardzo dawno temu. Konstrukcja różni się od swoich poprzedników, zwłaszcza, że w urządzeniach stosowane są nowe materiały, co nieco zmienia właściwości urządzenia. Ale zasady pracy są takie same.

Funkcje

Funkcje urządzeń obejmują:

 • W produkcie metalowym znajduje się element grzejny wykonany w postaci drutu. Metal ma wysoki punkt topnienia. Drut wpływa na moc grzałki elektrycznej.

 • Prąd przepływa przez przewód, co powoduje nagrzewanie się. Ciepło pochodzi z materiałów dielektrycznych, cieczy w rurach urządzenia. Okazuje się, że ogrzewanie przewodu jest silniejsze w porównaniu z końcowymi rurami suszarki.
 • Często nagrzewnica ręczników grzewczych ma termostat umieszczony w tej samej obudowie. Bliskość elementów jest spowodowana tym, że pozwala to szybko wyłączyć grzałkę elektryczną, chroniąc ją przed przegrzaniem.

Grzejnik z termostatem do podgrzewanego podgrzewacza ręcznego jest uważany za najbardziej wygodny, ponieważ pozwala na ogrzewanie urządzenia do pożądanej temperatury. Pozwala to na użycie instrumentu przez dłuższy czas. Elementy grzejne do elektrycznych maszyn ręczników mogą mieć różne typy, różniące się charakterystyką. Wśród dużych asortymentów należy wybrać urządzenie wysokiej jakości.

Przewód grzejny

To urządzenie jest uważane za ten sam TEN, ale w zmodyfikowanej formie. Przewód grzejny jest w postaci przewodu pokrytego ochronną plecionką. Do jego produkcji stosuje się miedź, nikiel i nikrom. Podgrzewacze są dwurdzeniowe i jednorzędowe.

Pierwsze urządzenia wyposażone są w dwa przewody: jeden prąd zasilający, drugi – ogrzewa. Oprócz uzwojeń, grzałka do ogrzewania ręczników jest stosowana w ciepłych podłogach, systemach przeciw oblodzeniowych, ogrzewaniu rur wodociągowych.

Zasady pracy

Może pracować niezależnie lub z termostatami. Druga opcja zwiększa cenę urządzenia. Urządzenia bez termostatów są na żądanie wśród klientów. Wynika to z przystępnego kosztu. Zastosowanie czarnej stali wpływa na niską cenę.

Materiał nie jest narażony na korozję. Są tanie urządzenia i minus – stale pracują. Dlatego też nie można kontrolować zużycia energii elektrycznej.

Przyczyny awarii

TEN w budownictwie jest uważany za najbardziej kruchy pierwiastek, dlatego często musi być zmieniany. Ważne jest, aby znać przyczyny złamań w celu przedłużenia żywotności grzejnika:

 • Skoki napięcia, prądy prądowe, dzięki czemu następuje awaria elementu.
 • Suszarka pracuje z wysoką prędkością, co powoduje obciążenie wszystkich elementów elektrycznych. Aby temu zapobiec, musisz wybrać urządzenia z dużym marginesem mocy. Powinno to być uwzględnione przez tych, którzy chcą wysuszyć ręczniki i stosować urządzenia grzewcze.

 • Jeśli grzałka jest wyposażona w pojedynczą spiralę, prowadzi to do jej szybkiego złamania. Wynika to z faktu, że energia elektryczna nie jest rozproszona ze względu na obciążenie spada na jedną spiralę. Czas trwania takich decyzji jest nieistotny.
 • Częste przełączanie suszarki prowadzi do zużycia nagrzewnicy. Urządzenie staje się zmęczone ze względu na stałą pracę. Wynika to z procesu niszczącego utlenianie metalu. W rezultacie zmniejsza się straty ciepła.

Nie bój się przerwy w suszarce. Z biegiem czasu, nawet najbardziej wysokiej jakości urządzenia nie. Co należy zrobić – zmienić grzejnik lub kupić nową podgrzewaną rączkę? Ponadto obudowa może uszkodzić integralność, co prowadzi do deformacji urządzenia.

Produkty Terma

Grzejnik do suszarki na ręczniki Terma jest dziś jednym z najbardziej wymagających. Od wielu lat firma produkuje wysokiej jakości urządzenia. Są przystosowane do urządzeń takich producentów jak Terma, Grota, Sunerja, Dvin, Terminus, a także dla urządzeń o średnicy wejściowej 1/2 "VH, elementy grzejne umożliwiają regulację pracy urządzenia, ustaw żądaną temperaturę ogrzewania, Urządzenie.

Urządzenie posiada dwustopniową ochronę przed przegrzaniem. Posiada funkcję przeciw zamarzaniu, która chroni urządzenie przed obniżeniem temperatury grzejnika poniżej 5 – 7 stopni. Thermo "Therma" do podgrzewanych wieszaków na ręczniki ma oryginalny wygląd i doskonałą funkcjonalność. Wśród asortymentów znajdują się produkty o dwóch stylach – klasycznym i nowoczesnym.

Zalety towarów to:

 • Optymalny stosunek ceny do jakości.
 • Szeroki wybór elementów grzewczych, które pozwolą Ci wybrać odpowiedni produkt do podgrzewacza ręczników.
 • Istnieje wybór typu połączenia: z przewodem i wtyczką, ukrytym połączeniem.
 • Obecność czujnika temperatury i mikroprocesora impulsowego regulującego temperaturę.
 • Obecność jednostek kontrolnych, które obniżają koszt energii elektrycznej.

Dla każdego podgrzewacza ręcznego można wybrać odpowiedni podgrzewacz. Produkty tej firmy są certyfikowane, a co ważniejsze, bezpieczne w użyciu. Pozostaje tylko do prawidłowego zainstalowania urządzenia, tak aby działał bez przerw.