265 Shares 6233 views

Obrócenie narzędzia do obróbki metali: Składnika elementów, klasyfikacja i oznaczenie.

Jednym z najbardziej popularnych narzędzi w obróbce metalu jest nóż. To pozwala na wykonywanie wielu operacji produkcyjnych. W tym artykule przyjrzymy się obracając narzędzie do metalu, jego składników, klasyfikacji i oznaczenia.


Elementy składowe

Istnieje ogromna liczba różnych narzędzi tnących, a wszystkie z nich składa się z dwóch części: uchwyt i część roboczą.

Pierwszym z nich jest do mocowania narzędzia tnącego na obrabiarce, a drugi – jest wymagana do obróbki powierzchni.

W zależności od rodzaju noża może być stałe lub zespoły. Z nazwy jest oczywiste, że te ostatnie – nie całkowicie oddane i część narzędziem pracy posiadające zdejmowaną płytkę mocującą mechaniczną. Gdy jedna z krawędzi skrawających jest szlifowanie, płytki wirowano i odwrócony. Jeżeli nóż tokarski na kawałku metalu, wówczas (tak zwany proces starzenia), konieczne jest naostrzenia lub lutowanie na krawędzi tnącej stępieniu.

Instalacja i sposób działania

Ważne jest, aby ustawić narzędzie w uchwycie narzędzia, ponieważ będzie to zależeć od jakości otrzymanego produktu i szybkości zużywania się narzędzia roboczego. To musi być zabezpieczone w taki sposób, że końcówka była na linii środkowej maszyny. Sposób działania noża tokarskiego do metalu jest bardzo prosty – odcina pożądaną warstwę metalu. W tym celu jest ono doprowadzane do informacji związanych w uchwycie i obracające się z żądaną prędkością. W konsekwencji, frytki utworzony z usuniętej warstwy. Do zgrubnego szlifowania dodatku do przetwarzania wybrano znacznie większe niż w przypadku wykończenia. Ponadto, należy pamiętać, że przy zbyt wysokim paszowego jakości powierzchni obrabianego przedmiotu może zostać znacznie zmniejszona.

klasyfikacja

Jak wspomniano wcześniej, istnieje ogromna liczba różnych frezów.

Są one klasyfikowane jako:

  • Przez termin: na zewnętrznych powierzchniach stożkowych i cylindrycznych mielenia – tuleję do wiercenia otworów – wiercenie, na – cięcie. Za pomocą noża tokarskiego na metalowy gwint może być cięte, mielenia i kształt powierzchni przejściowej obrabiane pierścieniowy rowek.
  • Materiał wytwarzania. Chodzi o to, że część tnąca narzędzia musi mieć wysoką twardość, wysoka wytrzymałość, odporność na ścieranie i czerwony twardość. To z tego powodu, do produkcji niektórych typów narzędzi tokarskich wykorzystywane są tzw szybkich prędkości – P9 stali o wysokiej prędkości, P12, P6M5 i tym podobne. Kolejna grupa – BK8 stopy volframokobaltovye, VK6. Trzecia grupa – stal narzędziowa U11A, U10A, U12A.
  • W zależności od parametrów konstrukcyjnych: ciało stałe i prefabrykowanych prosto i zagina, wykorzystywane i zakrzywionych.
  • Kształt przekroju poprzecznego: okrągłe, kwadratowe, prostokątne.
  • Dzięki dalszemu przetwarzaniu jakości: blister (cięcia) wykończeniowe i końca (przejście).

powołanie

Frezy stosowane są na tokarkach, dłutowanie, struganie, odnawialny i maszyn wirujących. Ich konstrukcja umożliwia różnorodne operacje: toczenie, wiercenie, cięcie, gwintowanie oraz gwint wewnętrzny, ścinanie, dłutowania, odwierty produkcyjne itp Innym interesującym, że prefabrykowane noże tokarskie, płyta jest wykonana z metalu, węglików, można różne cele. ,

Jest to bardzo wygodne. W tym samym uchwycie mogą być dołączone na przemian różne części tnących i uzyskać zupełnie innego instrumentu. Ponadto ich zastosowanie pozwala uniknąć operacji, takich jak lutowanie i ostrzenia. To znacznie ułatwia pracę i zwiększa żywotność urządzenia. W celu korzystania z funkcji prawidłowo wykonać konkretną pracę, obliczyć parametry cięcia dla każdego przejazdu. Muszą wziąć pod uwagę rodzaj i materiał narzędzia. Otrzymuje się go z obliczeń zależy od prędkości skrawania, ilość podawanego podczas toczenia, wiercenia i innych operacji z użyciem tego narzędzia tnącego.