127 Shares 3425 views

Komputer Charles Babbage. Biografia, pomysły i wynalazki Charles Babbage

Charlz Bebbidzh – angielski matematyk i wynalazca, który zaprojektował pierwszy automatyczny komputer cyfrowy. Ponadto, pomógł stworzyć nowoczesną angielskiego systemu pocztowego i był pierwszym niezawodne tablice aktuarialne, wynalazł rodzaj prędkościomierza i puteochistitel kolejowego.


Biografia Charles Babbage

Urodził się w Londynie w dniu 26 grudnia 1791 roku w rodzinie partnera banku Praeds Benjamin Babbage, właściciel Bitton Estate w Teignmouth i typu Betsi Plamli. W 1808 rodzina postanowiła przenieść się do starej drogi House, znajduje się w East Teignmouth, a jego ojciec był naczelnikiem św Michała sąsiednich kościelnej.

Ojciec Karol był bogatym człowiekiem, by mógł nauczyć się kilku elitarnych szkół. Na 8 lat musiał iść do szkoły wiejskiej w celu odzyskania od niebezpiecznej choroby. Jego rodzice zdecydowali, że mózg dziecka „nie powinien mieć do szczepu też.” Według Babbage, „ten wielki bezczynność może doprowadziły do niektórych rozumowania swoich dzieci.”

Potem naukę w szkole króla Edwarda VI w Totnes, South Devon, kwitnącej LO, która funkcjonuje do dziś, ale stan zdrowia w momencie zmusza Charles zwrócić się do prywatnych nauczycieli. Wreszcie dotarł do zamkniętej Academy 30 uczniów, prowadzone przez wielebnego Stiven Friman. Instytucja posiada obszerną bibliotekę, która Babbage wykorzystywane do samodzielnej nauki matematyki i nauczył się go kochać. Po opuszczeniu Akademii, miał dwa osobistego mentora. Jednym z nich był duchowny of Cambridge, w którym nauczanie Charles odpowiedział następująco: „Obawiam się, że nie nauczyliśmy się wszystkie korzyści, które mogłyby dostać” Drugi był profesorem w Oxfordzie. Uczył klasyków Charles Babbage, że może on zostać przyjęty do Cambridge.

Studia na Uniwersytecie

W październiku 1810 roku, Babbage przybył do Cambridge i rozpoczął studia na Trinity College. Miał znakomite wykształcenie – Lagrange wiedział Leibniz Lacroix, Simpson i został poważnie rozczarowany dostępnych programów matematycznych. Dlatego on i John Herschel, George Peacock i inni przyjaciele postanowili założyć Towarzystwo analitycznych.

Kiedy w 1812 roku Babbage przeniesiona do Peter House Cambridge, był najlepszy matematyk; ale jej nie ukończył z wyróżnieniem. Honorowy stopień otrzymał później, nawet bez zdania egzaminów w 1814 roku.

W 1814 Charlz Bebbidzh żonaty Georgiana Whitmore. Jego ojciec, z jakichkolwiek powodów, nie pobłogosławił go. Rodzina mieszkała w pokoju w Londynie, w Devonshire Street, 5. Tylko trzy z ich ośmiorga dzieci przetrwały do dorosłości.

Ojciec Charles, jego żona i jeden z jego synów zmarł tragicznie w 1827 roku.

projekt komputer

W dniach Charles Babbage w obliczeniach matematycznych tabel często pomyłki, więc postanowił znaleźć nową metodę, która zrobi to mechanicznie, eliminując błędy ludzkie. Pomysł narodził się w nim przez jego bardzo wcześnie, w 1812 roku.

Trzy różne czynniki wpłynęły na przyjęcie takiej decyzji:

  • nie lubił niedbalstwa i niedokładności;
  • Łatwo było stoły logarytmiczne;
  • Byliśmy inspirowane przez istniejące prace nad maszyny liczące W. Schickard, B. Pascal i Leibniza.

Podstawowe zasady urządzenia obliczeniowego, omówił w liście do Sir H. Davy'ego na początku 1822 roku.

silnik różnica

Babbage przedstawił to, co nazywa się „silnik różnicę”, Royal Astronomical Society 14 czerwca 1822 w artykule zatytułowanym „Uwagi dotyczące korzystania z obliczeń maszynowego astronomicznych i matematycznych tabel.” Mógł obliczyć wielomiany używając metody numerycznej nazwie różnica.

Społeczeństwo zatwierdził pomysł, a w 1823 roku rząd przyznał mu £ 1500 na jej budynku. Babbage wykonane w jednym z pokoi swojego warsztatu domowego i zatrudnił Dzhozefa Klementa nadzorować budowę urządzenia. Każda część miała być wykonywane ręcznie za pomocą specjalnych narzędzi, z których wiele on rozwiniętych. Karol zrobił wiele wycieczek do zakładów przemysłowych w celu lepszego zrozumienia procesów produkcyjnych. Opierając się na tych wycieczek i jego osobistym doświadczeniem w tworzeniu maszyn w 1832 roku Babbage opublikował „O gospodarce maszyn i produkcji.” Była to pierwsza publikacja tego, co dziś nazywa się „naukowej organizacji produkcji.”

Osobista tragedia i podróż do Europy

Georgiana za śmierć wife, ojciec Charles Babbage i jego młodego syna przerwał budowę w 1827 roku. Praca silnie obciążone go, a on był na skraju załamania. Dzhon Gershel i kilku innych znajomych przekonany Babbage uczynić podróż do Europy, aby zregenerować. Jeździł po Holandii, Belgii, Niemiec, Włoch, odwiedzając uczelniami a przemysłem.

We Włoszech, dowiedział się, że został mianowany Lucasian profesor matematyki na Uniwersytecie w Cambridge. Początkowo chciał zrezygnować, ale przyjaciele przekonali go inaczej. Po powrocie do Anglii w 1828 roku przeniósł się do Dorset Street, 1.

wznawianie

Podczas braku różnicy projektu silnika Babbage'a znalazł się pod ogniem. Pogłoski, że zmarnowane pieniądze rządu, że maszyna nie działa i że nie miałoby to żadnego praktycznego skutku, gdyby została wykonana. Dzhon Gershel i Royal Society publicznie bronił projektu. Rząd kontynuuje swoje wsparcie poprzez nadanie £ 1500 29 kwietnia 1829, 3000 funtów od 3 grudnia, a tym samym 24 lutego 1830. Prace kontynuowano, ale Babbage stale miał problemy z uzyskaniem pieniędzy ze skarbca.

Porzucenie projektu

Problemy finansowe Charles Babbage zbiegła się z pogłębieniem się nieporozumienia z Clement. Babbage do ich domu wybudowany dwukondygnacyjny, 15-metrową warsztatu. Miała szklany dach do oświetlania, jak i żaroodporne czysty pokój do przechowywania urządzenia. Klemens nie chciał przenieść się do nowego sklepu i zażądał pieniędzy, aby podróżować po mieście, aby nadzorować pracę. W odpowiedzi Babbage zaprosił go do otrzymania bezpośrednio od Skarbu Państwa. Clement odmówił i przerwała pracę nad projektem.

Co więcej, nie chciał oddać rysunki i narzędzia używane do tworzenia różnicy Engine. Po zainwestowaniu £ 23000, w tym £ 6000 z Babbage własnym, praca na niedokończone urządzenia zatrzymał się w 1834 roku W 1842 roku rząd oficjalnie zrezygnował z projektu.

Charlz Bebbidzh a silnik analityczny

Daleko od wynalazcy różnicy silnika zacząłem myśleć o jej ulepszonej formie. W latach 1833 i 1842, Charles starał się zbudować urządzenie, które może być zaprogramowany, aby produkować żadnych obliczeń, nie tylko w odniesieniu do równań wielomianowych. Pierwszy przełom nastąpił, kiedy przekierowany wyjście urządzenia przy wejściu do dalszych rozwiązań równań. Opisał go jako maszynę, która „zjada własny ogon”. Nie trzeba było długo czekać, aby zidentyfikować główne elementy silnika analitycznego.

Komputer Charles Babbage, aby wprowadzić dane i instrukcje na temat niezbędnych obliczeń stosowanych karty dziurkowane, zapożyczonych z żakardowych krosnach. Aparat składał się z dwóch części: w młynie i przechowywania. Młyn, odpowiadający nowoczesnym procesor komputera wykonywania operacji na danych uzyskanych z repozytorium, który może być rozpatrywany jako pamięć. To był pierwszy na świecie komputer ogólnego przeznaczenia.

Komputer Charles Babbage został zaprojektowany w 1835 roku. Skala prac było naprawdę niesamowite. Babbage i kilku współpracowników stworzyli 500 dużych rysunków projektowych, 1000 arkuszy symboli mechanicznych i opisy 7000 arkuszy. Zakończono młyn 4,6 m wysokości i 1,8 m średnicy. Storage 100 cyfr przedłużony do 7,6 m. Ze swojej nowej maszynie Babbage zbudował małe kawałki testowych. Całkowicie maszyna nigdy nie została ukończona. W 1842 roku, po wielokrotnych nieudanych prób uzyskania finansowania rządu, zwrócił się do Sir Robert Peel. Odmówił, a zamiast tego zaproponował mu tytuł szlachecki. Babbage odmówił. Kontynuował zmodyfikować i poprawić projekt dla wielu latach.

Hrabina Lovelace

W październiku 1842 roku Federiko Luidzhi, włoski generał i matematyk, opublikował artykuł o silniku analityczny. Augusta Ada King, hrabina Lovelace, wieloletni przyjaciel Babbage, przetłumaczył dzieło na język angielski. Karol zaprosił ją dostarczyć wskazówek tłumaczeniowe. W latach 1842 i 1843 para razem pisemnych notatek 7, całkowita długość, która jest trzy razy większa od rzeczywistej wielkości artykułów. W jednym z nich Piekło przygotowaliśmy tabelę programu, który Babbage stworzony do obliczania liczb Bernoulliego. W innym, pisała o uogólnionym algebraiczną maszynę, która może wykonywać operacje z symboli, jak również numerów. Lovelace był chyba pierwszy zrealizować wspólny cel urządzeń Babbage, a niektórzy uważają, że jest to pierwszy na świecie komputer programista. Zaczęła pracę nad książką, opisująca maszynę analityczną bardziej szczegółowo, ale nie mają czasu, aby ją zakończyć.

cud inżynierii

W okresie od października 1846 do marca 1849 roku o Babbage rozpoczął projektowanie drugą różnicę maszyny, wykorzystując wiedzę zdobytą na tworzenie ich analizę. Był on używany tylko 8000 sztuk, trzy razy mniej niż w pierwszym. To był cud inżynierii.

W przeciwieństwie do analizy, którą stale manipulowane i zmodyfikowanej Druga różnica silnik po zakończeniu początkowej fazy rozwoju niezmienionym. W przyszłości, wynalazca nie próbował zbudować urządzenie.

24 rysunku pozostała w archiwach Muzeum Nauki, aż Charles Babbage pomysły były realizowane w latach 1985-1991, powstanie replika pełnowymiarowego z okazji 200. rocznicy jego urodzin. Wymiary urządzenia wykonany o długości 3,4 m, 2,1 m wysokości i 46 cm głębokości, a jego ciężar – 2,6 ton. Ograniczenia dokładności były ograniczone do wartości, które mogą być osiągnięte w tym czasie.

osiągnięcia

W 1824 roku, Babbage zdobył Złoty Medal Królewskiego Towarzystwa Astronomicznego „za wynalezienie maszyny do obliczenia matematyczne i astronomiczne tabel”.

Od 1828 do 1839 roku Babbage był Lucasian profesor matematyki w Cambridge. Pisze dla wielu czasopism naukowych i walnie przyczynił się do powstania Towarzystwa Astronomicznego w 1820 roku i Towarzystwa Statystycznego w 1834 r.

W 1837 roku, w odpowiedzi na 8 oficjalnej Bridgewater traktacie „O mocy, mądrości i dobroci Boga, która objawia się w stworzeniu” opublikował dziewiątą Bridgewater Traktat wysuwając tezę, że Bóg, posiadający wszechmoc i dalekowzroczności, stworzył boskiego prawodawcę, produkujących prawa ( lub programy), które następnie w odpowiednim czasie stworzonych gatunków, eliminując w ten sposób potrzebę cuda za każdym razem potrzebne do tworzenia nowych gatunków. Książka zawiera fragmenty korespondencji autora z John Herschel na ten temat.

Charlz Bebbidzh osiągnąć również wymierne rezultaty w kryptografii. Złamał szyfr maszyny; a także znacznie słabsze szyfr, który jest obecnie znany jako szyfru Vigenère. Babbage to otwarcie był używany przez brytyjskiego wojska i został opublikowany tylko kilka lat. W rezultacie, prawo do prymatu przekazane Frederick Kasiski, który przyszedł do tej samej rzeczy kilka lat później.

W roku 1838 wynaleziono Babbage puteochistitel, metalową ramę, która jest przymocowana do przedniej części lokomotywy usuwania przeszkód z drogi. Pełnił również szereg badań Great Western Railway Isambard Brunel Kingdoma.

On tylko raz próbował się polityką, kiedy w 1832 roku brał udział w wyborach w miejscowości Finsbury. Po głosowaniu, Babbage zajął ostatnie miejsce.

Matematyk i wynalazca, zmarł 18 października 1871 roku w wieku 79 lat.

Części niedokończonych ustaleń komputerów stworzonych przez niego są dostępne do odwiedzenia Muzeum Nauki w Londynie. W 1991 roku została ona zbudowana Difference Engine podstawie oryginalnych planów, i to działało idealnie.