606 Shares 4385 views

Glushanovsky Alex: biografia, wszystkie książki, szczególnie sztuka i opinie

Aleksey Alekseevich Glushanovsky – jeden z poczytnych pisarzy science fiction rosyjski. Brak wykształcenia zawodowego nie przeszkadza mu stworzyć ciekawe historie i światy.

biografia

Aleksy urodził się w Jekaterynburgu, 20 lutego 1981 r. W 1998 roku wstąpił na Uniwersytet Stanowy Wydział Biologii Ural (specjalność – ekologia) i skutecznie uzupełnia go w 2003 roku. To nadal pracuje w tej specjalności.

Młody pisarz nie lubi literaturę fantastyczną, choć pisze w tym gatunku. Przejażdżki na rybołóstwa i polowania, trzymając psa – spaniela o imieniu Pana. Podczas gdy w „O mnie” w różnych miejscach (takich jak „drugim obiegu”), on krytycznie nazywa się leniwy i Slackers, trudno w to uwierzyć, bo za nim nie jest jedna książka. Aleksey Alekseevich Glushanovsky przyznaje, że jego pierwsza książka zaczęła pisać tylko w celu wywarcia wrażenia swoją dziewczynę. Romantyczna historia zakończyła prozaicznie: Kobieta po pewnym czasie opuścił, ale książka w tym czasie był już zwolniony. Szła i jest teraz czytane przez wielu fanów fantasy.

książki

„Demon Droga” Aleksiej Glushanovskogo wśród fantastycznych fanów to jedna z tych serii, które warto przeczytać. Pierwsza książka nazywa się „Droga do magików”, został wydany w 2007 roku przez Wydawnictwo „Alfa-book”. To właśnie w tym wydawnictwie jest zwykle opublikowanego Alexey Glushanovsky. Książka w celu wychodzić co roku. „Magiczny Szlak” oraz „Droga maga”, druga i trzecia książka z serii, został wydany rok później przez tego samego wydawcę. Końcowa książka „Demon Droga” został opublikowany w 2009 roku.

Tetralogia opowiada historię młodego mężczyzny o imieniu Oleg, który spadł z naszego codziennego świata do drugiego, wypełniona magicznymi i innych ras, takich jak wampiry, demony i czarodziejów. Bohaterem filmu jest zainteresowany w magii, staje się kluczem do przeniesienia się do innego świata. Tam staje się pół-demon i rozpoczyna swoją podróż. „Szlak Magia” – druga książka z serii, opowiada o tym, jak Oleg przeszkoleni w Magic Academy, ale twoje stare nawyki zmienić nie zamierza, pozostając „na każdy korek baryłkę”. Jego znaczne magiczne moce musi chronić go od kłopotów, ale za każdym razem jest na odwrót.

W trzeciej książce ( „Ścieżka filozoficzny”), Oleg ukończył pierwszego kursu, a następnie przekazana do straży pożarnej. Postanawia przystąpić do badania światła ognia magii, ale oprócz tego życia stanowi dla niego i innych lekcji: splot wokół, w taki czy inny sposób trzeba uczestniczyć.

ciemny fantazja

Czwarta książka jest bardzo różni się od innych, którzy pisali Alexei Glushanovsky. „Sposób, w jaki demon” – książka jest ponure, pełne krwi i przemocy, i nie powinny być traktowane oddzielnie od cyklu, bo wtedy wydaje się nadmierny krwiożerczość autora. Jednak podczas czytania tetralogii jest całkowicie możliwe, aby wykonać jedną lub innych wydarzeń, a następnie czytelnik staje się wyraźne działania bohatera.

W końcowej księdze tetralogii, napisany przez Alex Glushanovsky Oleg demon pomaga budować na tronie władcy, ale potem znalazł się w niebezpieczeństwie wokół niego wykreślić go wysłać hitmen, ale, oczywiście, tylko w trosce o „konieczności publicznego”. Zdrajcy nie biorą pod uwagę możliwości swojego przeciwnika, i że w czasie przestał być tylko zabawa student z innego świata i zamienił się w demona nekromanta. Jego przyjaciele wampiry i liczi, a oni nie chcą Oleg poszedł do królestwa zmarłych z powodu takiej bzdury jak rzecz władcy. Główny bohater, zapłacił za swoją nieostrożność, zmuszony dosłownie wyjść z własnego grobu. Po tym Oleg zostanie podjęta dla przywrócenia sprawiedliwości i oszczędza prawie nikt.

Opowiadania i powieści

Oprócz cykli objętości Aleksey Glushanovsky napisał kilkanaście powieści i opowiadań. Niektóre z nich są związane z podstawową cyklu książek, na przykład historia „Cesarz Miecz” to prequel do tetralogii „demon Way.” Autor wspomina, że wszystkie historie w taki czy inny sposób związane z bohaterów jego powieści można czytać oddzielnie od reszty stworzenia. „To jest całkowicie gotowy produkt bez ustawicznego” – mówi.

Dzięki kreatywności Alexei Glushanovskogo, łącznie z jego powieści i opowiadania można znaleźć na stronie internetowej „samizdatu”, gdzie stawia się nie tylko gotową pracę, ale także różne wersje tego samego produktu. Na przykład historia „Pająk” jest w dwóch odmianach, i były one tworzone na żądanie wydawców. Na tej samej stronie można zadawać pytania autor, często reaguje na użytkowników w komentarzach. Można również spojrzeć na jego stronie w „Laboratorium fikcji.”

inne powieści

Cykle poza wart i powieść "The Birth of Magic. Peace Keeper". Ta książka mówi o przepowiedni Majów i charakterystycznym dla roku 2012 ludzkość. Na naszej planecie istnieją portale z innych światów, przez które przechodzimy do wróżki. Całkowite zniszczenie ludzkości można zapobiec tylko przez tajemniczego barda, który w jakiś sposób udało się uzgodnić z wróżek i zatrzymać ich inwazję. Bardowie są jedynymi obrońcami Ziemi, ale jest ich niewielu, a oni nie tylko nie są nieśmiertelne, ale również cierpią z powodu własnych siłach. Nazwa bohatera jest Artur. Jest on również bard dawno doszedł do granicy, po której jego bracia umierają, ale z jakiegoś powodu, Artur jest wciąż żywa. W pewnym momencie na świecie stają się coraz częstsze morderstw bardów i zaczyna polowanie na bohatera.

Alex Glushanovsky i napisał kilka prac we współpracy z kolegami. Na przykład książka "Uśmiech Hussar" (wydany "Alpha-book" w 2009 roku) został ustanowiony wraz z Vlad Polyakov, a książka "Cena imperium" ( "Alpha-book", 2012) został napisany przez Svetlana Ulasevich.

opowieści zimowe

Kolejna seria książek Alekseya Glushanovskogo – trylogia „Opowieści zimowe”. Pierwsza książka nazywa się „The Heart of zamieci.” Wydawca „Alpha Book” uwolnił ją w 2010 roku. „Nieużytki nadziei” została opublikowana rok później, a trzeci, „Domu burz”, nie jest jeszcze zakończona.

W „Zimowej opowieści” opowiada historię Rau Prince – utalentowanych generałów elfy śnieg, ludzie, którzy niemal całkowicie zniszczone. Oczywiście, młody książę chce zemścić się na wrogu, ale siły wroga są zbyt wielkie. W tej nierównej walce pomoże potężny amulet, który pozwala otwierać portale do innych światów. Nie Rau nadzieję przywrócić dawną chwałę swego ludu. Niestety, rzuca urok księcia sojuszników w różnych światach, a on sam osłabiony i rannych, rzuca się w nowoczesnym świecie. Rau napotyka cywilizację technologiczną.

Ta trylogia jest także skierowana do młodzieży. można nazwać przedstawiciel walki fantazji, a fabuła pełna jest strzelanin. Udział humoru jest obecny, co sprawia, że książka dobra literatura rozrywkowa.

opinie

Aleksiej Glushanovskogo można przypisać silnej średniej wydajności nowoczesnego fantazji krajowym. Tak, w swoich książkach wiele ciosów i nielogicznych zwrotów akcji, niektóre znaki brakuje osobowość, humor, oryginalne, a także w niektórych książkach jest znaczna część scen erotycznych. Z drugiej strony, autor pracuje na siebie i rozwijających się, które można prześledzić w cyklu „demon Way”, w którym trzecia i czwarta książki są bardzo różni się od dwóch pierwszych na lepsze.

Dla kogoś pisze Glushanovsky Alex? Wszystkie książki są interesujące przede wszystkim do nastolatków, ponieważ dzieło tego autora skierowana jest do odbiorców. Fani poważnego fantazji można czytać te książki, jak łatwe literaturze naraz.

wniosek

Najlepsza książka z tetralogii, której autor Alexey Glushanovsky – „Ścieżka maga” Tak mówią wielu czytelników, choć mocno krytykowana za zbyt umiera i proste stwierdzenie. Z drugiej strony, to książka przeznaczona głównie dla nastolatków i nie zapominać o specyfice tego wieku. Werdykt czytelników jest jasne: Glushanovsky Alex i wszystkie książki są warte jako część swojej publiczności. Nie jest konieczne, aby traktować je jako poważny fantazji, inaczej czytelnik będzie rozczarowany. Na przykład, niektóre porównać tetralogii „demon Way” z klipsami, jasne i kolorowe, aby wchłonąć wszystko, co było przyjemne dla autora w innych książkach. Wszystkie zdjęcia są nieco recyklingowi, ale każdy zna stare idee mistrzów pióra, jak Tolkiena, Sapkowskiego i Zelazny.