135 Shares 5882 views

Rodzaje ran i pierwsza pomoc dla raninii

Życie każdego człowieka zaczęło się od kontuzji, które każdy zna, ale nikt nie pamięta. Mówimy o przecięcie pępowiny. W kolejnych takich ran, które są zapomniane po ich uzdrowienie, każdy z nas wpisane kilkanaście. Ktoś wyciął sobie nożem, ktoś ukłuł szpilką, a ktoś postawił sobie kolejny siniak. Rana – to wszelkie uszkodzenia skóry, penetrować powierzchnię obficie krwią lub wydany prawie bez krwi, praktycznie bezbolesny i nie wymaga biorąc leki przeciwbólowe.


Rodzaje urazów są różne, jakie rodzaje urazów oddziaływania, które doprowadziły do ich wytwarzania. Pomimo różnego rodzaju urazów, istnieją pewne ogólne zasady pierwszej pomocy przedlekarskiej poszkodowanemu.

Po pierwsze – jeśli kontuzja spowodowała poważnego krwawienia, to koniecznie musi być zatrzymany. Odbywa się to poprzez przytrzymanie lub rany na kilka minut, albo nakładanie opaski uciskowej powyżej obszaru rany.

Druga zasada – należy oczyścić ranę przed zanieczyszczeniem. Nie rób tego z alkoholem lub wódki i czystą wodą. Dobrze, jeśli jest to możliwe do przemywania rany mydłem.

Trzeci niezmienna zasada – tylko trzeba zdezynfekować obszar wokół rany. Żadnego alkoholu lub jodu, lub antybakteryjny maść na rany nie płynie jak nigdy ustanowione. Jedyną rzeczą, która może zalać – roztwór nadtlenku wodoru lub chlorheksydyny dekasan. Wlać do ziemi ran, proszek, mieszanina proszku z korzeni jest surowo zabronione.

Po czwarte, najważniejsza zasada – aby każdy, nawet najmniejszy rana nie można traktować niedbale i nie mógł jej uleczyć na jej przebieg.

Teraz przyjrzyjmy się nieco bardziej szczegółowo rodzaje ran.

Osoba może pokaleczyć na własną rękę, często przez własne zaniedbania. Gdyby uderzył głową o framugę drzwi, uderzył kciukiem z młotkiem, uderzył w spadku, i tym podobne, taka szkoda byłoby nazwać siniak, posiniaczony i obolały. Typowo, traumatyczne występuje tylko niewielki krwiak, wynikającą z pękania naczyń włosowatych w warstwie podskórnej. Więc to nie było zbyt szerokie, jak również w celu łagodzenia bólu, zaleca się do siniaków poszkodowanym miejscu natychmiast zrobić zimno.

Jeśli trafisz na siebie kciuka młotkiem nie jest i żeliwny sztabki można uzyskać ciężki ból rany z przerwą skóry i zmiażdżyć kości. W tym przypadku, trzeba zatrzymać krwawienie, a ofiara natychmiast do szpitala.

Przynajmniej oczekujemy urazy cięte rany. Są one również wykonane z ostrza podłoża i arkusza papieru lub dowolnego innego przedmiotu z ostrą powierzchnią cięcia. Co do zasady, takiej rany cięte płaskie ścianki, a przepływy krwi zawsze. Z jednej strony jest to złe, ale z drugiej strony, dobrze – myje przepływ krwi z ran patogenów. Co należy zrobić, jeśli nie było tak uciążliwe? W celu zatrzymania krwawienia i leczenia obszar wokół rany jodu lub alkoholu.

niektórzy nadal powszechne rodzaje ran – kłute. Jeśli nakłuć palec szpilką, że nic poważnego się stanie, może więcej, i leczyć. Namaścić środek bakteriobójczy w miejscu wstrzyknięcia stoi. Ale rany kłute mogą być bardzo niebezpieczne. Jeśli nie są ostre kołka i, na przykład, trzpień metalowy, widelce i tym podobne, a następnie obraca się ran głęboko penetrujące. To może powodować nie tylko ból i powodować nadmierne krwawienie, ale także, aby zakończyć życie ludzkie, zwłaszcza jeśli rannych klatki piersiowej lub brzucha. Ofiara w takich przypadkach należy natychmiast przewieziony do szpitala. Na miejscu jedynej rzeczy, które można zrobić, aby zamknąć otwór penetracji. Aby zastosować kilka warstw tkanki, rany gazą, kawałek plastiku – że nie ma pod ręką. Dobrze, jeśli jest to możliwe do impregnacji tłuszczu gazą.

Uzyskaj rany, jak to możliwe i od działań innej osoby. Najczęściej ten wystrzał i rany kłute. Pochodzą one w różnym stopniu nasilenia, ale nie zawsze jest obfite krwawienie. Leczenie ran w tych przypadkach jest zmniejszona do zatrzymania krwawienia. Jest to pierwsza rzecz do zrobienia. Na poszkodowanej kończyny opaski nanosi wskazuje dokładny czas nakładkę. Krwawienie w innych częściach ciała zatrzymuje bandażowania. Po tym, ofiara musi zostać przewieziony do szpitala. można dać mu jakieś środki przeciwbólowe dla silnego bólu. Ale jeśli było penetrujące rany w jamie brzusznej lub klatki piersiowej, lub napoju lub jedzenia nie może być udzielona. Tego typu urazy są bardzo poważne, z utratą wnętrzności na zewnątrz. Zmniejszyć w miejscu, w którym nie może być może jedynie nałożyć jałowe lub co najmniej czyste bandaże, kawałków tkaniny bawełniane i bandaża.

Oprócz ludzkich zranień możemy zadać nasi mniejsi bracia. Mają one bite, Sting i spalić. Nawet jeśli szkoda wydaje na pierwszy rzut oka nieszkodliwy, konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem. Dlaczego? Bo nawet na dziób kurczak może być wirus wścieklizny, nie wspominając o psy, lisy i koty. Rana jest traktowany w takiej szkody zgodnie z ogólnymi zasadami, a ofiara staje się lekarz. Zhalenie nie mniej niebezpieczne. Jeśli tak węża, nie należy tracić sekundę ssać jad z rany i zasięgnąć porady lekarza. Jeżeli owad ukąszony, a ofiara nie jest uczulony na jad, można usunąć żądło i nie skorzystać z pomocy lekarskiej. W przypadkach, gdy owad alergia na jad się odbywa, ofiara może umrzeć w ciągu kilku minut przez uduszenie. Aby tego uniknąć, konieczne jest jak najszybsze kłuć dożylnie lub domięśniowo co najmniej leki protivogistaminnye i natychmiast przewieziony do szpitala.