179 Shares 1908 views

„Itrakonazol”: instrukcja, tanie analogi, opinie i uwolnienie forma. Analog „itrakonazol” tabletki. „Itrakonazol” (maść) odpowiedniki

Preparat „itrakonazol” (tabletka, maść, krem, roztwór lub kapsułki) stosuje się do leczenia różnych zakażeń grzybiczych. W tym samym czasie jest równie skuteczne w leczeniu chorób, które są zlokalizowane w różnych częściach ciała.

Substancja lecznicza

Preparat sobie i każdy analog „Itrakanozola” odnosi się do klasy triazoli przeciwgrzybiczych. Ta sztucznie syntetyzować lek zapobiega syntezę ergosterolu potrzebny do prawidłowego funkcjonowania grzybów. Lek „Itrakonazol” tłumi dermagofitov rozwój, drożdży Candida, grzybów i innych patogenów. Niektóre szczepy drobnoustrojów odpornych na działanie tego środka.

Preparat „itrakonazol” dostępny jest w postaci tabletek, kapsułek, w postaci roztworu (ciecz) maści. W sprzedaży jest znacznie więcej niż jeden analog „itrakonazol”. Podobne preparaty są dostępne w różnych postaciach dawkowania.

Dowolny analog „itrakonazol”, a w istocie, sam preparat jest najczęściej stosowane do leczenia infekcji grzybiczych dróg oddechowych, zwłaszcza płuc. Leki te są stosowane w leczeniu pacjentów dotkniętych grzybów gardła, jamy ustnej lub przełyku. Bardzo często infekcja atakuje ludzkie paznokcie. W tym przypadku, użycie innego forma dawkowania „itrakonazol” lek – maści do użytku zewnętrznego, który skutecznie leczy zakażenia grzybicze paznokci i skóry. Jej przepisany i łuszczyca.

wskazania

Lek ten i jego analogi, stosuje się z następującymi chorobami:

• grzybicy;

• kandydozy;

• Sporotrychoza;

• łupież pstry;

• grzybica paznokci;

• blastomikoza;

• kryptokokoza;

• keratomikoz;

• parakokcydioidomikoza;

• aspergiloza układowego i kandydozę;

• histoplazmoza;

• tropikalne grzybic.

Czas trwania leczenia może być regulowana w zależności od obrazu klinicznego. Najczęściej, to lek należy przyjmować raz dziennie. Najczęściej stosowane schematy leczenia:

• chromophytosis: w tygodniu, 200 mg;

• grzybicy: w tygodniu, 200 mg lub 100 mg przez 15 dni;

• paznokci 3 miesiące 200 mg raz na tydzień lub 200 mg / 2 x dziennie;

• grzybica dłoni i stóp: tydzień od 200 mg lub 100 mg na 1 miesiąc;

• kandydoza 15 dni, w dawce 100 mg;

• keratomikoz: 3 tygodnie po 200 mg.

Sposoby odbioru zakażeń płucnych

W leczeniu zakażeń grzybiczych „itrakonazol” dróg podawania tabletki lub kapsułki. Analogi są tańsze, ale mogą mieć bardziej odległe w czasie działania, więc choroba jest trudniej zdobyć jak najszybciej. Tabletki lub kapsułki podjęte 1-2 razy dziennie, w trakcie lub bezpośrednio po posiłku. Zazwyczaj do leczenia infekcji grzybiczych płuc wymaga co najmniej 3 miesiące. W niektórych przypadkach, lekarz może przepisać następnego kursu terapii 3 tabletki dziennie przez 3 dni, a następnie przez 3 miesiące 1-2 tabletek dziennie.

Przyjmowania leku z infekcją paznokci

Lek „Itrakonazol” – pigułki, które są przepisywane w leczeniu zakażeń grzybiczych paznokci. Dla całkowitego wyleczenia jest to brane 1 raz dziennie przez 12 tygodni. Bardziej efektywne jest roztwór doustny „Itrakonazol”. Została ona przyjęta przez 1-4 tygodni, 1-2 razy dziennie. Ponadto, w przypadku bardziej szybkiej absorpcji leku zużywanej na czczo. Wybierz najbardziej optymalnego schematu dawkowania lub wyznaczyć analogową „itrakonazol” jest zdolny tylko uczestniczy lekarz, którzy będą brać pod uwagę w tym przypadku nasilenia choroby i ogólnego stanu pacjenta. W najcięższych przypadkach w leczeniu zakażeń grzybiczych paznokci stosowanych inną formę „itrakonazolu” lek – maść, która jest stosowana do obszaru dotkniętego 1-2 razy dziennie.

Inne postacie leku

Wszelkie analog „itrakonazol” sam tego leku w ostatnich latach coraz częściej wykorzystywane w leczeniu różnych rodzajów zakażeń grzybiczych u pacjentów dotkniętych HIV i AIDS. W tym przypadku nie do zaakceptowania siebie, ponieważ tylko lekarz może prawidłowo ocenić stan zdrowia pacjenta oraz możliwość otrzymania „itrakonazolu” ryzyka.

Przestrogi

Lek „Itrakonazol” analogi tego leku należy przyjmować zgodnie z instrukcjami i zaleceniami lekarza prowadzącego. W mniejszych lub większych dawkach może być nieskuteczne lub mogą szkodzić zdrowiu pacjenta.

Kapsułek „Itrakonazol” analogi tanie lub drogie podejmowane są w następujący sposób: kapsułki i tabletki należy połykać w całości. Jednocześnie nie należy żuć ani kruszyć. Przez obniżenie poziomu kwasowości w żołądku, spowodowane na przykład mukowiscydoza, należy zgłosić się do lekarza.

W niektórych przypadkach, reżim leku może być zmieniona. Najczęściej tak się dzieje, gdy podczas terapii pacjent przyjmuje następujące leki: „famotydynę”, „Nizatidine”, „esomeprazol”, „cymetydyna”, „omeprazol”, „ranitydyny”, „Lansoprazole”, „pantoprazol”, " rabeprazol ".

Przeciwwskazania

W niektórych przypadkach pacjenci są przeciwwskazane „Itrakonazol”. Przewodnik podobne leki często zabrania takie leki przeciwgrzybicze dla alergii na ich komponentów. Dlatego powołanie terapii tymi lekami lekarz musi dokładnie wiedzieć, czy pacjent ma uczulenie na substancję zawartą w ich skład.

Lek nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży i karmiących. Aby nie dopuścić do ewentualnego ciąży w czasie leczenia konieczne jest zastosowanie skutecznych środków antykoncepcyjnych. Z opieki aktywny lek podawany pacjentom w podeszłym wieku. Odbieranie dzieciństwo jest możliwe tylko wtedy, gdy korzyści przewyższają potencjalne ryzyko. Lek nie jest zalecany u pacjentów z niewydolnością serca, niedokrwienie, ciężkiej choroby płuc, niewydolność nerek.

„Itrakonazol” analogi leku nie należy przyjmować w podwójnej dawce, z możliwością przejścia leków. Najlepiej jest zapomnieć o pominiętej dawki, a następnie reżim. Nie możemy pozwolić przedawkowania leku lub jego analogów, ponieważ może to prowadzić do bardzo poważnych powikłań zdrowotnych.

Interakcje z innymi lekami

Przed podjęciem „itrakonazol” lekarz powinien być świadomy tego, co leki pacjent przyjmuje wcześniej. Szczególnie dotyczy to stosowania takich leków jak: "efawirenz", "Ewerolimusu", "Sildenafil", "aliskirenu", "ryfabutynę", "apiksaban", "NVP", "Dasatinib", "Ibrutinib", "Salmeterol", " daryfenacyny "" Nilotynib "" Karbazepin "" sunitynib "" Colchicine "" Rywaroksaban "" fenobarbital "" Tamsulosyna "" Isoniazid "" fenytoina "" wardenafilu "" ryfampicyny "" NVP " „Temsyrolimus”.

Oprócz tych produktów przed użyciem „itrakonazol” powinien poinformować lekarza o podjęcie następujących działań:

• leki przeciwzakrzepowe;

• antybiotyków;

• inhibitory proteazy HIV;

• witaminy;

• dodatki do żywności (suplementy diety).

Z równoczesne stosowanie „itrakonazol”, a związki zobojętniające kwas są stosowane w ostatnich 1 godzinę przed lub po kilku godzinach po podaniu leku przeciwgrzybiczego.

skutki uboczne

Lek „Itrakonazol” czasami powoduje zawroty głowy i zaburzenia widzenia w postaci podzielonego obrazu. Po otrzymaniu leku nie może prowadzić samochodu, i działać z różnymi urządzeniami. Najczęściej zgłaszanymi działaniami niepożądanymi podczas robienia obejmują wzdęcia, wzdęcia, biegunka, zaparcie, zgaga, powstawaniu nieprzyjemnego smaku w ustach; zwiększone pocenie się, zawroty głowy, bóle głowy, krwawienie i ból dziąseł, bóle mięśni, osłabienie mięśni, katar, gorączka, bóle stawów, depresja, spadek libido, utratę włosów.

Szczególnie niebezpieczne dla zdrowia pacjenta są następujące działania niepożądane: podwójne widzenie, nudności, wymioty, skurcze w brzuchu, niewydolność serca, zapalenie wątroby, nietrzymanie moczu, reakcje anafilaktyczne i alergiczne, ciemny mocz, dzwonienie w uszach, utrata słuchu, utrata apetytu, nadmierne zmęczenie , zażółcenie skóry i oczu, drętwienie i mrowienie skóry i tkanek miękkich, światłowstręt, wysypka skórna, świąd, chrypka, obrzęk płuc, zaburzenia miesiączkowania, obrzęk twarzy, gardła, rąk, kostek. Jeśli wystąpi którykolwiek z powyższych objawów, należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

Jak wybrać analog „itrakonazol”

Każdego roku coraz więcej osób boryka się z problemem choroby grzybowe. Jednakże wielu pacjentów zdecydować, co jest traktować je niekoniecznie nabyć „itrakonazol”. Analogi tańsze, więc często są one korzystne. W rzeczywistości, kwestia wyboru leku lub jego analogów powinny być podejmowane wyłącznie przez lekarza prowadzącego. W niektórych ciężkich przypadkach chorego pełne odzyskanie pomaga osiągnąć niezwykle „Itrakonazol”. Analogi tanie, ale nie wszystkie z nich są tak skuteczne jak narkotyku.

To samo może być zastąpione przez „itrakonazol”? Maści, analogi narzędzia w inne formy dawkowania są dobrze reprezentowane w aptece. Analogi strukturalne obejmują leki wytwarzane w kapsułkach pasza "Irunine", "Intramikol", "Itrazol", "Mikonihol", "Kanditral", "Kanazol", "Teknazol", "Orungal", "Rumikoz", „Orungamin "" Orun”.

Analogi „itrakonazol” działania terapeutycznego są następujące produkty:

  • Kapsułki "Diflucan", "Diflazon", "Itrazol", "Orungal", "Rumikoz", "Flucostat" "Flukonazol", "Fungolon";
  • Tabletki "Atifin", "Binafin", "Ketoconazole", "Fungoterbin", "Ekzifin", "Nizoral";
  • maści, kremy, żele, "Akriderm" "Lamisil Dermagel", "Terbizil", "Ekzifin", "mikomaks", "Mikozoral", "Triderm", "Fungoterbin", "Ketokonazol", "Canison", "Lamitel" "Candid", "Amiklon", "Zalain", "Canison", "Atifin klotrimazol", "" "Lamisil" "", "Ifenek Lamitel Terbiks", "" "imid";
  • Czopki, tabletki dopochwowe, "Zalain", "Kandyd", "Canison", "Mikogal", "imid".

opinie

Jaka jest Twoja opinia u osób przyjmujących lek „itrakonazol”? Analogi, które opinie są często negatywne konotacje i gdzie lek ten często nie przynoszą spodziewanych efektów ubocznych terapii. W tym przypadku duża liczba przeciwwskazań i skutków ubocznych dokonać tych leków jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia wielu pacjentów. Co więcej, ryzyko nieprzyjemnych skutków stosowania „itrakonazol” i jej analogów jest znacznie zwiększona niezgodności z zaleceniami lekarza lub samoleczenia.

Bardzo często są negatywne opinie o leku „itrakonazolu” (świece). Analogi tego leku jest często postrzegane przez pacjentów z ostrożnością. Wynika to z faktu, że w niektórych przypadkach leczenie chorób grzybiczych, za pomocą świec musi zostać uzupełnione poprzez „itrakonazol” lub analogi wewnątrz.