163 Shares 2429 views

Ból sutka – co to jest? Ból sutka: objawy, leczenie

Większość płci pięknej co najmniej raz, ale w obliczu różnych chorób kobiecych, nie są znane ludziom. Dolegliwości te obejmują torbieli jajnikowych procesów nowotworowych w macicy, rozrost endometrium i patologii w gruczołach sutkowych. Mówi się, że przyczyną bólu w klatce piersiowej może być inna. Jednym z nich jest mastalgia (ból sutka).


Ból sutka: co to jest?

Ta diagnoza jest dla kobiet, które przychodzą do lekarza z bólem w klatce piersiowej skarg. Choroba może być dwóch typów: cykliczne i niecykliczne. Przyjrzyjmy się bardziej szczegółowo na czym polega różnica między tymi dwiema formami choroby.

Cykliczny postacią choroby

Często pacjenci, u których zdiagnozowano jako „cykliczny ból sutka” co to jest, nie wiem nawet. W większości przypadków, mastalgia podgatunek nie wymaga leczenia. Jednakże, jeśli kobieta przeżywa bardzo wyraźne objawy choroby, od którego pogarsza się jakość życia, korekta może być wykonana.

Cykliczna forma zależy wyłącznie od żeńskich hormonów, które są uwalniane podczas cyklu miesiączkowego. Ból sutka objawy ich widać w tym przypadku kilka dni przed spodziewaną miesiączką. W większości przypadków tego rodzaju raka piersi dotyka kobiety w wieku rozrodczym choroby.

Ponadto, choroba ta może wystąpić w czasie ciąży, kiedy hormony kobiety znacznie się różni. W tym przypadku, to wszystko odchodzi na własną rękę po urodzeniu. W większości przypadków, kobieta nie wymaga korekty. Jednakże, należy powiedzieć o swoich uczuciach specjalisty, który monitoruje ciąży.

W przypadku leczenia lekarz, aby rozpocząć, aby dowiedzieć się, jaki poziom emisji substancji obecnych w organizmie kobiety.

Cykliczne postacią choroby

Jeśli umieścisz tę diagnozę, to należy zwrócić się do lekarza o jak ból sutka leczonych, co to jest.

Ten rodzaj choroby w jej przejawach nie zależy od dnia cyklu miesiączkowego kobiet. Ta choroba może objawiać swoje objawy w dowolnym momencie. Objawy choroby następnie ustępują, a następnie zbierając z nową energią. Bardzo często ten typ choroby występuje u kobiet przed menopauzą lub w jego trakcie.

Ta forma mastodynia zawsze muszą być ustawione. W przeciwnym razie, w czasie, kobieta doświadczy rosnący dyskomfort, że nie będzie normalne życie.

Objawy choroby

W zależności od formy tej choroby u kobiet, może ona skarżą się na różne dolegliwości, które zakłócają jej normalnego życia.

w postaci cyklicznej

Jak wspomniano powyżej, przyczyny bólu w klatce piersiowej w tym przypadku leżą w produkcji hormonów. Objawia się takie ból sutka następujących symptomów:

  • Zwiększenie wielkości gruczołów sutkowych.
  • Uczulenie tkanki piersi i brodawki.
  • Ociężałość i dyskomfort w kobiecych piersi w ruchu.

w postaci cyklicznej

Gatunek ten ma następujące objawy:

  • Ból w klatce piersiowej, który pojawia się i znika, niezależnie od dnia cyklu kobiety.
  • przylepcowy płyn może być uwalniany z brodawki.
  • Dyskomfort zlokalizowane głównie w jednym i tym samym miejscu.

Ból sutka: leczenie

Jak radzić sobie z objawami uciążliwych żyć i pozbyć się nieprzyjemnych objawów? Teraz, gdy wiesz o diagnostycznym „ból sutka” (co to jest i jak wykryć), będą mówić o leczeniu. Warto powiedzieć, że terapia formie cyklicznej i non-cyklicznej jest inna. Kiedy dzwonisz do lekarza ze skargami Pamiętaj, aby poinformować nas, czy swojej zależnej dyskomfort w klatce piersiowej dzień cyklu miesiączkowego. Dopiero począwszy od informacji, lekarz będzie mógł dopasować cię z prawej korekty.

w postaci cyklicznej

W tym przypadku leczenie odbywa się rzadko. W większości przypadków, kobieta nie dostarczają silnego dyskomfortu jej stan, a ona nie była w stanie poradzić sobie z bardzo nieprzyjemnych doznań.

Jeśli choroba jest silnie wyrażone, i zwrócił się do lekarza, to najpierw zostaną poinformowani o badanie krwi w celu określenia ilości tych hormonów w nim: estrogen, progesteron i testosteron.

Jeśli silne odchylenie od normy lekarz przepisze podejmowanie pewnych hormonalne preparaty, które pomogą pozbyć się nieprzyjemnych doznań miesięcznie. Warto pamiętać, że powyższe hormony są niezbędne do zbadania w określonych dniach cyklu kobiecego.

w postaci cyklicznej

Na tę chorobę kobiety, aby rozpocząć oferowanie przejść szereg badań: ręczną kontrolę lekarza, USG, badania krwi i inne. Jeśli pani znaleziono guza, co jest przyczyną dyskomfortu, lekarz robi biopsję. Podczas zabiegu wykonywany materiał ogrodzenia, które jest badane. Po wynikach po leczeniu.

Jeśli jest to konieczne, w celu usunięcia guza, zabieg prowadzi się, po czym preparaty stóp redukcyjnego.

W tym przypadku, w momencie wykrycia nowotworu, pacjent jest przypisany do terapii przeciwzapalnych, leków, które zwiększają odporność i uspokajające. Ponadto, jeśli to konieczne, lekarz może przepisać doustne środki antykoncepcyjne, hormony, które przywracają i normalizacji szaleje cyklu miesiączkowego.

Wśród powyższych, pacjent otrzymujący zioła wywary można przypisać które łagodzą ciała i doprowadzić do stanu normalnego. Za radą lekarza, można robić różne okłady na obszarze zagrożonym.

wniosek

W artykule zostało powiedziane na temat tej choroby, jak ból sutka. Zdjęcia choroby zostały również przedstawione. Kiedy wykryto u pierwotnych objawów należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Tylko w tym przypadku, będzie zagwarantowane korzystne rokowanie. Często kobiety rozpoczynają swoją chorobę, stale odwlekania wizyty u lekarza. W efekcie musieli położyć się na stole operacyjnym. Nie ciągnij i pójść na konsultację ze specjalistą. Monitorować swoje samopoczucie i zdrowie gruczołów sutkowych! Nie chorują!