93 Shares 9435 views

Paul Adikaev „wszystkie negatywne rzeczy z przeszłości, tylko na dobre.”

W swoich 33 lat Paul Adikaev jest jednym z najbardziej znanych przedsiębiorców Moskiewskiego – twórcy. Ponad barkach Pavla Dolgaya i owocnej pracy na budowie gigantycznego Mirax Group, dla którego, według niektórych, Paul zdobył prawie miliard dolarów, stał na samym początku. Po wystąpieniu kryzysu subprime w 2008 roku, na skutek nieporozumień z partnerami, Paul zdecydował się opuścić. I, zgodnie z biznesmenem, ta decyzja nie była łatwa, a moralnie poważne, ale nie miał wyboru.


Trzy lata później, Paul Adikaev założył własną firmę Intensive Development Group (IDG), która z powodzeniem współpracuje i reprezentuje interesy niemieckiego wzornictwa korporacja OWPlan Grupy w Moskwie. Spotkaliśmy się z Pawłem w biurze na Kutuzowa porozmawiać trochę o swoich planach na przyszłość i uzyskać kilka uwag na temat aktualnej sytuacji wokół Grupy Mirax.

– Cześć, Paul. Tak więc decyzja o wycofaniu się z MG w 2008-sza miał rację?

– Dzień dobry. Nie chciałbym zadać pytanie w ten sposób. Kiedy trudności przyszedł w 2008 roku, kwestia osobistego zysku był daleki od bycia w pierwszej kolejności. Wszystko, w tym Sergei Polonsky i Roman Trotsenko, zrozumieć, że mówimy o ratowaniu spółki. To w ten sposób, różnice pojawiły się na scenie znalezienia rozwiązania do przełamania impasu. Było to konieczne, aby spłacić długi, aby zakończyć budowę obiektów, a my zostały złowione w dwa ognie: banki i klientów.

– Co było przedmiotem sporu? Mieć różne poglądy na temat sytuacji?

– Tak, Polonsky, który był pod wpływem CFO Łucenko postanowił najpierw do rozliczenia z bankami. Zaproponowałem, aby „rozładować” sytuację poprzez oddzielenie od rodziców dziecka, ponieważ został przywiązany do wszystkich kredytów i dokumentacji, w tym największy – przed Credit Suisse. Gdyby tak się stało, bylibyśmy w stanie nadal funkcjonować jako pełnoprawny firmy, ale stracą znaczną część działalności.

– I na pewno nie zostawiłby ich klientów?

– To wszystko. Jest to punkt. I był prowadzony przez klienta, na decyzję biznesową z sytuacją, przez dynamikę. Na początku ludzie, a następnie banków. Więc przynajmniej mieć pieniądze na kontach w lewo i utrzymać swoją reputację. Wiesz, ze nasi klienci było dużo ludzi znam osobiście, i nie wiem, jak my teraz spojrzeć w oczy.

– Sergei Polonsky postanowił wtedy do rozliczenia z bankami, a na to nie było finału kłótnia? Teraz, jeśli się nie mylę, Mirax Group jest bankrutem?

– Tak, jestem na tym etapie nie może nadal pozostać w firmie, to było oczywiste, że sytuacja zamarci, konieczne było radykalna zmiana kursu, ale wszystko było tak stało. Teraz MG, jak się wydaje, naprawdę bankrutem. Łączne zadłużenie wobec wierzycieli i klientów wynosi około miliarda $ 1.5., A przed niekończącą się serię prób.

– Jaką część swojej działalności? Jesteś również są akcjonariuszami Mirax?

– Mój udział w wysokości 3% – jest to przypadek, nic. Sprzedałem go i wyszedł akcjonariuszy. Znacznie więcej funduszy były przywiązane do swoich aktywów w innych projektach – jest pod wieloma względami, od 30% do 50%. I tu pozostawiono całkowicie pusty. Polonsky nie płacić. Ale, jak powiedziałem, jeśli własny interes został w tle, bo wierzył całym sercem, że będziemy w stanie się wydostać. A teraz ta nadzieja, bo to jest niemożliwe, aby pozostać obojętny na fakt, że w ciągu 9 lat spędzonych w jego życiu. Byłem jednym z tych, którzy stali u początków firmy.

– Cóż, to wszystko w przeszłości. Teraz masz własny biznes, własna firma. Opowiedz nam o tym.

– Teraz mam dużo doświadczenia, możemy powiedzieć, że doświadczeni wrażenia nawet silniejszy. Pomyślałem – 36 lat nie jest wiek na emeryturę. Musimy w dalszym ciągu rozwijać. Teraz moja firma Intensive Development Group pośredniczy niemieckiego OWPlan Group w projektowaniu „Dom rządu.” Ponadto, jestem rozwija sieć trzy-gwiazdkowe hotele w centrum Moskwy, gdzie będę współwłaścicielem. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie negatywne przeszłości i Adikaeva na dobre tylko dla mnie, Paul.

– Jak twoje projekty w Kijowie?

– w Kijów, oprócz Mirax Plaza (46) podłogi jest projekt osiedla mieszkaniowego 200 tys M.. m. Jednak projekty te trudno powiedzieć tak. Nie rozumiem przed siebie.

– Dziękuję Pavel Failevich całkowity sukces.

– I dziękuję. Do widzenia.

Swietłana Naumkina. "Companion" magazyn.