490 Shares 5326 views

Drut jubilerski z rękami: klasa mistrz

Biżuteria z drutu wykonanej przez dawnych mistrzów. Początkowo Stare rosyjskie kowale kute ozdoby, zbroje, broń, łańcucha i przekazywane do metody rysunku XII wieku. Jest możliwe, aby uprościć proces wytwarzania cienkiej, płaskiej drutu, a także niższe ceny dla produktów wykonanych z niego. Czas mijał kolczugę z drutu, ale mistrz nadal zadziwiać produktów Drut ozdoby do włosów, kolczyki, bransoletki, pierścionki, wisiorki, pamiątki, bibeloty, nieporęcznych przedmiotów.

Informacje dla początkujących mistrzów

Chociaż wyrobów z drutu i są od czasów starożytnych w różnych krajach, ale nie nazwiska rzemieślników przeżył. Drut jubilerski owijane, jako nowego rodzaju robótek ręcznych, przeszedł do historii pod nazwą Aleksandry Koldera (Calder). Tendencja do dzianiny biżuterii z drutu, pamiątki pochodzą z jego dzieciństwa, kiedy jego siostra uczynił kolczyki, bransoletki i rodziców na Boże Narodzenie dał zwierzęta mosiądzu.

Wszystkie ich działania poświęcone produkcji biżuterii, zabawek, rzeźb. Rzadko lutowania elementów metalowych, często stosowaną metodą obrzucania. Metoda ta pozwala na tworzenie ozdób nawet początkujący mistrzami. Aby prowadzić za pomocą różnych rodzajów drutu (mosiądzu, srebra, miedzi, niklu, tytanu, aluminium, cynk).

gruby drut służy do produktu podstawowego, jak to utrzymuje swój kształt i biżuterii drutu plecionki. Siatkę można dodawać różne kamienie, koraliki, trąbkę. Gdy drut jest nawinięty wątku, to jest rodzaj jednostki, zwane ganutell.

Czego potrzebujesz?

Często początkujących wzorcowe wykonane wyroby metalowe w technikach mieszanych, stosując wiedzę o takich dziedzinach jak, ganutell nawijany drut, linkę, Quilling, Izon. Najpierw sporządza rysunek, a następnie rozłożyć na oddzielne elementy, wzory, a następnie przechodzi się do praktycznego wytwarzania. Co początkujący będą musiały vayervorkeru (tzw mistrzów techniki owijania drutu):

  • narzędzie,
  • wszystkie rodzaje drutu,
  • Perełki ozdobne, koraliki, kamienie.

Tkania przewód biżuteria niemożliwe bez szczypce płaskie szczypce z ostrymi nosie, zakrzywione, prostokątny nylon „końcówek” cięcia drutu, Rozwiertak (dostępne po raz pierwszy wymienić papier ścierny), kowadełko (flaheyzen) shperaka, młotek, vigdzhika, płyty ciągnienia, belki.

Jeśli pracujesz z drutu miedzianego, możliwe jest, aby zginać palce, aby pomóc obcęgami lub innymi twardymi przedmiotami. W celu otrzymania wzorca grubości materiału lub bardziej złożony wzór wymagane vigdzhik i śruby. Pierwszym narzędziem wygląda jak płyty z dużą ilością otworów i kołków. Określ kołki we właściwej kolejności i huśtawka drut, tworząc niezwykły wzór. Riegel (metalowy stożek o grubości 9-40 mm) są konieczne do utworzenia bransoletki, pierścienie, łańcuchów. Początkowo elementy łączące mogą być wykonane rundy.

Do biżuterii z drutu, wykonany własnymi rękami, podobnie jak kupione w sklepie, kupić siarkowy wątrobę. Ten materiał patir miedź, brąz, srebro, wyroby z drutu mosiężnego do dając światło starożytności.

Podstawowe elementy: a pin i spirala

Ping jest drut z końcówką, coś podobnego do igły do kłucia. Aby sprawić, że okrągły przewód ściągnięty odchodząc na jednej trzeciej od krawędzi (w lewo, będzie mieć włos średnicy). Drut jest obracany o 90 stopni. I rozpocząć nawijanie szczypce pół końcówki, tworząc pierścień. Wtedy, gdy w pobliżu dolnej granicy bajtu drutu, dostosowane za pomocą szczypiec w pierścieniu.

Spirala jest prosty koło z pierścieniem. Ten wzór jest idealny do tworzenia biżuterii z drutu i koralików. drut okrągły uciska końcówki, tworząc ciasny krąg wokół końcówki. Ponadto chwyt między wypustkami uzyskanych pierścień i dokładnie nawijać helisy. Od liczby obrotów zależy od średnicy wzorca. W końcowym etapie uciska okrągłego drutu ze helisy, a swobodny koniec drutu w celu utworzenia pierścienia, co w produkcji kołków. Nadmiar kleszcze materiał ugryźć.

Główne elementy: wiosna, pierścionki, koraliki

Sprężyna służy do oplot. Na śrubie szczelnie zamykającej przewód o żądanej długości. Może być używany do tworzenia niektórych pojedynczych elementów, lub umieścić na pin, tworząc trójwymiarową obrzeża lub pleciony szpilki, aby niezwykły łańcuch dla mężczyzn.

Pierścienie są stosowane jako elementy łączące, w szczególności wtedy, gdy tka ozdób z perełek i drutu. Drut nawinięty na śrubie (przez jej grubość zależy od średnicy pierścieni) gęstą wichrowatości sprężyny. Następnie usuwa się, a na środku cięcia drutu cięcie. Jeżeli przestrzeń, aby dostać więcej, to kombinerek lub pierścień palce somknite.

Kulki na krawędziach drutu jest utworzony za pomocą palnika grzewczego (niektóre nadrzędne konwencjonalne palniki gazowe). Jak wiertarka, która tworzy kropelki są idealnie dopasowane do nich dostać, trzeba mieć dużą latarkę zasilający i przewód „nieczyste”. Drut czarne mogą siarkowy wątroby i amoniaku. Młot spłaszczone części, tworząc nowe elementy.

Biżuteria Drut klasy mistrzowskie dla początkujących

Jeśli nigdy nie próbował splot drutu, warto spróbować swoich sił w prostych przykładach. Do produkcji bransoletki trzeba gruby i cienki drut miedziany szczypiec do cięcia drutu i palnikiem (jeśli działa z kręgu drutu).

Grubego drutu dokonania żądanej średnicy pierścienia. W tym celu zlokalizowania pożądanego wzoru średnica cylindrycznej części (trąbka). Zawiń zwojów grubego drutu, połączyć je w kilku miejscach szelki tymczasowy (Wire zakręt bransoletka szerokość pierścieni, plaster, ciągnąć na nich i zascheplyaete końcach).

Jeśli tam jest gruby drut, można kupić gotowe tanie pierścienie pończoch, umieścić je w kilku miejscach na wytrzymałość i rozpocząć plecionki. Sposób obejmuje splatanie cienki drut miedziany zaciskową pierścień wirujący każdy w górę i w dół.

Tkanie powinien iść jeden za drugim, gdy drut jest przesuwany, szczypce są przemieszczane. Jeśli pracujesz z długim przewodem, a następnie w procesie tkania robi się trudne. Dlatego jest ogrzewany palnikiem (wygląda jak suszarka z płomieniem) nadal tkania. Ponieważ miedź czernieje podczas ogrzewania, po czym końcowy produkt zadano kwasem cytrynowym (podgrzanej wody dodaje się proszek, gotowany produkt kilka minut, a następnie płukano w roztworze wodnym).

Można oplesti cały przewód bransoletka lub na pierwszym planie dołączyć drugi przewód dekoracje (zawijanie drutu umożliwia sprzężenie z kamieni, koralików, spłaszczone elementy z drutu).

Dla miedzi bransoleta wykonane kolczyki. Do ich produkcji potrzeba mocujący drut gotowy na kolczyki, pierścień, łączący elementy dekoracyjne (kamienie, koraliki). Należy pamiętać, że kolor biżuteria powinna być w harmonii z klamrami i przewodów. Jeżeli miedzianego drutu, klamry pozłacanego z kamienia bursztynowego. Jeśli klamra pod srebrem, a następnie podjąć drutu jasnych kolorach.

Tak więc, z grubego drutu zrobić duży i mały pierścień. Wykroje dla drugiego kolczyka zrobić lustrzane odbicie na raz, wprowadzenie części razem. Teraz cienki drut luźno splatają pierścień wewnętrzny i zewnętrzny. Jeśli chcesz uzyskać szersze spojrzenie, po czym każdy pierścień przecinających sprężyna (lub wiosną nosić pierścień), a następnie cienki drut produktów wiosna przecinających (w tym przypadku warkocz będzie bardzo gładka).

Ponadto, element mocujący jest przymocowany do pierścienia zewnętrznego. Perełki i kamień ciągnąć za przewód i przy pomocy zamocować pierścień sprzęgła do wewnętrznego pierścienia. Można tworzyć własne wtyczki. Nadania antyk tuszu miedzi i lakierów. Otrzymuje się w biżuterii z drutu jubilerskiego.

Jak oplesti kamienia wisiorek

Dobrze, gdy jest koralik z otworem, w którym można podłączyć przewód, a jeśli dekoracja wykonana jest z kamienia lub monety, a następnie co wtedy? W takich przypadkach, szczególny sposób z oplotem. Trzeba szczypce, szczypce do cięcia bez fazce drutu (o grubości 0,3 do 0,8 mm), kamień (Cabochon).

Tkania drut jubilerski zaczyna się w produkcji ramy. Owinąć grubą Cabochon drutu. Szczypce podnieść ogona drutu, że kąt wynosił 90 stopni. Pozostawienie czterech centymetrów i odciąć nadmiar materiału. Z tego przewodu łączącego zebrano wiele pierścienie o średnicy 4 mm.

1,3 m cięcia cienki drut, o średnicy 50 cm, pozostawiając ramę rozpocząć primatyvat łączenia pierścieni. Po pierwsze, 4 Uzwojenia otaczają osnowy, a następnie pięć obraca primatyvaete pierścień do ramy. Następnie, bez przerywania drutu, przejście do sąsiedniego elementu podobnego do pierścienia i trzy uzwojenia cewki się gładko na ramie.

Więc dołączyć wszystkie pierścienie. Okresowo zastosowanie ram do kamienia, czy jest wypukła i tworzy pozycję dzwonka. Być może podczas podnoszenia będzie trzeba zbudować więcej pierścieni. Ostatni pierścień jest podłączony do pierwszych pięciu zwojów drutu i wyciętych z niewłaściwej stronie. Końce drutu grubości dokręcanie spirali (to jest możliwe, aby zupełnie różne loki) wygina kierunku wytwarzania wzoru, tworząc romb owinąć jego cienkiego drutu, która została po początku.

Lewa strona z zawieszką

Przednia strona drutu jubilerskiego gotowy, teraz zrobić złą stronę. Aby to zrobić, należy dokonać gruby drut tego samego kręgu, ale mniejsze. Końce drutu jest wygięty w gęstym pierścieniu. Musimy zrobić tak, że zarówno curl ciasno do siebie. Dolna część wyrobu mogą być młot spłaszczenia. pukać tylko je powoli, bez pośpiechu – uderzył w to samo miejsce, wygląd, nawet jeśli, po czym ruszył dalej. W przeciwnym razie tworzy wgłębienie.

Teraz podłączyć zewnętrzną ramkę, a spód kamienia razem. Kilka miejsc tymczasowy przewód fix do szczegółów mocno siedzi i się nie rusza. cienki drut jest niezbędne do owijania zewnętrzną i ramę wewnętrzną, gdzie znajdują się puste przestrzenie (między pierścieni łączących na zewnętrznej części).

Ostatnim etapem pleciony kucyk z loków zrobić pętlę wisiorek. Aby to zrobić przy użyciu igły ze stali delikatnie i powoli łuk, tak że znajdujące się na loki łączących produktów pierścieniowych. Teraz przełóż koronki lub wstążką. Jak widać, biżuteria drut miedziany nie jest gorszy niż biżuteria.

Uwaga dekoracja na kamieniu odbywa się przez podłączenie wzorców zewnętrznych (pierścienie, loki), która jest zamocowana pomiędzy cewkami. Jeśli przewód będzie leżeć swobodnie cabochon locie.

Ozdoby do włosów drutu

Przewód można łatwo wykonać niewidzialny, spinki i grzebienie. Najprostszym rozwiązaniem – z kulkami smyczkowych na drut i dokonać kształt kwiatka z wiruje i dołączyć do bazy. Bardziej interesujący wzór uzyskany z spłaszczonego drutu. Następnie pozostawić na koniec perełek, a reszta drutu stopniowo spłaszczają się, dając formę. W tym przykładzie przewód owinięty wokół kuleczek, a następnie przejść do skoku kończy wywinięcia-helisy. Umieścić na płycie, w celu uzyskania dogodnego dopasowania do przewodu do siebie, są lutowane do podłoża.

Bliższe przyjrzenie się, jak zrobić biżuterię z drutu, koralików, perełek. Na arkuszu papieru kołków obwodu Draw, począwszy od zawinięcia i przechodzących na zewnętrznym okręgu, którego koniec spiralnych zwojów w drugiej góry na pierwszy. Okazuje się, że koło z dwoma wewnętrznej anteny. Czy ten element nierozdzielone. Następnie, na styku dwóch cienkich drutów splatają swoje loki kilka obrotów.

Ponadto, ten sam materiał pleciony szpilki ramkę, naciąg kulek według schematu:

  • Kulki od sześciu zwojów;
  • od małych kulek Osiem zwojów;
  • między dużymi kulkami dziesięć obrotów.

Długość zależy od średnicy materiał dekoracyjny. Zaczyna się i kończy małe perełki tkania, aw środku dużych kulek. Loki są pleciony tylko koralikami. Następny robią pin. Zagiąć przewód w połowie tak, że jeden koniec jest dłuższy niż kilka centymetrów. Dołączyć do szpilki, styk z każdej strony powinna być większa niż 5-7 cm. Nadmiar materiału jest cięta. Od połowy sworznia przekręcać końców śruby spiralnej.

Do dekoracji drutu miedzianego w zgodzie z ramą, na loki gwint kulek (na jednym końcu jednej części, a z drugiej plecionej z 3, 5 perełki perełki). Krzy całą stadninę nie jest konieczne, aby włosy nie pomylić. W pojedynczych anten, a odległość między nimi 0,6 cm-1, tworzących trójkąt.

Proste pomysły na oryginalnych artykułów

Handmade sklepy oferują szeroki zakres różnych elementów dekoracyjnych do wyrobu biżuterii. Kupić kilka, to zaoszczędzić czas, wzbogacić wiedzę (teraz będziesz wiedzieć dokładnie, jak zrobić pierścieni zasilania, Złącza, zaciski). Taki drut zespoły biżuteria z rękami nie odbiegają od zakupiony (chyba rozsądnej cenie).

Oto przykład, jak zrobić biżuterię etniczną z elementami placu, w którym okrągłe pustych przestrzeni. Z grubego drutu zginania kwadratu (kąt powinien być prosty), a mniejsze koło. Umieścić kwadrat, okrąg wewnątrz niego, splatają postać cienkiego drutu. Inna opcja – przed podłączeniem każdy kawałek do noszenia na strunach drutu, potem oplesti. Otrzymujemy masywne ozdoby.

Aby w połączeniu z naszyjniki kolczyki i bransoletki, powtórz tę samą historię. W przykładzie z kolczykami kwadratowych naszyjnik z koralików będzie prosta i środkowy wzór kwadratów montażu. Innym przykładem oryginalnej dekoracji drutu (master-klasy bransoletka dwukolorowe):

  • Drut podzielić na równe kawałki;
  • połączenie za pomocą łącznika obraca się jasne obrabianego przedmiotu pół łuki i ciemne drutu;
  • na krawędzi zamka, zamocowania;
  • Powstały w kształcie bransoletki linia kilku pierścieni.

Bransoletki mogą być wykonane bez łączników, są one po prostu umieścić na dłoni. Kształt węża lub wysięgnika jest najbardziej odpowiedni dla takiej dekoracji drutu (ręce Zdjęcie z bransoletki).

wnioski podsumowanie

Pociąg ramię i zręczność lepiej na miedzianego drutu w produkcji prostych kołków, pierścionki, spinki do włosów. Jeśli nie ma specjalistycznego sprzętu i narzędzi, nie rozpaczaj. Użyj swojej wyobraźni. Zamiast korzystać z piecyka gazowego palnika do tworzenia kropelek (i bez boraksu nie może zrobić, to tworzy idealnie gładką powierzchnię). Vigdzhik zastąpić sprawność manualną i papieru schemat rundy. Rigel można zastąpić początkowe etapy druty o różnych średnicach.

Aby uniknąć patynowane biżuterię z drutu, drut użyć nieutleniającej. Można pokryć odporność dekoracji paznokci. Jeśli chcesz stworzyć patyny, drut umyć w roztworze z cytryny. Następnie umieścić go w ciepłej wodzie palce cienką warstwę maści siarki (apteki sprzedaży), przemyć materiału w wodzie. Bez usuwania go z wody, przemywa się siarkę za pomocą konwencjonalnych środków do naczyń, osuszyć.

Lub drut grzejny do ognia, a następnie smarowanie ciepłego kremu niemowlęcia i pocierać do pożądanego wyniku, po czym przemywa się wodą i mydłem. Ponownie patyna – kolor amatora, tworzone metodą prób i błędów. Można to zrobić bez koloru starożytności. Ktoś po prostu piękne złocone lub srebrna farba akrylowa, lakiery.

Aby dowiedzieć się, jak zrobić biżuterię z drutu, nie ma dokładnych informacji. Każdy artysta znajdzie coś innego, mówi o nim w swoich warsztatach lub po prostu oferuje swoje stworzenie. Spróbuj sił na prostych produktów, poćwiczyć na gotowych produktach mistrzów: psychicznie podzielić dekoracji na częściach składowych i odtworzyć go w praktyce.