571 Shares 8299 views

Ogrzewanie piec. Projekty z ogrzewania domów drewnem. Ogrzewanie piec w drewnianym domu

Dom następnie ful gdy jest ciepło i przytulnie. Kiedy żółte słońce plamy na podłodze i ciepłych stronach pieca, zapach brzozowego drewna opałowego i cichym trzaskiem w palenisku – to prawdziwa rozkosz.

Takie pożądane pieca

Obecnie istnieje wiele informacji o tym, jak zrobić w domu i piec. Znajdź informacje łatwe. Ale, jak zwykle, ludzie często nie zdają sobie sprawy, że rzeczywiście potrzebne: rosyjski pieca lub kotła, ogrzewanie piec obieg wody lub ławę. Może to wystarczy do ognia? Czy istnieje potrzeba łączenia drewna z ogrzewaniem elektrycznym? W skrócie, zanim spojrzeć na projekty z piekarnikiem ogrzewania domów, byłoby miło, aby określić pożądany, konieczne i wystarczające.

Rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”

O „za” rozmawialiśmy trochę. Oprócz wyżej opisanego emocjonalny i zmysłowy komponent do plusów, co z pewnością ma piec grzewczy domy prywatne, to niezależność od użyteczności publicznej wraz z ich harmonogramem dystrybucji sezonowej ciepła do potrzebujących i wszelkiego rodzaju ewentualnych awarii sieci ciepłowniczych, w stanie pozbawić komfort domu przez wiele dni lub nawet tygodni , Plusem rustykalny piekarnik jest również o tworzeniu zdrowego domu mikroklimat: mieszkańcy nie wiedzą, co to sucha skóra i łamliwe włosy w okresie jesienno-zimowo-wiosennym, dla dobrego ogrzewania pieca wysusza powietrze w domu.

niektóre minusy

Piec zawiera kilka wielką starannością i wysiłku. Topić je i utrzymywać w nim ogień – to nie tylko zabawa, ale również pracować. A tak przy okazji, czasu też. Ponadto, utrzymując go w sposób i w stanie roboczym, a także wymaga wysiłku i czasu i pieniędzy. Pierwszym z nich jest regularne czyszczenie komina, w niektórych krajach europejskich uznanych za ważne wydarzenie, że jego regularność i zaangażowanie mocy ustawy, a zaniedbania i przestępców, a właściciele podlegają odpowiedzialności administracyjnej i nawet karnej.

C piekarnika nie będzie działać w stabilnych warunkach zabudowy wsparcia termicznych. Co do zasady, wieczorem w domu jest zawsze cieplej niż rano. Lub odwrotnie, w zależności od tego, co razem będzie to dokładnie podgrzać. Ponadto wymaganym składnikiem, który charakteryzuje się przez ogrzewanie w piecu w drewnianych – Jest zimno podłogowego. Oczywiście, prawidłowe podejście Wszystkie te niedociągnięcia eliminowane.

Sprzątanie w domu z ogrzewaniem piekarnika jest z pewnością bardziej niż struktury z scentralizowanego zaopatrzenia w ciepło.

Piec zagrożenie pożarowe. Jednak, grzejniki elektryczne, zagrożenie pożarowe, nie mniej. To wszystko zależy od tak zwanego czynnika ludzkiego.

Nie należy zapominać, że piekarnik – to kłopotliwe struktura „zjada” znaczną część powierzchni użytkowej domu. A jeśli nie jesteś skłonny dać dodatkowych metrów, warto pomyśleć ponownie, jeśli trzeba ogrzewanie opał.

Że czas zależy od typu pieca

W zależności od tego, co myślisz, piec powinien mieć możliwość wyboru z istniejącej różnorodności pieca teraz. I to jest to:

  • Pech- "piec". Bez względu na to jak śmiesznie to brzmi, to jest bardzo popularnym rozwiązaniem dla wiejskiej rezydencji. Zwłaszcza, jeśli ten ostatni nie jest przeznaczone do użytku przez cały rok. Ciepły mały mieszkalny lub pomieszczenie gospodarcze, woda ciepła i gotować naiwny „piec” jest bardzo zdolny. I ona jest gotowa to zrobić bez większych kosztów finansowych i pracy ze strony użytkownika. Ponadto, ogrzewanie pieca przez pechki- „pieców” nie wymaga długiego wstępnego konstrukcji.
  • Pech- "Dutch". Najbardziej rozpowszechnioną w naszym kraju, typ pieca grzewczego. Funkcja jakość „Dutch” jest taka, że przy stosunkowo niewielkich rozmiarów ma stosunkowo dużą powierzchnię grzewczą. W związku z tym w stanie ogrzać sześćdziesięciu pokojowej do kwadratów. W tym przypadku, te same cechy konstrukcyjne pozwalają „holenderski” dość szybko nagrzewa się i schłodzić przez długi czas. Jest jeszcze zaletą tego pieca to jej piękny wygląd. Dzięki odpowiedniej konstrukcji pech- „Dutch” może być ozdobą domu.
  • Piec. Jego celem jest oczywiście różna od funkcji powyższej „krewnego”. Jeśli mieszkasz w przyzwoity pod każdym względem domek bez piec kuchenny na paliwo stałe nie można zrobić. Ona umie gotować żywności i pasz dla zwierząt oraz grzyby i jagody wyschnie, a woda tylko do podgrzewania i utrzymywania go w postaci ciepła przed mycie rano także pozwoli. Istnieją trzy rodzaje pieców wioski: a) prosty, czyli bez pudełek pieców grzewczych i wody; b) płyty z pieców; c) złożona płyta, piec i pole do grzania wody.
  • Rosyjski piekarnik. Do najbardziej znanych opowieści typu. I najbardziej wszechstronny: biegi, kucharze unosi się, gdy piecze chleb, piec ławce wygodnym i ciepłym terapii snu. nawet pocić w nim, można powiedzieć, jeśli chcesz. A wszystko to dlatego, że po rosyjsku, czyli bez większych kłopotów i wszystkie na raz, jednocześnie.

Jest to czas, aby rozpocząć własne projekty

Przy projektowaniu piekarnika, konieczne jest, aby pamiętać, że wszystkie zalecane w tym przypadku części dawna wypisanym w SNIP 2.04.05-91. Dlatego, jeśli chcesz dokładnie zagłębić porad i wskazówek, zaczynają tańczyć na piecu, ma sens, aby poradzić sobie z tym dokumentem.

Na przykład, wyżej wymienione zasady i przepisy sanitarne zalecają zainstalowanie ogrzewania piec w drewnianym domu tylko wtedy, gdy struktura jest nie więcej niż dwa piętra wysokości, nie licząc piwnicy. bezpieczeństwa pożarowego, zgodnie z tymi wytycznymi jest osiągane przez szereg zdarzeń, w szczególności, na przykład, powierzchnia pieca nie powinna być ogrzewana powyżej stu dwudziestu stopni.

Ważne jest, aby dokładnie obliczyć przyszłą wielkość pieca

Mały piec jest bezużyteczny pod względem ciepła i wymagają zbyt dużo właściwego zużycia paliwa. Muszą być wzięte pod uwagę i dokładnie obliczyć ewentualne straty ciepła w domu, związanych z jego cech konstrukcyjnych, a także układ i funkcjonalność pomieszczeń. Wszystko to razem wzięte i mają obieg grzewczy piec.

Ściśle mówiąc, piece projektów rozpocznie się w tym samym miejscu i projektów z ogrzewania domów drewnem, na pierwszym – integralną część drugiego. Odpowiednio obliczona wielkość, ilość i przeznaczenie obiegów grzewczych na każdym piętrze swojego domu. Zanim zdecydujesz, jaki rozmiar jest piekarnik, konieczne jest, aby obliczyć wszystkie rodzaje działań energooszczędnych, które można spędzić: izolacja okien i drzwi, sufity, poddasza i tak dalej.

Ważnym etapem projektu pieca – wybór miejsca, w którym ma siedzibę

Należy mieć na uwadze, że każdy piec może ogrzać maksymalnie czterech sąsiednich pomieszczeniach. Oczywiście, musimy starać się być ogrzany przez sypialni i salonie, podczas gdy paliwo jest często w korytarzu lub przedpokoju. Jeśli piekarnik posiada kuchenkę, ten ostatni powinien rozciągać się do kuchni. W oparciu o powyższe, staje się jasne, że najlepszym miejscu piekarnika – w środku domu. Wniosek ten znajduje potwierdzenie w praktyce budowy takich obiektów w Rosji. Układ ten, nawiasem mówiąc, aby uniknąć pożarów.

o bezpieczeństwa pożarowego bit

Ponadto, piec musi być dobrze zaprojektowane, konieczne jest, aby dokładnie monitorować jakość jego murów. Chyba konfigurowania stoveheating własne ręce, sprawdź każdą warstwę muru pęknięć, przez które można następnie pobity się iskier lub płomieni. Po drugie, na co trzeba śledzić, jest obecność tzw otstupki – przestrzeń powietrzna pomiędzy piecem a dom drewniany ściany. Ponadto, należy wziąć wszystkie środki do izolacji cieplnej ścian, podłóg i sufitów domowych ogrzewanych powierzchni pieca. Uwierz mi, Twoje bezpieczeństwo jest w tym przypadku całkowicie w Twoich rękach!