869 Shares 7009 views

Niż korygowanie obcasów: powody i sposoby walki z problemem

Niż korygować piętę? To pytanie zwykle martwi niemal każdemu dorosłemu. Taki problem może powodować fizyczny dyskomfort podczas chodzenia, nie jest wykluczony i zakażony przez rany, które powstały na skórze. Pęknięcia na piętach – to także tabu na temat noszenia otwartych butów latem. Dlatego warto zastanowić się, jak poprawić sytuację.


Przyczyny

Istnieje wiele okoliczności, które mogą wywoływać podobny problem. A jeśli chcesz wiedzieć, co zrobić z pęknięcia piętami, musisz zrozumieć, dlaczego tak się dzieje.

  1. Noszenie butów, które nie spełniają wymagań fizjologicznych. Nawet skarpety, w których występuje syntetyka, mogą powodować pęknięcia. Jeśli mówimy o kobietach, często mają taki problem w sezonie ciepłym, kiedy noszą buty otwarte. W rezultacie są tam corns, corns, crack.
  2. Dlaczego pięta na nogach pęka? Gorący klimat wywołuje suchą skórę. W lecie nie otrzymuje jej niezbędnej wilgotności, co powoduje jej sprężystość, a także możliwość samodoskonalenia.
  3. Wiek. Po czterdziestu latach człowiek zaczyna obserwować nierównowagę procesów metabolicznych, w wyniku czego normalne odżywianie i krążenie krwi tkanek i narządów jest zakłócone.
  4. Zakażenie grzybicze. Powodem tego, co traktować pięty pęknięcia, często stają się chorobami skóry. Cukrzyca może jednak wywoływać problem, a awitaminozę, zapalenie żołądka i choroby endokrynologiczne.

Jak traktować obcasów krakingu

Zazwyczaj podstawą problemu jest niedostateczna troska. Tylko keratynizowane komórki nabłonka tworzą plomby, w wyniku czego skóra na piętach zaczyna się rozciągać. I czynnikiem pobudzającym, który można określić dopiero po regularnej serii procedur. Zacznij od kąpieli stóp z solą morską i olejkiem eterycznym. Skóra piętach powinna być parowana, a następnie przetarł pumeksem lub pędzelkiem, użyj specjalnego zarośli. Teraz można wycierać nogi ręcznikiem i na nich nakładać odżywczy śmietanę. Jeśli ta procedura wydaje Ci się zbyt długa, kup tacę do pedicure. Z jego pomocą usuwa się z obcasów przestarzałych komórek bez parowania.

Jeśli przyczyna jest zakażenia grzybiczego, konieczne jest specjalistyczne podejście. W tej sytuacji pomoże tylko dermatolog.

Pomyśl o tym, ile organizm otrzymuje witaminy? Pięta pięta, jeśli występuje deficyt witamin B i A. Odbiór specjalnych kompleksów pomoże. Możesz uzupełnić brak witaminy A, jedz więcej marchwi, B – otręby, chleb gruboziarnisty, kiełki pszenicy. A jeśli skóra nie wygląda estetycznie nie tylko na piętach, ale na łokciach, konieczne jest sprawdzenie stanu nerek.

Do notatki

Preparaty, które mają bazę naftową, łagodzą pęknięcia i nawilżają skórę. Maści z antybiotykami są przydatne w ciężkich przypadkach z głębokimi urazami. A jeśli chcesz zapobiec problemowi, użyj kremów z proszek z pszczołami, witamin F i A.

Tradycyjna medycyna oferuje kompresy z cebuli i tartych jabłek. I także donosi, że efekt gojenia ran jest cytrusowy. W nocy można umieścić skórkę pomarańczy lub cytryny na nogi.