214 Shares 1636 views

Rosną SPATHIPHYLLUM. na tropikalnej opieką gości

Spathiphyllum – roślina z rodziny Araceae, w naturze rośnie w zaroślach wilgotnych lasów tropikalnych. Jego siedliskiem jest dość obszerny: obejmuje lasy deszczowe Filipin, Brazylii, Wenezueli, Gujany i Kolumbii.


Elegancki, piękny, skromny, Spathiphyllum szybko podbiła krajobrazowych. A jeśli to, co około 10 lat temu, to było dość rzadka roślina, która została uznana za prezent powitalny, ale teraz prawie w każdym domu lub biurze, wraz z paproci, draceny i niezmienionej pelargonii rosnącej Spathiphyllum.

Opieki nad nimi jest proste, reprodukcji nie wymaga zbyt wiele kłopotów, a więc złapał egzotyczne przystojny mężczyzna w naszych domach. Ale wciąż rośnie Spathiphyllum ma swoje tajemnice, o których wiedza stanowi efektowny roślin, kwitnących przez cały rok. Zastanów się, jakie są.

Zakład jest dobrze toleruje półcień, ale wolą jasne oświetlenie z ochroną przed bezpośrednim słońcem. Jeśli liście są rozszerzone, blady, kwiat staje się słaby, rzadkie i krótkotrwałe, więc światło nie wystarczy.

Podłoże powinno być wybrane luźne i przewiewne, posiada dobrą „oddychać” i pominąć wilgoć. Jest to ważne dla wszystkich przedstawicieli tropikalnych roślin, nie jest wyjątkiem i Spathiphyllum. Obchodzi, nawet najbardziej ostrożny, nie dadzą rezultatu, jeśli roślina jest obsadzony w skalistym lub ciężkiej gliniastej glebie słabo odwodnionych. Podłoże może być wykonane z mieszanki równych części gruboziarnistego piasku rzecznego, próchnica, torf, darń i arkusza podłoża pokruszonym węglem i murowanych wiórów.

Kiedy przeszczep Spathiphyllum trzeba starannie wybrać pulę. Często zdarza się, że zakład znajdujący się w podłożu transportowym i zamknąć naczynie z tworzywa sztucznego, kwitną w sposób ciągły i starannie przeniesione do puli głównej przestronnej ze świeżą glebę, przestają rozkwicie, a przez długi czas – rok lub nawet więcej. Kwiaciarnia zakłopotany, a mimo to jest naturalne, ponieważ rozkwit tej kultury pochodzi tylko wtedy, gdy korzenie całkowicie entwine com gleby. Należy o tym pamiętać podczas uprawy SPATHIPHYLLUM.

Troska o tej rośliny, a ponadto wiąże się regularne wilgotność gleby i powietrza. Podlewanie podczas okresu wegetacji powinny być regularne i obfite, jesień i zima to cięcie pod warunkiem chłodny treść i brak dodatkowego oświetlenia. Jeżeli instalacja znajduje się w ciepłym pomieszczeniu i dosvechivaetsya reżim wilgotność pozostaje w zasadzie niezmieniona. W każdym razie między podlewaniem niezbędnego parch humusu. Chociaż Spathiphyllum i rodem z tropiku dla niego peresushka (krótki kurs) nie jest tak szkodliwa jak przepełnienie. Nadmiar wilgoci sygnał czerni brązowe zakończeniach liści (nie mylić z suchych końcach, które reprezentują wysuszenia w powietrzu!).

Wysoka wilgotność jak wszystkie Araceae, włącznie Spathiphyllum. W trosce o nich powinno obejmować regularną oprysków. Procedura ta nie tylko odświeżania koronę, a także staje się skuteczne zapobieganie przędziorków, czerwce i mszyce.

Silne utrzymywane roślin rzadko narażone na ataki szkodników, które charakteryzuje się dużą odpornością. Grzyby, wirusy i bakterie są również niemal hit SPATHIPHYLLUM. Choroby tej kulturze jest najczęściej związane z błędami w opiece – jest brak oświetlenia (rozciągnięta liści, przestanie kwitnące) lub nadwyżka (oparzenie słoneczne), przelewowe (zaczernione końcówki liści) lub długie peresushka (utrata turgoru, więdnięcie liści), niewłaściwe podłoże ( powolny wzrost lub zatrzymanie) lub brak składników odżywczych (liście blakną i wysychają, kwitnienia nie występuje).

Najczęstszym problemem jest nadmierne podlewanie na tle ciężkich glebach ubogich napowietrzania oraz niskim poborem mocy. W tym przypadku gleba jest kwaśna, korzenie zaczynają gnić, liście stają się martwe i opuszczone, końcówki włączyć czarno – wszystkie oznaki stojącej wody. Takie rośliny potrzebują szczególnej opieki. Dla Spathiphyllum muszą być podjęte natychmiast, w przeciwnym razie można stracić. Stary gleba jest usuwana, korzenie są myte, jeśli jest fatalny obszary, są one cięte. Następnie rośliny dotknięte jest obsadzony w świeżym podłożu i podlewać ostrożnie.

Dwa razy w miesiącu w okresie wegetacji spathiphyllum jest pożądane do podawania nawozu mineralnego. Jeśli nie popełniać błędów w opiece i przestrzeganie prostych zasad techniki rolniczej, roślin przez cały rok będzie świecić swoich błyszczących liściach, urządzone ze śnieżnobiałą narzuty niezwykłych kwiatów.