837 Shares 6109 views

DAF XF 95: Przegląd ciągników (informacje, opinie)

Rozwój przemysłu holenderskiego w dziedzinie inżynierii mechanicznej w Rosji i innych krajach byłego Związku Radzieckiego nie dostać dużo popularności i powszechności. Obecność małych sprzedawców i usług – jest to raczej rzadkość niż regułą. Warto jednak zauważyć, że wiele z samochodu DAF na rozprawie. Oni często mówią o kierowców, a same samochody są z powodzeniem pracujących w przedsiębiorstwach krajowych.


Najbardziej popularne i najczęściej jest model DAF XF 95. Pojazd z numerem modelu jest dostępny dla ostatnich ponad 30 lat. Duża liczba różnych pokoleń, dostosowane do współczesnych warunków. Pierwszy samochód DAF z indeksem 95 wrócił w 1987 roku.

Historia powstania

Pierwszy ciągnik z numerem modelu 95 off z tyłu linii produkcyjnej w 87. roku ubiegłego wieku. To było proste, ale jednocześnie jest dość niezawodny samochód. Ciągnik siodłowy DAF XF 95 został umieszczony w pojeździe przeznaczonym do długich i stałych trasach. Całkowita droga przebyta przez cały rok znacznie przekroczyła 150.000 km.

Efektem końcowym jest samochód ze stabilnym popytem na rynku takiego sprzętu. Firma DAF, dzięki 95-tego i 85-tego modelu, udało się zdobyć przyczółek na rynku motoryzacyjnym w Europie. Postęp technologiczny nie stoi w miejscu, a decyzja w sprawie poprawy 95. modelu pojawiła się 10 lat później, pewność pracy. Już w 1997 roku, wprowadziła nową, znacznie ulepszoną wersję.

Superior samochodów z zaktualizowanej nazwy

Aby nie mieć żadnych problemów z oznaczeniami, nie było literę dysku w nazwie modelu. DAF XF 95 – jest to napis zdobi z tyłu ciągnika. znaków XF dosłownie znaczy „extra głośno.” Ten rodzaj inżynierów aplikacyjnych o tym, co oni stworzyli technikę, która jest zdolna do pracy na wszystkich cylindrach. Nie były to puste słowa czy chwyt marketingowy: badged XF ukrywanie wytrzymałość i szczególny charakter samochodu.

O tym samym czasie z wydaniem nowej wersji siodłowych DAF XF pojawi się na terytorium Rosji. Pierwsze wersje (należy zauważyć, nie jest bardzo tanie) nie zawiódł nabywców. W efekcie maszyna jest w pełni spłacone. DAF XF 95 na rynku wtórnym były droższe niż produkty konkurencji, ale to nie miało wpływu na ich popularność. Loved ciągnik dla jego wydajności i niezawodności.

kabina

Twórcy brane pod uwagę wszystkie komentarze, i stworzyli zupełnie nową kabinę, która niemal mógłby stanąć wysoki i bezpiecznie chodzić – nie zaszkodzi. Wewnątrz znajdowały się dwa fotele przystosowane do spania. Spania połączone ergonomiczny drabiny. Podobne inżynierowie technologii zapożyczyli od specjalistycznej dziedzinie car-budowlanej. Górna półka tylko ewoluowały.

Wysoka jakość wykończenia wnętrza i doskonałą ergonomię są znacząco wpływa na popularność DAF XF 95. Piękno nie jest pozbawiony elegancji, wszystko jest dość zwarta dla łatwej obsługi. Codziennie na drogach ogólnego użytku ciągników jest coraz więcej i więcej.

komponent moc

Początkowo linia XF został wyposażony głośność silników 12,7 litrów. Jednostki wysokoprężne są różne od siebie maksymalnej mocy, które wahały się od 380 do 483. Siły i DAF 95 XF 430, którego właściwości są zgodne ze wszystkimi podanymi wymaganiami, cieszył się dużą popularnością wśród klientów. Ten silnik – idealne połączenie mocy i gospodarki. Z czasem rozwinięte jednostki w znacznie bardziej wydajny.

Nowy silnik mógł pochwalić się 14 litrów, który rozwija 530 siły, która odpowiada przyjętych norm czasowych EURO-2.

Po siodłowych DAF XF 95 pojawił się na rynku rosyjskim i krajach WNP, drogi musiały poważnie zmodyfikować silnik. Przede wszystkim projektantów elektroniki wymienić, gdyż został stworzony na podstawie obliczeń przeprowadzonych przez amerykańskiego systemu pomiarowego. Z biegiem czasu, elektronika została przeniesiona do systemu metrycznego. I rozwiązać wszystkie problemy opcjonalny dekoder bloku. Ponadto, trzeba było zmienić napięcie w sieci 12, przyjęta w Stanach Zjednoczonych, 24, popularne na rynku rosyjskim.

W nowym tysiącleciu z aktualizacją

W roku 2000 firma DAF XF 95 zmienił nieco swój wygląd, pewne zmiany techniczne zostały wprowadzone. Znakowanie XF zmieniła swoją lokalizację na ciele, pozostał bez numerów. Teraz dumny emblemat zdobi lewy bok okapu. Ponadto, twórcy zdecydowali się wymienić American Motors. Było wiele powodów, które utrudniały pracę maszyn w Europie i krajach WNP.

Główną wadą elektrowniach amerykańskich – wybredność materiałów palnych. Większość europejskich i rosyjskich stacjach benzynowych w większości przypadków nie może zagwarantować, że paliwo będzie wysokiej jakości. W rezultacie, istnieją różne rodzaje uszkodzeń, a następnie niestabilnej pracy silnika i układu, który jest odpowiedzialny za recyrkulację spalin.

Drugą najważniejszą kwestią – oryginalne części zamienne. Jeśli oryginalne części holenderskie są trudne do znalezienia, w USA jest jeszcze trudniejsze. W rezultacie, moc maszyny, należy poprawić, a silnik wymienić.

dane techniczne

W nowym tysiącleciu DAF XF 95 przyszedł z nowym silnikiem, który stał się doskonałym substytutem dla amerykańskich odpowiedników. Jako zespół napędowy używany z oznaczeniem objętości XE390C silnika 12 litrów. Jest to o wiele mniejsze i lżejsze, ale to nie przeszkodziło mu rozwijać zdolności 530 litrów. a. Nowa wersja jest już zgodny z normami Euro-3.

Nie tylko zmienił transmisję. Na wszystkich XF 95 było z ZF firmy PPC. Jest to 16 skrzynią biegów z dodatkowego rozdzielacza. Ten rodzaj konstrukcji są popularne wśród głównych przeprowadzki w tej kategorii, dzięki łatwości obsługi, jak również jego trwałość. Zalecany odstęp wymiana smaru w manualną skrzynię biegów. – 90 tys km.

Istnieją dwie wersje z automatyczną skrzynią biegów, 12- i 16-biegową, ale są one produkowane wyłącznie na zamówienie.

urządzenia z systemem

Przód kosztuje zwykle dla tej klasy urządzeń typu resorach. Tylna – powietrze, w połączeniu ze zintegrowanym systemem sterowania. Na rynku wtórnym można znaleźć DAF 95 XF, którego charakterystyka będzie nieco inny od popularnych egzemplarzy. Model wyposażony w dodatkowy mostek podnoszącego, w większości przypadków struktury montażowej 6 2.

Zaktualizowana wersja została zastąpiona przez starych hamulców bębnowych na bardziej nowoczesny – disc. Ta niewielka zmiana w znacznej poprawie stanu bezpieczeństwa pojazdu.

na emeryturę

Uwalnianie samochodu oznaczonego DAF XF 95 kontynuowano aż do 2007 roku. W tym samym czasie, DAF wprowadził nową linię ciężarówek oznaczony CF XF 85 i 95. Te dwa modele stały się legendarne odbiorniki 95 XF. kontynuował one podbój dróg i autostrad, ale o bardziej nowoczesnej obudowie. wzmocnione amortyzatory i nowe kabiny zostały zainstalowane. Nowa generacja jest znacznie łatwiejsze, a zatem bardziej wytrzymałe.

opinie

Wielu właścicieli mówić o DAF XF 95, którego dane techniczne są w stanie przyćmić dane z dowolnego konkurenta, jako jeden z najlepszych samochodów w swojej klasie. Ale nie wszystko jest tak dobre, jak się wydaje na pierwszy rzut oka.

Niektórzy kierowcy twierdzą, że obsługa maszyny w trudnych regionach Rosji, traci wiele ze swoich konkurentów. Jedynym „chory” miejsce ciężarówki – CAT. Wiele narzekali łożyska wału wtórnego, jak również etap zmiany biegów satelitarnej. Najgorsze jest to, że z wyprzedzeniem, aby zidentyfikować usterki nie zawsze działa. Problem pojawia się w najgorszym możliwym momencie, niezależnie od tego, czy samochód gaśnie na torze i przy dużej prędkości, czy działa on w środowisku miejskim.

Jeśli były problemy z łożyskiem, to jest prawie niemożliwe, aby wyłączyć transmisję. Jeśli transmisja jest ciągle włączone, a dodatkowy przycisk shift nie zawsze działa na czas – jest to pierwszy znak, że nadszedł czas, aby być wysłane do transmisji usług naprawy. sterowniki rada, że części zamienne są znacznie tańsze niż najbliższy konkurent IVECO.