278 Shares 2080 views

Charakterystyka rozwoju dziecka 4-5 lat. Gry i zabawy z dziećmi

W wieku 4-5 lat dziecko utworzyło konstruktywne nastawienie do świata. Zaczyna tworzyć własne ręce różnych rzemiosł. Ważne jest, że dorośli są w tej chwili rozmawia z dzieckiem, wie, jak bardzo chwalił go za jego wyobraźni. Zwiększy to mały człowiek, aby dowiedzieć się więcej o świecie. Nauczyciele i rodzice mają obowiązek brać pod uwagę wszystkie cechy dziecka 4-5 lat. W tym okresie należy dostarczyć nowej wiedzy, ale w formie, która będzie ekscytujące dla dziecka.

Charakterystyka rozwoju dziecka 4-5 lat

Teraz dziecko jest w stanie odzwierciedlić, choć jego doświadczenie jest niewielkie, więc błąd może być obserwowane w jego wyjaśnienia. Nie można śmiać się z gaf dziecka, tak aby nie zniszczyć jego zainteresowanie wiedzy o świecie. Osoba dorosła powinna być źródłem wiedzy dla dziecka, które zgrabnie podsumować malucha do podejmowania decyzji i uzasadnienia, co dzieje się zjawisko.

Charakterystyka rozwoju dziecka 4-5 lat wydaje się zwiększenie udziału percepcji, woli, pamięci i uwagi.

Jest aktywnym znajomość wielu przedmiotów własności. Dziecko stawia je na szczycie siebie i porównuje z zainteresowaniem świadomy takich nowych kategoriach jako kolor dla niej, kształtu, wielkości, czasu, przestrzeni, smaku, zapachu, dźwięku.

Malutki staje się bardziej czujny, tworząc w ten sposób arbitralny zapamiętywania. Wygrywa udaje się nauczyć mały poemat rymy. W tym wieku dziecko rozwija twórcze myślenie, wyobraźnię i mowy, poprawę dykcji. To powinno być podane jak wiele uwagi i wsparcia w chęci dziecka do samodzielności, rozwijać poczucie piękna. Dorosłych łatwe do osiągnięcia pożądanego rezultatu, ponieważ wszystkie realia życia mogą być wyjaśnione przez dziecko podczas zabawy gry i dyskretny. Dzieci żyją w świecie fantazji i baśni, mają bogatą wyobraźnię. Wszystkie powyższe cechy rozwoju dziecka 4-5 lat trzeba umiejętnie wykorzystać, aby uniknąć problemów.

nauki podstaw

Gdzie lepiej rozpocząć rozwój dzieci 4-5 lat? Klasy planu będzie idealny dla dziecka? Te pytania są istotne dla wszystkich rodziców, którzy zdecydowali się trenować syna lub córkę. Biorąc pod uwagę wszystkie subtelności przeciętne dziecko w wieku przedszkolnym, powinny ułatwiać, a nie utrudniać manifestację swoich nowych pozytywnych cech, które zostaną utworzone i ustalonych charakteru dziecka.

Tak, że dziecko chce być niezależny, więc trzeba dać mu tę szansę. Jej marzeniem jest, aby rysować, tworzyć arcydzieła z gliny i gliny – czy mu nie przeszkadzać. Chce komunikować się z rówieśnikami. Niech znajomi, kłótnie i uczy się tolerować, przeprosić i wybaczyć. Taka kumulacja doświadczeń, rozwój zdolności twórczych, wiedza o świecie.

matematyka

Dorośli powinni uczyć dziecko do bardziej skomplikowanych rzeczy. Matematyka dla dzieci 4-5 lat może być zabawa ze znajomością rzeczy tego świata, otworzy nowe horyzonty. Dorośli będą opierać swoje zajęcia w oparciu o podstawowe umiejętności, które już zostały nabyte przez dziecko wcześniej. Łatwo jest rozpoznać, gdzie prawy i lewy, dolny i górny, koło wie, kwadrat, trójkąt, jest w stanie pisać i zorganizować numery poprawnie w porządku rosnącym lub malejącym, porównać liczbę elementów. Wiedząc, jakie umiejętności posiada dziecko, łatwo zidentyfikować szereg zadań, które pomogą skonsolidować dotychczas zdobytej informacji i dodawać nowe.

gry matematyczne

Dzieci uwielbiają zabarwienie. Można zaproponować dziecku nie tylko do studiowania dane i poprosić go, nie odrywając wzroku od ołówka na papier, połączyć we wszystkich punktach pisemnych numerów w jednym rysunku. Ta gra jest bardzo zadowolony dziecko, gdy widzi, że z pomocą numerów był w stanie narysować papugę, krokodyla lub lisa.

Jeśli chcesz, aby ustalić kolejność punktów, możesz zaoferować swoje dziecko do wykonywania co najmniej fascynującą pracę. Zabarwienie postać zwrócić jabłko. Muszą ciąć dookoła, malować i liczyć. Wszystkie zadania muszą być oferowane z ich stopniowej komplikacji.

Tak więc, matematyka dla dzieci 4-5 lat mogą stać się ulubioną rozrywką i zabawą. Następnie, to zainteresowanie będzie odgrywać pozytywną rolę w badaniu przedmiotów w szkole.

Gry na rozwój logiki i mowy

Podobne gry dla dzieci 4-5 lat może być użyty do utworzenia właściwej mowy i rozwijanie logicznego myślenia. Na przykład, gra „Zgadnij, którego cień?” Pomoże dziecku lepiej poruszać się w świecie zewnętrznym. Arkusze rasplozhen zarysy różnych przedmiotów, zwierząt. Dziecko poproszony powiedzieć, kto jest właścicielem każdy cień.

Dla rozwoju mowy dobrze jest nauczyć dziecko mówić chistogovorki i język twistery. Dziecko będzie ładniejszy zrobić to z jakiejś bajki charakter teatru lalkowego. A jeśli potem tupot zapytać jak szybko powiedzieć misia głosową lub królika z bajki, mamy wzajemne zabawy. Te gry i ćwiczenia są bardzo ważne dla prawidłowej mowy. Do zrozumienia dziecko nie tylko rodzice, ale także całego, powinien być w jego słownictwie tysiąc słów.

nauka języka

Według wielu ekspertów, dzieci w wieku 4-5 lat można łatwo nauczyć się każdego języka obcego. Jeśli to możliwe, powinno się zorganizować takie szkolenie w formie pracy z kartami. Muszą być pokazane liter, obrazków i słów. Można zaproponować różne zadania do tych kart. Dziecko zapamięta te słowa, wymowa i obraz liter.

gimnastyka

Porwać wszystkich rodzajów różnych czynności, nie należy zapominać, że gimnastyka dla dzieci 4-5 lat, jest nadal ważne i użyteczne. I wciąż nie został odwołany. Ładowanie może być udostępniane i ćwiczenia gimnastyczne. Może to być rozgrzewka podczas każdej sesji. Istnieje wiele odmian gimnastyki palców. Oto jeden z nich.

Przeczytaj krótki wiersz:

„Palce robić ćwiczenia,

Być mniej zmęczona.

A następnie są one w albumach

Będą one ze sobą. "

Wraz z czytania, można rozciągnąć palcami rąk frędzle trząść, umieścić je razem w „lock”. Taka mała przerwa pomoże dziecku odpocząć.

wniosek

Gdy rodzice zaczynają zwracać większą uwagę na swoje dziecko będzie znać wszystkie możliwości dziecka 4-5 lat, będą one osiągnąć maksymalne pozytywne rezultaty w wychowanie i rozwój dziecka. Dlatego najważniejszą rzeczą tutaj – to uwaga.

osobliwości Wiek dzieci 5 lat Wzrost: wzrost i waga ciała, waga jest prawie 20 kg. W tym okresie, ważne jest monitorowanie obciążenia silniejsze niż podawać dzieciom podczas zadań pracy. Wynika to z faktu, że kręgosłup dziecka pięć lub sześć lat, i mięśniach szkieletowych jeszcze do formy. W tym wieku nie jest rozwój zdolności intelektualnych dziecka, jego moralności i wiary, sfery emocjonalnej jego osobowości. Jest zatem szczególnie ważne, aby wspierać go we wszystkich dobrych przedsiębiorstw, jak również prawidłowej luku negatywnych przejawów kłamstwa i przechwałki.

W wieku 5-6 lat, szczególnie ważne jest ustalenie właściwej postawy moralnej wobec siebie i innych, aby naprawić dobroć, uczciwość i rzetelność. Jak mówi przysłowie: „Co się dzieje, przychodzi!” Aby podnieść swoje dzieci prawidłowo – jest kluczem do szczęśliwej starości!