237 Shares 8280 views

Jak kiełkować z gryki w domu? Jak kiełkować zielonej gryki

Starożytni mędrcy powiedzieli: „Lek musi być jedzenie, a jedzenie – medycyna”. Tyle, ile chcielibyśmy przynieść jedzenie tylko korzyści, ten sen wydaje się nieosiągalne. Wiemy, że niektóre pokarmy, jest przyjemny w smaku, działają na organizm jest destrukcyjne, podczas gdy inni, choć przydatne, nie wzbudzać chęć ich zjedzenia.


Spojrzenie na bzdury z nowej perspektywy

Crap w tym kraju bardzo dobrze wiedzą. Także w dużych ilościach jest uprawiana w Chinach. Na naszym kontynencie, rozprzestrzenił się na całym świecie i wszędzie zakochał się na pyszny smak.

Aby przywrócić wyczerpany, zatrute jedzenie szkodliwe zanieczyszczenia, zatrutą ciało, jesteśmy coraz bardziej zaczęli zwracać na temat zdrowego odżywiania.

Uważa się, że zdrowej diety – jest to albo samookaleczenia i tortury, lub bardzo drogie. nie robi. W tym artykule będziemy mówić o naszej zwykłej tragiczne smaku, ale spojrzeć na to z nieco nietypowej perspektywy, i dowiedzieć się, jak kiełkują zielonej gryki i co należy zrobić.

Co to jest punkt kiełkowania

Kiełkujących nasion – magazyn dobrze zbilansowanych witamin i mikroelementów, które są niezbędne dla pełnego życia wszystkich układów i narządów śladowe. Nie trzeba dodawać, że w produkcie naturalnym – zielony gryki – są w formie najłatwiej przyswajalnej?

Aby dowiedzieć się, jak prawidłowo kiełkują kiełki gryki, aby uzyskać nie tylko użyteczne, ale smaczne, a pieniądze przeznaczyć na nie najtańsze produktu, nie zmarnować, a my weźmiemy powiedzieć.

Kasza gryczana jak za pierwszym razem. I to jest zachęcające, ponieważ pokazuje, do zasilania zarówno w normalnych i w dietach leczniczych. A przecież jest ona odpowiednia dla żywieniu sportowców. W dietach dla tych, którzy chcą schudnąć bez szkody dla zdrowia jest z pewnością obecny. Ten zad jest hipoalergiczny i posiada praktycznie żadnych przeciwwskazań.

Gryka – rzadki kultura zbóż, które nie zawierają glutenu. Nowe technologie zbierania i ochrony pozwalają komunikować konsumentów świetny produkt „na żywo”, że jest zdolny do kiełkowania, a tym samym jeszcze bardziej użyteczne.

Przydatne flawonoidy i inne substancje

Obserwacja naukowców biorących udział w badaniu właściwości przeciwzapalne flawonoidów gryki tej rośliny są bardzo skuteczne w walce z rakiem. Rozwiązanie raka w przypadku uszkodzeń leukocytów tkanek wątroby, płuc, mózgu, raka szyjki macicy, piersi, żołądka, odbytnicy, kościach i we krwi zaobserwowano. Ilość flawonoidów w kiełkach znacznie przekracza ich zawartość w nieaktywnym ziarna. Na przykład, rutynowe neproroschennom ziarna – około 17% i kiełkujących – około 80%. A przede wszystkim, że gromadzi się w siódmym dniu od kiełkowania. W przyszłości liczba rutynowych zaczyna spadać. I to jest flawonoid, który jest pierwszym wrogiem komórek rakowych. Jednakże, jego stężenie zmniejsza się do 90% w przypadku obróbki cieplnej ziarna. Jak kiełkować z gryki, aby większość z wszystkimi jego właściwościami leczniczymi i nie szkodliwe dla zdrowia? To nie jest tak łatwo.

Kiełki w każdym wieku zawierają różne ilości witamin, minerałów, kwasów i Biometals, które nie są syntetyzowane nasze ciała. Dla zdrowia najcenniejsza jest Wykiełkowane ziarna. Nie moczy, nie zarośnięta i jest aktywowany przebudzonego kiełków. Kiedy wykiełkowały kiełki nie może wnieść przed zielono. Na tym etapie pędów tworzą szkodliwe substancje. Najbardziej użyteczne właściwości gryki zaznaczono w okresie od 2-3 dni do 7 – nie więcej i nie mniej.

Kiełkowanie w domu

Czy to możliwe, aby kiełkować z gryki w mieszkaniu miasta? Pewnie odpowie, że jest to możliwe. Prawdziwa sprawa jest kłopotliwa i odpowiedzialny. Istnieje wykiełkowanych nasion lepiej surowe, w przeciwnym razie, dlaczego została ona kiełkować? Niemniej jednak, każdy produkt, który nie poddaje się obróbce termicznej, grozi w najlepszym razie infekcji jelit, a co najgorsze … Na to i nie chcą myśleć. Chociaż producenci krajowi kontrolować jakość swoich produktów, trochę nie przeszkadza w bezpiecznej stronie.

Cokolwiek to było, gryka jest pożądane do dezynfekcji. wymaga to nadmanganian potasu. Nawiasem mówiąc, ten produkt jest częścią diety surowej mocy foodists. Oni są zachwyceni i szczęśliwi ci powiedzieć, jak prawidłowo kiełkują zielonej gryki. Można o tym przeczytać w literaturze. Ale w jednym i w drugim przypadku, zdarza się, że wychodził na małe i pozornie nieistotne szczegóły. Zostały one uznane za własnym pewnik. Na przykład, kiełkują w jakiejś wody? Dlaczego ziarna slimy? Kiełkują lepiej w słońcu lub w cieniu? I tak dalej.

Woda – tylko najwyższa jakość

Wybrać najlepszą wodę, która może znaleźć. Nie powinno to być gotowana – to kiełkowania ziarna, ale nie jest tak użyteczne jako zakreskowany w surowym. Powodem jest to, że woda gotuje – „martwe”, uszczuplone. To wyraźny brak tlenu i procesów utleniania na żywym organizmie, czyli nasza rodząca roślina, to jest bardzo istotne. Rostock będą zasilane cieczą. Zdrowa woda będzie zapewnić zdrowie sadzonek. Cóż, jeśli to jest zbudowane, czyli wiosna, śnieg lub lodowiec. Jeśli nie możesz znaleźć tego, następnie w butelkach i przekazać go przez drobne filtra lub zamrozić w zamrażalniku lodówki.

Wybór ziarna – poważna sprawa

Kiełkować domu gryki potrzebują odpowiedniego ziarna i dania specjalne. Niestety, w sklepach pojemniki na kiełkujące ziarna, nasiona i ziarna jest bardzo trudne do znalezienia. Pokażemy Ci, jak rozwiązać ten problem, ale wszystko w porządku – niech nie dostać przed siebie. Najpierw trzeba kupić odpowiedni zbóż. Powinno być brązowy gorących pieców wysuszonych i lekkie, tak zwany zielony gryka, wysuszono metodą niskotemperaturowej.

Zakup ziarna, zwróć uwagę na datę odbioru, pakowania i trwałości. Jeśli zostały zebrane i pakowane w tym samym roku, więc będzie to bardziej opłacalne od kilku miesięcy, a jeśli zebrane w jednym roku, i jest zapakowany w dalszej części kiełkowania zbóż będzie bardzo słaby. Dobrze, jeśli jest napis na polu „zielonej kapusty gryczana” lub „bio gryczanej.” Następnie na opakowaniu powinno zawierać informacje o tym, jak wyrastają z gryki w domu na posiłek. Oznacza to, że producent oferuje ten kiełkujących nasion. Mając do wyboru pakiet dać preferencji z przezroczystym okienkiem, w których zawartość może być postrzegane. Nie kupować zboże na rynku, jeśli jest on przeznaczony do sadzenia – jest czasami traktowane chemikaliami przeciw szkodnikom i różne infekcje.

Kiedy już zdecydował się wzmocnić ich zdrowia odpowiedni produkt w sklepie i kupiłem zieloną klasę jakości gryki organiczną lub bio, trzeba się zastanawiać, w jaki sposób kiełkować gryki ją doprowadzić organizm do maksymalnej korzyści.

Aby osiągnąć ten cel, oprócz zbóż, trzeba będzie wody, pisaliśmy o tym powyżej, nadmanganian potasu i dania specjalne. Jeśli nie zostanie znaleziony, użyj zwykłego durszlak i miski lub garnka z przezroczystą pokrywą.

Kiełkowanie ziarna. Pierwsza metoda

Stosować 1-2 filiżanek gryki, sprawdź to dla niechcianych zanieczyszczeń, choć wysokiej jakości produkty, które nie zdarzają, i wlać 2-4 szklanki wody z nadmanganianu potasu. Powinno być trochę różowo. Odstawić się przez 3-5 minut. Odpływ wody, przepłukać i napełnić zad 2-4 szklanek świeżego płynu. Pozostawić do aktywacji zarodków gryki w temperaturze pokojowej przez 10-12 godzin. Chronić zbiornik przed upadkiem na nim na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Po tym czasie, gdy pęcznieje zadu powtarzania dezynfekcji nadmanganianu potasu przemyć raz zalać wodą i przykryć pokrywą bardzo mocno, aby uniknąć nadmiernego i nierównomiernego odparowywania wilgoci. Daj ziarnami właz. To zajmie 10-12 godzin więcej. Ponownie wyleczenia ich słabym roztworem nadmanganianu potasu, spłukać. wszystko może jeść.

Ziarna pożądane jeść przez pięć dni. Każdego ranka, dezynfekcji lub zad ferment – nabędzie kwaśny smak słodu i pokryte śluzem. Przechowywanie ich kiełków gryki chłodniczą na 3-5 stopni powyżej zera. Przez cały ten czas, zarazki wzrośnie, ale że ich lecznicze właściwości nie zostały naruszone.

Kiełkowanie ziarna. Drugi sposób

Istnieją także inne sposoby uzyskania sadzonek. Na przykład, chcesz uzyskać więcej długie pędy kiełków gryki, jak w tym przypadku?

Stosować 1-2 filiżanek zbożowych, przenieść z miotu i dezynfekcji słabego roztworu nadmanganianu potasu , jak opisana w poprzednim przepisie. Przepłukać i napełnić 2-4 szklanki dobrej wody. Pozostawić do spęcznienia na jedną godzinę. Ponownie przemyć w celu usunięcia substancji kowatych zapobiegania kiełkowaniu, dezynfekcji i umieścić w opakowaniu.

Jeżeli istnieje specjalny pojemnik, skorzystać z porady, jak wyrastają z gryki stosując tylko konwencjonalną naczyń. Weź słoik z plastikową nakrętką. Zrobić małe dziury o średnicy mniejszej niż zad. Umieścić słoik przygotowane, że są nasączone (aktywowany) gryki. Wlać do misy oraz wodzie (to paszy zarodków) i dolną do pokrywy słoiku. Zmiana co 10-12 godziny wody i przemyto nasion wykorzystaniem nadmanganianu potasu.

Gryka jest uważany kiełkują tak szybko jak pierwszy trafia właz. Najbardziej przydatne w dniu kiełkowania 2, 3 i 4.

Zarazki wielkość zależy od kilku czynników. Po pierwsze, właściwości różnych gryki, a po drugie od warunków kiełkowania (temperatura, oświetlenie, skondensowane lub koncentracji ziarna w zbiorniku).

Mąka z sadzonek

Zrozumieć i docenić, jak kiełkują gryki na jedzenie w małych ilościach, aby używać go na kilka dni, można dokonać rezerwy ziarna, które mogą być zamienione na mąkę na chleb, naleśniki, babeczki i ciasta, gotować z nimi kasza i zupy. W tym celu, fasola w piecu i mielenia młynka do kawy lub ich miksera. Aby mąki, rośnie kilogram gryki i wysuszyć w piecu w temperaturze 40-60 ° C. Trzymać drzwiczki lekko uchylone tak, że wilgoć szybko odparowuje. Gryka leżał na papierze z powłoką nieprzywierającą, ale zamiast wziąć ruszt do pieczenia, który jest obowiązkowy zestaw akcesoriów do wszystkich kuchenek gazowych domowego.

Wysuszyć nasiona etapami, okresowo pozwolić im ostygnąć i stabilizować. Podczas procesu suszenia mieszanki – będzie to przyspiesza parowanie wilgoci. Dobrze wysuszone ziarna krotnie w pakiet oddychająca i przechowywania, jak ziarno zbóż, w ciemnym i chłodnym miejscu suchym.

Sprout zielony gryka sobie wzajemnie

Najważniejszą rzeczą w kiełkowania – aby zapobiec zakwaszenie ziarna. Jeżeli ich czas do mycia, dezynfekcji, aby zapewnić dostęp do tlenu i światła, a następnie można uzyskać wysokiej jakości produkt – panaceum na wiele chorób, w tym raka.

Dowiedzieć się, jak kiełkują zielonej gryki dla różnych celów (na świeże witaminy koncentratu, który chroni i leczy wiele chorób, do produkcji mąki wzbogacony skład mikrobiologiczny), można to zrobić z innych upraw – takich jak zboża i rośliny strączkowe i POME. Dodatek do codziennej diety kapusty zbawi cię od wizyty w szpitalach i wydawać pieniądze na lekarzy i leki.