844 Shares 2511 views

Octavia Scout – przedstawić rozsądny samochód Skoda Concern

«Octavia Scout – samochód Skoda przedstawić uzasadnioną obawę. Takie określenie zasługują tylko najlepsze modele – mówi członek zarządu Frank Walsh dyrektorów odpowiedzialnych za rozwój techniczny. – Nasz samochód oferuje klientom kombinacji konstrukcji off-road, doskonałą wydajność, dużą przestrzeń wnętrza, wysoki poziom bezpieczeństwa. Nowością będzie twórca nowych standardów w segmencie SUV. "

Słowo „Skaut” jest zwykle związane z amerykańskich pionierów, choć tłumaczeniu dosłownym tego słowa – „scout scout”. Sama nazwa sugeruje nabywcy na niezwykłych możliwościach samochodu. To ma pewne prawdy.

sprzedaż

W naszych czasach, samochód z napędem na cztery koła jest mało prawdopodobne, aby zaskoczyć kogoś. Dotyczy to nie tylko samochody terenowe, ale także samochody, które na naszym rynku jest mnóstwo. Należy zauważyć, że zakres obejmuje napęd na wszystkie koła Skoda Octavia Combi, który jest zbudowany w oparciu o Skoda Octavia Scout. 2014 został oznaczony przez krajowego nabywcę na nadejście tego modelu w naszym rynku. Pierwsze sprzedaż rozpocznie się późną wiosną lub wczesnym latem.

wygląd

„Skaut” w porównaniu z jej podstawie ma bardziej poważne opcje. Potwierdzeniem tego – prześwit: to jest 40 mm dłuższy niż w przypadku modeli Combi oraz 16 mm większa niż wszystkie koła wersji dysku. Pojazd jest wyposażony w potężne zderzaki, listwy, 17-calowe koła z dyskami odlewane Proteus. Poza tym, jak przystało na SUV, model wykonany dodatkową ochronę dolnej części z tyłu iz przodu.

Ale napęd na cztery koła z wszystkich „wodotryski” nie oznacza, że samochód jest w stanie pokonać przeszkody o dowolnej złożoności.

Nowa Octavia Numer dostępny wyłącznie z dwoma silnikami 150 HP 2-litrowy napędowy FCI lub 140 koni mechanicznych z silnikiem napędowym TDI PD filtrem cząstek stałych. Oboje pracują w połączeniu z 6-biegową manualną skrzynią biegów. Podstawą napędem na wszystkie koła jest sprzęgło wielotarczowe z Haldex, zainstalowana przed tylną osią.

salon

Raz we wnętrzu Octavia Scout, należy natychmiast zwrócić uwagę na typowo niemieckim „ochrony” jako modeli Golf czy Leon. W związku z tym przeważająca część urządzeń i umieszczenie ich znajomy. Jest to również sposób nie zauważyć kolor krzesło „mokry asfalt” i wstawki z nubuku w tym samym kolorze. Wygląda to bardzo imponujące.

Ale są pewne problemy z ergonomicznymi siedzeniami. Są wąskie i długie, a pasażerowie dużej krawędzi poduszki ciała są znacznie niższe ciśnienie na uda. W tym celu będzie musiał się przyzwyczaić. Co do regulacji położenia siedziska, kąta oparcia, podparcie odcinka lędźwiowego, wszystko jest jak model Leon, który nie jest elektrycznie – wszystko, co musisz zrobić to ręcznie. Elektryczne Skoda uboższe, na przykład, lusterka są składane przez naciśnięcie. Ale jest dach, który jest podawany nie spowoduje zachwyt.

Kierownica jest podobna do seatovskoe: umieszczenie przycisków sterowania systemem multimedialnym na konsoli środkowej, i tym podobne. Ale „kierownica” ma dobre dostaw regulacji. To może być obniżona prawie do kolan lub stanąć na wysokości klatki piersiowej. W odniesieniu do jednostki sterującej media-system wyświetlania i kontroli klimatu – są one interesujące seatovskih ale gorsze niż niemieckich samochodów. Deska rozdzielcza nie jest imponująca. Te same czujniki poziomu paliwa i temperatury w układzie chłodzenia nie jest do końca jasne, i trzeba przyjrzeć się w pierwszej kolejności. Zadowolony z wyświetlaczem trip-komputer, który pokazuje średni dzienny przebieg, zużycie paliwa, przypomina o konieczności tankowania lub poddania konserwacji.

Drzwi Octavia Scout wiele kieszeni na monety i butelki 0,5-litrowe lub puszek aluminiowych. Ukryty pod polem podłokietnika godnej wielkości. W szerokim tyłu drugiego rzędu podłokietnika ma również stosować również w tabeli lub luk na dłuższej długości.

Przednie i tylne fotele – elektrycznie, co jest ważne w zimie, biorąc pod uwagę materiały, z których są one wykonane. Na drugim rzędzie mogą wygodnie pomieścić zarówno ludzi średniego wzrostu i wzrostu.

tułów

Za pasażerowie drugiego rzędu znajduje się bagażnika pojemną. Jego wielkość może być zwiększona do 1600 litrów. Do przewozu ładunków wielkogabarytowych, że to za mało. Minor wadą jest niemożność otworzyć bagażnik od kabiny pasażerskiej. Nie ulega wątpliwości, że multiklawisz, ale nie jest to bardzo wygodne.

Uwaga: zbiornik paliwa klapka jest otwarta, jeśli klikniesz na niego z lewej strony w środku.

Octavia Scout: Charakterystyka

„Skaut” nie jest jednym szybkim samochodem, ale firmę gwarantuje, że „setki” pojedzie w czasie krótszym niż 10 sekund. Nawet wciśnięty w podłogę pedał gazu i towarzyszący mu ryk potężnego silnika rozbrykany początku nie dzieje – samochód przyspiesza powoli i leniwie. Igła prędkościomierza powinien przyjść do kreski przy 60 km / h na pierwszym biegu, ale ogranicznik obrotów jest aktywny. Od drugiej transmisji istnieje wyraźna pick-up, ale poważne przyspieszenie nie jest tzw.

konsumpcja

Niskie zużycie paliwa – dużym plusem Octavia Scout. Kiedy spokojna jazda wsi komputer pokładowy pokazuje zużycie w regionie 6 litrów, urbanistyczne – 10-11 litrów. Jest to bardzo dobry wskaźnik odpowiadający danych „paszport”.