289 Shares 6972 views

„Amadeus”, fiolet: opis, uprawa i pielęgnacja

Wspaniałe i delikatna księżniczka kryty kwiat słusznie uznane za fiołków lub Saintpaulia, uprawiane gatunki których istnieje więcej niż trzy tysiące dzisiaj. Są one klasyfikowane w oparciu o cechy form rozetami i kwiatów. Wybitny grupa fantazji, classic, gwiazdy i limbicznego Saintpaulia.

Wyniki wielkiej pracy selekcyjnej było usunięcie wiele niezwykłych pięknych odmian, z których jeden jest Saintpaulia „Amadeus”, który wpływa na znakomite wyrafinowanie i przypomina nam o wzniosłych dzieł wielkiego muzyka. Porozmawiajmy o tym puszystym piękna i cech jego uprawy.

opis odmiany

Violet „Amadeus” – grupa czerwonego frotte senpoliy autorem przez Constantine Morev utalentowanego hodowcy który przekształcił fascynujące hobby w działalności produkcyjnej.

Fiołki tego rodzaju są niezwykle piękne, mają gładką proporcjonalna owłosione liście zieleni, dobrze rozwiniętą rozetę. Duże podwójne kwiaty z posiekaną świeżą krawędzie są obszyte szeroką jasnym białym paskiem. Maksymalne pełnowymiarową senpolii pączek dalsze zwiększenie nasycenia barwy płatków.

Średnia wielkość kwiatów – do 6 cm średnicy. Szczególną cechą, która ma coś w rodzaju fiołków „Amadeus” to pierwszy kwiatostan jest absolutnie nie frotte, ale bardzo duże. Jest o wiele więcej kolorów, po nim, i malowane w tych samych odcieniach szkarłatu i purpury z obramowaniem śnieżnobiałej wokół krawędzi. Specjalna wylot kwitnienia ozdobnych daje niezwykle szerokie, ale w zgodzie z wielkością kwiatów, liści.

Blooming "Amadeus"

Saintpaulia kwitną to grupa dość często. Przy właściwej pielęgnacji i odżywiania luki między kwitnie nie przekracza jednego miesiąca, oczywiście, nie biorąc pod uwagę czas potrzebny zakład do biologicznie rozsądnym okresie odpoczynku. Zauważono, że kolor kwiatów roślin różni się w zależności od pory roku: zima, biały, odcienie w kwiatostan większe lato, w przeciwieństwie do mniej.

Jak rosną fiołki?

Pomimo ogromnej liczby odmian i gatunków fiołków, dbać o nich w ten sam sposób. Jedyną rzeczą, którą należy uwzględnić przy opiece nad fiołków „Amadeus” – układ kwiat w dobrze oświetlonym miejscu, korzystnie podkreślić wszystkie zalety odmian i stworzenie korzystnych warunków dla pomyślnego rozwoju.

Wszystkie rodzaje światła fioletowego i ciepłolubne. Brak oświetlenia szkodliwy wpływ na rośliny: liści łodyga wydłuża, łamanie ogólnych ozdobne rozety i liście stają się blade i wyciągnąć. jakość światła przyczynia się do układania pączków i wpływają na czas kwitnienia, ale senpolii umieszczone na słonecznym parapecie nie może być, ponieważ roślina będzie sparzyć i umierają. Oświetlone okna wychodzące na południowy-zachód, wschód i północ, nawet przy codziennym biegiem słońca poruszają udany wariant dla produktywnej egzystencji tych wzruszających kultur. Zimą rośliny mogą być dalej kulminacyjnym, rozszerzenie systemu oświetlenia. Temperatura normalna sala doskonale nadaje się do wszelkiego rodzaju fiołków, ale nagłe zmiany temperatury i przeciągi mogą negować wszelkie wysiłki – Violet przestają rosnąć.

podlewania reguły dyktuje „Amadeus”

Fioletowy z zasady w sprawach wilgoci. Ona nie lubi nadmiernej wilgotności lub suchej powierzchni gleby lub wody na wylocie, liści i kwiatów, ponieważ wszystkie tkanki rośliny wrażliwe i szybko gnije. Dlatego hodowcy powinni metod nawadniania „na patelni”. Odbywa się to w następujący sposób: zdolność do fioletu umieszcza się w naczyniu do połowy wypełnione wodą, utrzymując ją przez 20-30 minut, a resztę wilgoci usuwa się ostrożnie, gdyż woda nie jest w zastoju umożliwić korzenie całkowicie oddycha.

Nie Saintpaulia rozpylany ale utrzymywanie wystarczająco dużej wilgotności powietrza, co jest realizowane przez ustawienie pojemników mokro żwirowych obok rośliny lub nawilżaczy domowych. Liście rośliny potrzebują także opieki. Okresowo czyść miękką flanela zwilżoną wodą, oczyszczone z pyłu i dających fiolet w stanie całkowicie oddycha z powodzeniem utworzyć.

lądowanie

Korzystnym sadzenia „Amadeusz” w specjalnym gleby zabaw dla Saintpaulia, sprzedawane w sklepach, ale nie jest trudne i może przygotować odpowiednie mieszaniny 3 akcji ziemią ogrodową i 1 część wermikulitu. Korzystanie drenaż – kolejny warunek właściwego sadzenia roślin, takich jak „Amadeusz”. Fioletowy będzie dobrze rozwijać bez obawy wody stojącej, co opóźni nadmiar drenaż.

Saintpaulia kwitną lepiej w ciasnych pojemnikach, to ze względu na ich właściwości biologicznych: Wszystkie rodzaje fiołków mają bardzo niewielki system korzeniowy, ale imponująca wielkość puli, zaczyna się rozwijać, wykorzystując elektrownie i obzhivaya statku, a dopiero potem zaczyna kwitnąć. Przy wyborze pojemniki na rośliny powinny koncentrować się na wielkości wylotów: jego średnica wynosi jedną trzecią przeszczepionego gniazdka.

Przesadzanie i reprodukcja

Saintpaulia nie rośnie wraz z wiekiem, utrzymując rozmiary poglądów wylotowych pod warunkiem, więc nie zmieniaj pojemnik bardziej przestronne. Ważne jest tylko, aby okresowo aktualizować glebę w kulturze, która sprawia, że raz w roku, w tym samym czasie usuwania najsłabsze liście i zgniłe korzenie.

„Amadeus” doskonały propagowane przez sadzonki. Jest to najprostsza, wspólny i skuteczny sposób, który jest odpowiedni do mocnej blachy ze środka gniazda, cięcia pod kątem ostrym w podstawie. Ogromna rola odgrywana przez obszar cięcia – szerszy niż jest, tym bardziej liść zwolnić korzenie i nowych rynków zbytu.

Liście-sadzonki umieszcza się w wodzie, a po 2-3 tygodniach rosną korzenie. Jeśli trzymać sadzonki w wodzie 1,5-2 miesięcy, oprócz korzeni na nich nie będzie małe nowe rozety liściowe, doskonała zakorzenienie w glebie lekkiej. Posadzone ich przestrzeganie podstawowych zasad – nie pozostawia pokryte ziemią, obejmujące wyłącznie korzenie niego. Maternal arkusz ostrożnie wyciąć, kiedy staje się jasne, że młody rozeta złapany pomyślnie.

karmienie

Nawozić glebę dla Saintpaulia jakiegokolwiek rodzaju. Nie jest wyjątkiem i „Amadeusz”. Fioletowy powinien otrzymać posiłek pełen dań tylko podczas aktywnego okresu: w spokojnym czasie roślina nie jest podawany, co daje możliwość odpoczynku i zregenerować bez rozpraszania recyklingu substancji odżywczych.

Choroby i leki

Najczęściej problemy senpoliy wynikają z nieprzestrzegania zasad opieki. Suche lub zbyt wilgotne powietrze w pomieszczeniu, bezpośrednie światło słoneczne, brak światła i nieregularnego podlewania może stworzyć warunki dla pojawienia się chorób. Dotyczy to wszystkich odmian fiołków, aw szczególności do takiej odmiany, jak jest „Amadeus”.

Fiolet cierpi na nadmierne stałej zawartości wilgoci, w pomieszczeniu o niskich temperaturach. Konsekwencje tego byłyby szara pleśń lub Fusarium. Odmówić kwitną rośliny nie są zwykle spowodowane chorobą – zbyt często przyczyną puli głośności akty lub głębokiego sadzenia. Zaradzenia tej sytuacji pomoże przesadzić rośliny do świeżej ziemi i jasnego wdrożenia zasad opieki, które chcesz posadzić.

Niewłaściwa pielęgnacja czasami prowokuje zakażeń, do walki, co jest bardzo trudne. Pomóc w tym przypadku leków krajowych, na przykład, „Fitoverm” lub „fundazol”.

Więc, podkreślając główne etapy opieki Saintpaulia, staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób rosną fiołki.