471 Shares 8764 views

Robert Harris: biografia książka. Powieść „Vaterland”

Chcesz wiedzieć, jak świat będzie wyglądać, jeśli druga wojna światowa zakończyła się zwycięstwem dla Niemiec? A może zastanawiasz się, w jaki sposób starożytnego rzymskiego miasta Pompeje umarł? Większość filmowe dzieła te i inne wydarzenia napisane przez Roberta Harrisa. Oferujemy Państwu szeroki wybór najlepszych książek autora!


Biografia pisarza

Harris urodził się w dniu 7 marca 1957 r. Stało się to w mieście Nottingham (Wielka Brytania). Jego ojciec był zaangażowany w produkcji wyrobów poligraficznych, był aktywny w ruchu robotniczym. Robert Harris zdobył tytuł Bachelor of Arts na Uniwersytecie w Cambridge. Życie przyszłego pisarza był ściśle związany z dziennikarstwem – Robert rozpoczął karierę w firmie brytyjskiej BBC. Jego pierwsze projekty były z panoramą i Newsnight. W 1987 roku Harris został mianowany komentator polityczny w gazecie Sunday obserwatora. Później pojawiła się kolumna dziennikarze Daily Telegraph i The Sunday Times.

Pierwsze książki wydane spod pióra Roberta, był wyłącznie naukowe i publicystyczne. Pierwszym produktem z rozrywki okazało powieści „Vaterland”. To była bestsellerem i została następnie przez innych. Dziś Harris pisze dalej wielu swoich książek w filmach. Pisarz mieszka w Berkshire z dużą rodziną – żoną Dzhil Hornbi (nawiasem mówiąc, jest także pisarzem) i czworo dzieci.

"Vaterland"

Ta powieść-thriller został opublikowany w 1992 roku, tłumaczone na 25 języków. Tylko trzy miliony egzemplarzy zostało sprzedanych! A w 1994 roku, film został nakręcony na ten produkt. Działka rozwija 1964. W świecie, gdzie hitlerowcy wygrał, przygotowania do podwójnej rocznicy – w dwudziestą rocznicę zwycięstwa i 75-lecia wielkiej Fuhrera. Jednocześnie badacz Berlin zaczyna badać działacza samobójstwie głównych partii w kraju – Narodowego Socjalistycznej. Ksaver Marsh wciąż nie wie, że może on uzyskać na trop niezwykłych tajemnic Trzeciej Rzeszy, które mogłyby zagrozić samemu istnieniu państwa.

"Enigma"

W 1995 roku, Robert Harris wydaje nową książkę, której akcje są również związane z II wojną światową. Jest rok 1943. Tajemnice niemieckich kryptologów próbuje rozwikłać naukowców i matematyków. Po tym wszystkim, wyniki ich pracy zależy od tysięcy istnień ludzkich.

Nagle staje się jasne, że w Bletchley Park, gdzie pracują naukowcy, nie jest agentem wroga. Będzie można zidentyfikować zdrajcę i uniknąć ataku niemieckich okrętów podwodnych – powie mistrz ekspresji artystycznej i wielki historyk Robert Harris.

„Archanioł”

Ta praca kończy trylogię detektywów, wpisanego w historycznej scenerii i mistrzowsko wyjaśniając najważniejsze tajemnice historycznych. Brytyjski naukowiec dr Kelso pokój Moskwa hotel „Ukraina” spotkał się z tajemniczą historią zaginionego pamiętnika Stalina. Choć autor i mówi, że ta historia – alternatywa, ale wszystkie mecze są przypadkowe, cała książka jest niezwykle podobny do filmu dokumentalnego. Bohaterowie produktu dostać się do ucieczki syna towarzysza Stalina, zagubiony w gęstych lasach. Co dzieje się dalej to żywe emocje nawet wśród wyrafinowanych czytelników thrillerów.

„Pompeje”

Nie tylko Drugiego Świata mówi Robert Harris. Książki powiedzieć tego pisarza i innych wydarzeń historycznych, takich jak miasta Pompeje. Harris znakomicie przekazał atmosfera rzymskie miasto, jego maniery (czasami wystarczająco sztywny) przesądy.

Czytelnicy zaznajomieni z obywatelami, urządzenia zaopatrzenia w wodę. Robert próbuje przywrócić dane z najgorętszych wydarzeń dnia w Pompejach – data wybuchu Wezuwiusza.

"Phantom"

Jasny polityczny thriller pełen intryg, został wydany w 2007 roku. Główny bohater – dziennikarz, który absolutnie nie orientuje się w polityce. Jego wynajem na całkiem zwyczajne na pierwszy rzut oka, praca – pisząc pamiętniki emerytowanego brytyjskiego premiera. W procesie, dziennikarka ujawnia szczegóły, które czynią pracę śmiertelnym niebezpieczeństwie. W 2010 roku na ekranach poszedł sam film na podstawie tej pracy.