851 Shares 4815 views

Konkurencja w Niemczech. Konkurencja w Niemczech 1936

Ożywienie współczesnych Igrzysk Olimpijskich odegrał kluczową rolę francuski działacz społeczny, pedagog Per De Kuberten. W najnowszej historii, pierwsze zawody odbyły się w 1896 roku w Atenach. Prawo do organizacji XI grę w 1931 roku otrzymał Niemcy. Było to ważne wydarzenie dla Niemców, które oznaczone powrót kraju do światowej społeczności po klęsce w I wojnie światowej.


Krótki Tło historyczne

Należy powiedzieć na wstępie, że w Niemczech, ze względu na bardzo szybki rozwój historii, nigdy nie było pojedynczy zespół niezmienione. Wraz z innymi państwami kraj uczestniczył w wypadku w Atenach. W ciągu najbliższych czterech olimpiadzie udział Niemiec odbyła stosunkowo gładko. Ale później sytuacja się zmieniła. W 1920 roku konkurencja w Antwerpii i 1924 w Paryżu, że Niemcy nie przyznał. Powodem była podpałka z pierwszej wojny światowej. Nieznacznie poprawiły sytuację w okresie międzywojennym. Niemcy otrzymały nie tylko możliwość uczestniczenia w konkursach, ale także stać się ich panami. Gry letnie były w Berlinie, zimą – w tym samym roku w Garmisch-Partenkirchen.

Letnie Igrzyska w Berlinie

Decyzja, która odbędzie się Olimpiada w nazistowskich Niemczech, zdecydowano w 1931 roku – kilka lat zanim naziści doszli do władzy. konkursy międzynarodowe Niemcy próbowali wykorzystać jako środek propagandy. Według ich pomysłu, zagraniczni sportowcy biorący udział w grach, musiał czuć swoją małość. Ale tak się nie stało. 1936 Igrzyska Olimpijskie w Niemczech, często nazywany „gry Owen.” Jest to amerykański sportowiec był w stanie wygrać tam cztery złote i stać się najbardziej udanych sportowca z zawodów. rząd nazistowski, dlatego musiał przyznać się do porażki moralne. Niemniej jednak, pomimo wszelkich perypetiach politycznych, były pozytywne momenty. Na przykład, otwarcie igrzysk w Berlinie, był transmitowany na żywo w telewizji.

Konkursy jak propagandę nazizmu

Niemiecki rząd zrobi wszystko, aby olimpiady w Niemczech był pokaz światowych osiągnięć, który dokonał kraj pod rządami Hitlera. Nadzorował wszystkie czynności przygotowawcze Yozef Gebbels – Minister Propagandy. Cały przebieg gry międzynarodowych zostały określone w sposób bardzo szczegółowy i ozdobiony jest bezprecedensowa do tej skali czasowej. W żadnym momencie powstały struktury, które odpowiadają najnowszym wówczas wymagania techniczne i sportowe, w tym w tym stadion Berlina do 100 tys. Widzów. Zakwaterowanie uczestników-men realizowanych w specjalnie wybudowanej wiosce olimpijskiej. Należy zauważyć, później stał się wzorem dla wszystkich przyszłych takich obiektów. Wioska olimpijska została dobrze przemyślana infrastruktura: istnieją kliniki, poczta, bank, sale koncertowe, sauna. Sportowcy zostały umieszczone poza miejscowością, komfortowych apartamentów. W propagandzie antysemickiej został zatrzymany podczas gry. Jednak oprócz Olimpijski, ulice Berlina jak skóra i używane symbole nazistowskie. Wszystkie stare budynki zostały wyremontowane, miasto zostało doprowadzone do pełnej kolejności.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Niemczech

Zawody zostały przeprowadzone w Garmisch-Partenkirchen. Trzeba powiedzieć, że ten bawarskim mieście pojawił dzięki olimpiadzie. Na rok przed tym wielkim wydarzeniu było połączenie dwóch osad – Garmisch Partenkirchen. Do dziś miasto jest podzielone koleją i połączone przez część tuneli dla pieszych i samochodowych, które przechodzą pod szynami. Konkurencja w Niemczech 1940 może się odbyć również tam. Ale gry zostały odwołane z powodu wybuchu II wojny światowej.

Bojkot międzynarodowego konkursu

Dominacja ideologii nazistowskiej, zniesienie wolności i praw obywatelskich, brutalne prześladowania socjaldemokratów, komunistów i innych dysydentów, a także ustaw antysemickich nie zostawili żadnych wątpliwości w dyktatorskiego charakteru i agresywne, rasistowskie charakter reżimu Hitlera. Aktywnie dzieje budowę obozów koncentracyjnych, z których dwa – w Sachsenhausen (Oranienburg blisko) i Dachau (koło Monachium) orzekł więźniów. Przez 1935 dziewiątym roku rząd niemiecki jest wprowadzenie poboru. Wojska hitlerowskie wprowadzone Nadrenii (zdemilitaryzowanej w czasie) 7 marca 1936. To wydarzenie jest bezpośrednim pogwałceniem traktatu wersalskiego. W czerwcu 1936, Paryż gospodarzem międzynarodowej konferencji. Wszyscy uczestnicy uznali, że gospodarstwo konkurencji na terytorium Niemiec jest niezgodna z zasadami samych gier. Konferencja została ostatecznie wezwał do bojkotu. Międzynarodowy Komitet Olimpijski, w odpowiedzi na wniosek wysłany do specjalnej komisji w Berlinie. Oceniając sytuację, eksperci nie znaleźli niczego, co w jakikolwiek sposób sprzeczny z zasadami olimpijskich.

konkursy skalę

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Niemczech gościł 49 zespołów. Kolejność 4 tysięcy sportowców, w tym ponad 300 kobiet, które walczyły w 129 rodzajów medali. Największy zespół był reprezentowany przez Niemcy. Było 406 sportowców. Druga największa liczba uczestników był zespół US z 312 sportowców. Niemcy wzięli udział w różnego rodzaju konkursach. Aby uspokoić opinię publiczną w zespole był jednym poluevreyka – Helene Mayer, szermierz. Zdobyła złoto olimpijskie w 1928 roku, aw 1932 roku przeniósł się do Stanów Zjednoczonych. Ale na igrzyskach w Berlinie, występował jako członek niemieckiego zespołu. Po zawodach, Mayer powrócił do Stanów Zjednoczonych, a jej wuj, naziści wysłany do obozu koncentracyjnego, gdzie zginął w komorze gazowej. Letnie Igrzyska Olimpijskie 1936 w Niemczech odbyła się bez udziału Związku Radzieckiego. W konkursie wzięło udział około trzech milionów ludzi w Berlinie, w tym około dwa miliony turystów z różnych krajów. Według różnych szacunków w ciągu najbliższych dużych gier 300 milionów dolarów. Man. Letnie Igrzyska Olimpijskie w Niemczech, jak zostało powiedziane, stał się pierwszym w historii międzynarodowych konkursów, które były transmitowane na żywo. W Berlinie telebimach (całkowita 25) zostały zainstalowane na zbiorowych grach oglądalności.

mistyfikacja Goebbels

Każdy, kto przyszedł w 1936 roku w Berlinie, w tym wielu dziennikarzy, którzy reprezentowali media z całego świata, zobaczył nazistowskich Niemiec spokojny, przyszłościowe, wesoły kraj, ludzi, którzy kochają Hitlera. I antysemicka propaganda, która jest tak dużo pisano o wydaniu na świecie wydawało się mit. Potem było trochę wymagający dziennikarze, którzy zauważyli wszystko to farsa. Tak więc, na przykład, było Uilyam Shirer – Amerykański reporter później znany historykiem. Kilka dni po meczu, pisał, że brokat Berlin był jedynie fasada, aby ukryć się za uciążliwy, rasistowskiego reżimu karnej. Podczas Igrzysk Olimpijskich w Niemczech 1936 zakończył Hitler nadal realizować swoje nieludzkie plany ekspansji niemieckiej, zostało przedłużone na ucisk i prześladowanie Żydów. A w 1939 roku, pierwszego września, „spokojny i przyjazny” organizatorzy gier międzynarodowych rozpoczął wojnę światową 2 ND, w którym dziesiątki milionów ludzi zginęło.

Wyniki konkursu

Standout gry na liczbę medali zdobyła był niemiecki zespół. Niemieccy sportowcy wzięli 89 medali, w tym złoto srebro – 33 – 26 – 30. brąz najlepiej zespołu została doceniona przez Conrada Fry – gimnastyk. Zdobył srebrny trzy złote i dwa brązowe medale. Zdaniem wielu historyków, pomyślne wykonanie niemieckich sportowców z tytułu korzystania z syntetycznego testosteronu, który został opracowany w 1935 roku. Na drugim miejscu w międzynarodowym konkursie był amerykański zespół. Sportowcy ze Stanów Zjednoczonych zdobyła 56 medale: brąz 12 srebrny – złoty i 20 – 24. World Community został zapamiętany na długi okres czasu, którego gospodarzem Olimpiady w Niemczech. 1938 stał się pierwszym dowodem. 20 kwietnia (urodziny Hitlera) na ekranach ukazał dokumentalnego, „Olympia”. Pierwsza noc była poświęcona Międzynarodowych Gry w Berlinie. Wyreżyserował film Leni Refenshtal. W „Olympia” został wdrożony szereg efektów filmowych, kierowania i technik operatorskich, które później stały się wykorzystać w swojej pracy i innych kreatora kinozhanrov. Pomimo faktu, że „Olympia” jest uważany przez wielu ekspertów najlepszą taśmy sportu, podczas przeglądania należy zauważyć, że cały film był swego rodzaju „hymn” ruchu nazistowskiego i Hitlera osobiście.