310 Shares 8448 views

Posadzki betonowe ze wzmocnionym górnej warstwy: opis, stylizacji i technologii opinii

Posadzki betonowe z górną warstwą wzmocnionego teraz dość powszechne, mogą zorganizować dla prostej technologii, która polega na udostępnianiu specjalną mieszankę ze świeżej powierzchni. Preparaty te są wytwarzane na bazie spoiw hydraulicznych, do których dodaje się wypełniacze mineralne. Zakres stosowania tej mieszaniny ceramicznych i wystają budynków przemysłowych, stacji benzynowych, parkingów, hal produkcyjnych i magazynów.


opis

Największy udział w rynku powłok przemysłowych zajmuje podłóg betonowych, które po instalacji są wzmocnione przez polewa. Kluczem jest to wylewka betonowa, a nowa marka nie posiada żadnej z tej technologii. Nawet w połowie ubiegłego wieku, technika ta została zwany beton zhelezneniem. Jeśli chcesz zrozumieć, co stanowi ten proces hartowania, wystarczy przypomnieć sobie konkretne parapet w apartamentach, które są obecnie zwanych Chruszczowa.

Wylewki ze wzmocnioną górną warstwę utworzone przez mechanizm, który obejmuje stosowanie mieszanin budowlanych suchej na bazie wysokiej jakości cementu specyficzne dodatki dodaje się do niej, zwane premiksy. Prace przeprowadzone metodą iniekcji, który pozwala uzyskać stałą powierzchnię z cementu na budowie, a nie w fabryce.

technologia piętro

Wyżej opisana kompozycja do hartowania powinny być świeże na betonowej podłodze ma sześć godzin po zakończeniu powierzchni wyrównującej. Dla rozmieszczenia tych powłok, jak podano w test zastosowano mieszanki betonowej, która ma oznaczenie K-350 lub więcej, porywane powietrze będzie w ilości 3%.

do rekordu

Mieszanka betonowa powinna być między składnikami chlorku wapnia, soli i wody słonej. Jeśli praca odbywa się w temperaturze powyżej 20 ° C, a wilgotność jest stosunkowo niska, a ponadto jest sporządza, należy skonstruować i wiatru powierzchnię sterującą słonecznego. Jako optymalne temperatury do przeprowadzenia robót budowlanych, jak podano w przeglądu działania figury od 10 do 20 ° C, tylko w tych warunkach reakcja chemiczna nastąpiłoby normalnie.

Układanie betonu i jego umiejscowienie

Jeśli chcesz utworzyć betonowe podłogi z wzmocnioną górną warstwę, po czym pierwszym krokiem jest zbudowanie wylewka betonowa, która jest wykorzystywana w procesie rozwiązania mają być umieszczone na poziomie gruntu. Dlatego konieczne jest użycie ręcznego lub mechanicznego wibratora. C może być maksymalnie zagęszczony mieszanki betonowej za pomocą przyrządu. Faza ta należy zwrócić szczególną uwagę, ponieważ powierzchnia rozdzielenie nie jest dozwolone. Podstawa ustawienie jest konieczne przeprowadzenie krzyż i wzdłużnie, za pomocą zębatki sterowania i zębatej.

ruchomy

Podczas tworzenia posadzek betonowych o wzmocnionej warstwie wierzchniej, następnym krokiem, fugi podłogi. Wcześniej należy pozbyć się nadmiaru płynu z powierzchni. Wygładzanie jest konieczne przeprowadzenie dysk kielnie, gdy beton będzie mógł vydeozhivat wagi danej osoby, dlatego nie powinien być wciśnięty przez. Jak zauważył w swojej recenzji, te obszary, na podłodze, które są przylegające do dołów, wszelkiego rodzaju konstrukcji i drzwi, jak również ściany, powinny być traktowane w pierwszej kolejności, ponieważ to właśnie w tych miejscach, rozwiązanie twardnieje szybciej.

Przepływ właściwości i zastosowanie polewa

Kiedy wdrożony konkretną jednostkę podłogową ze wzmocnioną górną warstwę, ważne jest ustalenie składu zużycia paliwa, która zależy od oczekiwanego obciążenia na powierzchni. Jeżeli podłoże jest przedmiotem średnie obciążenie, trzeba tracić około 4 kg / m2, gdy obciążenie podczas eksploatacji będzie bardziej wrażenie, natężenie przepływu może się zmieniać od 5 do 8 kg / m2.

Ważne jest, aby pamiętać, kiedy dokonać polewa po raz pierwszy. Należy to zrobić po zakończeniu pierwszego zaczynu podłogę i cały obszar na raz.

Początkowo, po czym mieszaninę stosuje się do połowy, a potem 2/3, a tym samym jest konieczne, aby dążyć do uzyskania jednolitej warstwy. W tym samym etapie, wzmocnienie połączenia strukturalne i mechaniczne stosując całą objętość musi być stosowane jednocześnie w celu osiągnięcia najbardziej jednorodną grubość.

przeprowadzanie spoinowanie

Dzisiaj dość powszechne posadzki betonowe z górną warstwą wzmocnioną, polewa pomaga zwiększyć powierzchnię najbardziej trwałe i solidne, i nadaje się nawet dla zakładów produkcyjnych. Pierwsza aplikacja po zastosowaniu polewa jest szorstka, ale musi zacząć narzędzia ręcznego, który jest czasem zastąpione przez pacy. W tym ostatnim przypadku, prace należy rozpocząć tak szybko, jak mieszanina będzie pochłaniać wilgoć z betonu. Następnym krokiem jest wprowadzenie drugiej warstwy ogławiania musi być wykonane po zakończeniu z pierwszej aplikacji, stosując resztę mieszaniny.

Drugi gruba zaprawa wytwarzane przez sam techniki, który został opisany powyżej. Powierzchnia ta może być dalej zagęszczany następującym zaprawy, umożliwiając konsystencję i czasu.

wykończeniowy

Betonowe posadzki przemysłowe z górnej warstwy zbrojonej powinna być poddana końcowego wykończenia. Gdy powierzchnia staje się twardszy i nie będzie świecić, możliwe jest gładkie łopatek, które mogą być bardziej płaska. Jednakże, nie kopać pod powierzchnią. W przyszłości, mistrz wykonuje kilka takich zabiegów, można to zrobić przy użyciu maszyny Gomaco z ostrzem stopniowo rosnąć. W rezultacie, w stanie uzyskać gładką i zwartą powierzchnię.

Niektóre niuanse pracy

Wylewki ze wzmocnioną górną warstwę, tworząc technologii, które zostało opisane powyżej, muszą być chronione w leczonym obszarze. Aby to zrobić, można zastosować specjalną kompozycję, na przykład, „Kyuring”. Czasami po prostu powierzchnia pokryta folią polietylenową. W ciągu 28 dni od zewnętrznej temperatury powietrza otoczenia i nie powinna być niższa od + 5 ° C, przy czym najwyższe wzniesienie 30 ° C, wilgotność względna nie może być zbyt różni się od 60%. Ważne jest, aby wyeliminować przeciągów i wiatr, jak również wysoka wilgotność płytę strat. Nie wystawiać powierzchnię obciążenia obliczeniowego wcześniej niż 28 dni.

koszt

Posadzki betonowe z górną warstwą wzmocnioną, których cena waha się od 500 do 1000 rubli. za metr kwadratowy mogą być wyposażone przez Ciebie i siebie. Największą wartością będzie zależeć od nowości lub zniszczonych powłok, a także na podstawie obecności lub braku nierówności.