203 Shares 4647 views

Olinowanie, lub walczyć z grawitacją.

Podczas budowy i naprawy mogą często trzeba instalować, a nawet zwiększenia wysokości dużych konstrukcji i urządzeń. Nie przypominam ILF i Pietrow, z ich „kolumny atmosferycznej”, która kładzie nacisk na każdego, niezależnie od statusu społecznego i pozycji. Trudno sobie wyobrazić, jeśli tych „filarów”, które wywrzeć nacisk na elementy konstrukcyjne mnogosotkilogramovye i budowli, maszyn i urządzeń. Ale z tych nieporęcznych ładunków, które są pozornie niemożliwe ruszyć, zwykle produkujące pionowe i poziome przemieszczanie załadunku, transportu i montażu na miejscu montażu. Działania związane z podnoszenia i przemieszczania ładunków, zwany olinowania. Są one podzielone na podstawowe, końcowych i ich preparatów prekursorowych, które mogą być przygotowanych kosztorysów w cenie budowy i naprawy kolekcjach.


Rozważmy przykładową realizację olinowanie bardziej szczegółowo. Prace przygotowawcze na takielunku mowa koła pasowego, obrabiany przedmiot podnoszenia, oprzyrządowanie i osprzęt do budowy baz, stałe i urządzeń dźwigowych i urządzeń, prace załadunku i rozładunku podnoszenia i podnoszenia urządzeń zmiana zbocza i towarów w miejscu instalacji. Podstawowym olinowania obejmuje zawiesi, podnoszenie, opuszczanie towarów podczas transportu, instalacji, montażu. Skład końcowego prac obejmował demontaż narzędzia olinowania i wyposażenia, a także uzdy ładunek. riggers zawodowi powinni wiedzieć i poprawnie wykonać wszystkie sztuczki i techniki podnoszenia pracy i, oczywiście, podobne zasady i zalecenia dotyczące bezpieczeństwa.

Przez olinowania jest zazwyczaj definiowane jako zbiór technologii i technik podnoszenia różnych towarów dla ich dalszego załadunku lub rozładunku. W przeciwieństwie, na przykład, z konwencjonalnego zestawu operacji w terenie fabryki lub budowy magazynowe, usługi osprzętu, na ogół wymagają użycia specjalnych narzędzi i urządzeń. Prace te są tradycyjnie używane do załadunku lub rozładunku towary ciężkie lub przestrzenne, konfiguracji i ciężar, który nie obejmuje produkcję tych czynności ręcznie. Jednym z najczęstszych zastosowań podnoszenia pracę jest transport dużych urządzeń dla celów przemysłowych i budowlanych. Takielunek maszyn i urządzeń jest stosowany nie tylko do ułatwienia zadania ładowarki. Ładowanie przenośniki, obrabiarki, stoły warsztatowe i inne elementy linii produkcyjnych wykorzystujących mechanizmy takielunek i przyczynia się do bardziej efektywnej organizacji pracy i zapewnia bezpieczeństwo drogich maszyn. Wykwalifikowany olinowania sprzętu przemysłowego teraz popytu w wielu sektorach gospodarki: od przemysłu spożywczego do kompleksu hutniczego. Ponadto, za pomocą podnoszenia praca może przez ponadgabarytowych instrumentów muzycznych, sejfów, sprzętu handlowego i innych towarów.

Profesjonalne olinowania obejmuje stosowanie zróżnicowanej produkcji: liny, karabinki, liny, łańcuchy, liny, zawiesia itp Określenia „olinowanie”, „Usługi olinowania”, „osprzętu” w zasadzie równoznaczne ze sobą, ponieważ mogą one służyć jako symbol kompleksu działań zmierzających do załadunku i rozładunku różnych ładunków. Jeśli mówimy o niuanse, które odróżniają te koncepcje, w przeciwieństwie, na przykład, przez „osprzętu” – „usługi olinowania” oznacza również obejmuje działań wspierających, takich jak produkcja palet drewnianych do przewozu ładunków lub niepaczkowane przygotowywany, aby przejść sprzętu.

Standardowe kompleks olinowania ograniczony zestaw technik ręcznego i zmechanizowanego załadunku i przemieszczenie ładunku poprzez bloki podnośników, widelec, smycze i różnych mechanizmów podnoszenia. W tym przypadku wąskiego, specjalistycznego osprzętu przemysł pomaga uporać się z szerokiej gamy zadań związanych z ruchem poziomym i pionowym towarów wielkogabarytowych, w obszarach przemysłowych, budowlanych oraz w życiu codziennym.