658 Shares 7088 views

Bran dla utraty wagi

Fakt, że otręby jest bardzo użytecznym produktem, jest znany od niepamiętnych czasów. Dawno temu zaczęli używać ich do normalizacji systemu trawiennego. Te dni po prostu muszą uwzględniać w swojej diety dla każdego, ponieważ w dzisiejszej żywności jest bardzo mało grubych włókien i błonnika. Bran jest skórą nasion, zarodkiem zboża. Nasi przodkowie chleb wypiekany wyłącznie z mąki razowej, a biała mąka pozostała na świątecznym stole.


W otrębach, oprócz witamin A, E i B, istnieje wiele elementów mikro i makro – miedź, magnez, potas. Stymulują pracę procesów metabolicznych w organizmie, a co najważniejsze, składają się wyłącznie z błonnika pokarmowego. Same same nie są praktycznie pochłonięte przez ściany jelita, jednak z wystarczającą ilością płynu dostającego się do ciała, absorbują ją i pęcznieją, tworząc miękką objętość. Tak więc skutecznie oczyszczają błonę śluzową, pracując jako zarośla. Nieocenioną korzyścią dla organizmu jest błonnik zawarty w otrębach, w postaci zmniejszenia ilości cukru i cholesterolu we krwi.

Wielu z nich preferuje używanie otrębów do utraty wagi, ponieważ mają one niską zawartość kalorii. Bran pęcznieje w żołądku, napełnia go, a więc osoba przez długi czas nie czuje głodu. Dzięki otrębieniom, perystaza jelita jest zintensyfikowana , a absorpcja składników odżywczych w nim jest wolniejsza. Ludzie, którzy często uprawiają duże wysiłki fizyczne, aby poradzić sobie z głodem wieczorami, mogą jeść dwie łyżeczki otrębów, pijąc je kefirem.

Jeśli zdecydujesz się używać otrębów do odchudzania, to nadal nie musisz się zbytnio zaangażować. Fakt, że ich nadmierne użycie może powodować zaburzenia jelit – wzdęcia lub wzdęcia. Jedz otręby po trocku – nie więcej niż dwa lub trzy łyżki dziennie. Jeśli masz chorobę żołądkową lub jelitową, lepiej zasięgnij porady lekarza przed rozpoczęciem stosowania otrębów.

Niemniej jednak korzyści z otrębów nie są przesadzone. Są bardzo potrzebne, aby utrzymać zdrowy tryb życia, zapobiegać wielu chorobom, oczyścić ciało toksyn i toksyn.

Otręby owsiane w celu zmniejszenia masy ciała są bardzo skuteczne. Ich wartość – ponieważ przyczyniają się do ochrony ciała przed rakiem, normalizują pracę jelita. Otręby pszenne są używane wraz z kiełkami pszenicy. Otręby żytnie do utraty wagi są również dobre. Ponadto jest to tylko magazyn z włókien i grubych włókien. Jeśli nie przyciągniesz smażonych otrębów w swojej czystej postaci, można jeść chleb z otrębami. Zużycie do 100 gramów chleba z otrębami dziennie dostarczy organizmowi włókna w wystarczających ilościach. Upewnij się, że jest to niedrogi i skuteczny sposób na zdrową dietę.

Główną częścią otrębów dla utraty wagi jest skóra łuszcząca się. Kalorie w takich otrębach – minimalna ilość. Badania medyczne wykazały, że w otrębie zawiera do dziewięćdziesięciu procent biologicznie czynnych składników pełnego ziarna. Okazuje się, że bez jedzenia pokarmów z mąki razowej, stale otrzymujemy wiele przydatnych substancji.

W otrębie zawiera do piętnastu procent białka, są kwasy tłuszczowe. Bran do utraty wagi można dodać do owsianki, zupy, mięsa mielonego, galaretki. Są spożywane przez mieszanie z mlekiem, jogurtem lub kefirem. Szeroko stosowane otręby w pieczeniu. Oczywiście mogą być używane oddzielnie. Przepis jest prosty. Wystarczy zalać trochę otręby (jedną lub dwie łyżki stołowe) wrzącą wodą, pozostawić na ćwierć godziny. Następnie spuść wodę, a jest tu przydatna i pożywna owsianka!

W ten sposób otręby usuną z organizmu niepotrzebne ciężkie metale i radionuklidy. Z dysbakteriami, otręby są również powszechnie stosowane. Nieoceniona jest ich korzyść w przypadku chorób jelit. Okazuje się, że samo z siebie otręby nie jest trawione, ale pomagają walczyć z wieloma dolegliwościami.