462 Shares 2906 views

Balabanov Ivan: szkoła szkolenia psów

Dlaczego szkolenie dla psów cieszy się takim samym sukcesem? Każdy potencjalny właściciel, myśląc o zakupie szczeniąt, wyobraża sobie przyszłość zwierzaka jako inteligentnego, odważnego, posłusznego, wiernego przyjaciela i strachu strachu. W rzeczywistości wszystko nie jest tak gładkie. Tu i ówdzie widzimy dziwne psy, hazardu wesoło na ścisłej smyczy: gdzieś za mną, wyczerpany mistrz potyka się. Często psy szczekają przechodniów, rzucając się na wszystkich przeciwników, niezależnie od wielkości i płci. Właściwe wykształcenie zwierząt domowych jest koniecznym warunkiem komfortowego współistnienia z nim.


Ivan Balabanov – szkolenie psów

Jaka jest istota metody znanego kynologa? Opiera się on na grze ze zwierzęciem, w trakcie której bierne działania są połączone z aktywnymi. Konieczne jest wyszkolenie psa, aby szybko przemieścić się z jednego stanu do drugiego. Wszystkie ważne zespoły są opracowywane dokładnie w trakcie gry, w którym są wykonywane prawidłowo i szybko dzięki motywacji samego zwierzęcia. Balabanov Ivan, używając tej metody, osiągnął niesamowity sukces.

Pies rozumie, że słuchanie jest interesujące i użyteczne dla niego. Chociaż taka przyjemna rozrywka jest miła dla zwierzęcia i osoby, ważne jest przestrzeganie pewnych zasad. Istnieją zarówno dla trenera, jak i jego oddziału. Zwłaszcza w sposób ścisły i metodyczny, dyrygent powinien je śledzić. Jest to konieczne, aby zwierzę mogło w pełni ufać i wiedzieć, czy zachowuje się prawidłowo, czy też nie.

Metoda szkolenia bez konfliktu

W swojej szkole Balabanov Ivan stosuje metodę bezkonfliktowego treningu. W centrum techniki jest operacyjna kondycja, w 1938 roku odkryta przez behawiorystę Skinnera. Jego znaczenie polega na tym, że wszelkie mechaniczne skutki dla zwierzęcia są całkowicie wykluczone. Trener powinien wyjaśnić uczniowi, czego chce od niego bez konfliktu.

Metoda opiera się na głębokim zrozumieniu naturalnych cech zwierzęcia. Jest to dyrygent zobowiązany do zapewnienia takiego zachowania psa, aby nie stłumić, ale rozwijać wrodzone właściwości. W tym procesie niezwykle pozytywny stan psycho-emocjonalny zwierzęcia jest niezwykle ważny. Ta metoda może być stosowana u dorosłych psów i szczeniąt różnych ras, które udowodnił Balabanow Ivan.

Potrzeba korekty

Zgodnie z główną zasadą treningu operatora, pies prowadzi zachowanie psa, którego potrzebuje, tworząc grę lub grę. Na przykład pies wspiął się na tylne nogi na widok leczenia i otrzymał ucztę. Innym razem, zauważając traktowanie, natychmiast dostaje się do znajomej pozycji. Umiejętność jest rozwijana bez żadnego przymusu.

Jednakże, nie zawsze możliwe jest opracowanie wymaganego zachowania psa wyłącznie metodą pozytywnego zbrojenia. Zgadzam się z tym i Balabanowem Iwanem. W niektórych przypadkach pies potrzebuje korekty. Może to być inna siła i wpływ: od dość łagodnego mechanicznego efektu do ciężkiej kary.