829 Shares 3810 views

Dystrybucja – co to jest? Jak korzystać z dystrybucji systemu Windows i innych systemów operacyjnych

Często początkujący użytkownik pewne kłopoty ze zrozumieniem terminologii komputerowej. I że staje się rodzajem przeszkody w ogólnym procesie interakcji „człowiek – komputer”. Jednak najbardziej istotne i, nawiasem mówiąc, głównym punktem przy użyciu urządzenia komputerowego jest instalacja oprogramowania. No i dystrybucja – jest formą dystrybucji oprogramowania. Wynika to z pewnych właściwości tego „dziwne” plik urządzenia obliczeniowego wyposażonego w system operacyjny. Jednak przejdźmy do bardziej szczegółowego zbadania ogłoszonego problemu i rozwiać zasłonę „niewytłumaczalne”.


„Organizator” Proces instalacji

Dystrybucja – swego rodzaju „dyrektora programowego”, który zarządza harmonijnie danych cyfrowych umieszczonych na dysku twardym. Jeśli nie uciekać się do alegorii, że „palce” to wytłumaczyć w następujący sposób: przed rozpoczęciem natychmiastowy proces instalacji oprogramowania, należy uruchomić specjalnego kreatora instalacji. W rezultacie, i skopiuje pliki na dysk twardy komputera. Należy zauważyć, że uzyskane w ten sposób dane są umieszczone na dysku twardym w dobrze zdefiniowanych folderów i systemu OS zalogować odpowiednich rejestrów, które zawierają informacje na temat parametrów wprowadzonych i początkowej konfiguracji oprogramowania. Jak widać, rozkład – nie jest sam program, a niektóre oprogramowanie narzędzie, które wykonuje proces instalacji najbardziej prawidłowy sposób.

Z tego, co uruchamia system operacyjny

Do tej pory najczęściej system operacyjny dla komputerów z różnymi modyfikacjami (w odniesieniu do klasycznego pojęcia definicji) to system operacyjny firmy Microsoft. Nawiasem mówiąc, często w niestandardowych środowiskach, jest określany jako „Windows”. Tak więc, w zależności od tego, jaki Windows-wersji systemu użytkownik chce zainstalować na swoim komputerze, a on zdecyduje, że potrzebuje dystrybucji. To znaczy, unikalne oprogramowanie ID. Warto zauważyć, że oryginalny inicjalizacji sprzętu PC jest wykonany w procesie instalacji systemu operacyjnego, a gdy PC nie pasuje do konfiguracji wszystkich parametrów oprogramowania, instalacja zatrzymuje się. Na ekranie pojawi się odpowiedni komunikat serwisowy o niemożliwości dalszego „Maszyna” operacji na plikach.

Jak mogę korzystać z dystrybucji systemu Windows 7

Głównym celem płycie instalacyjnej jest bezpośrednia instalacja środowiska operacyjnego na dysku twardym komputera w celu późniejszego wykorzystania. Jednakże, jeśli nieoczekiwane nagłych dystrybucja OS może być stosowany jako środowisko odzyskiwania. Należy zauważyć, że stworzył własny dysk instalacyjny musi mieć właściwości rozruchowe, które zostały uzyskane w wyniku różnych specjalistycznych programów. Na przykład, Rufusa lub Ultra ISO.

Co trzeba wiedzieć o rozszerzeniach operacyjnych

Co do zasady, licencja dystrybucja Windows 7 rozłożone na optyczne DVD-mediów. Jeśli po otwarciu dysku na komputerze, aby wyświetlić jego zawartość, zobaczysz mnóstwo folderów i różnych danych, wśród których najważniejsze to „Setup” plik lub „Install” z rozszerzeniem „* .exe” lub „* msi”. Dopiero po aktywacji jednego z nich i uruchomić instalator.

Jednak najczęściej stosowanym archiwum lub obraz, sposób rozprzestrzeniać dystrybucji. Oznacza to, że płytę instalacyjną jest pakowany w pojemniki «» zip działa lub mieć rozszerzenie ISO «», rzadziej – «obraz». Dwa ostatnie kształcie formatu (pierwszy, nawiasem mówiąc, jest również trzeba rozpakować), wymagają niektóre przetwarzania komputerowego zanim jej bezpośredniego zaangażowania. Załóżmy zastrzec tę kwestię bardziej szczegółowo.

Jak utworzyć dysk startowy z systemem operacyjnym

Załóżmy, że zostały pobrane XP-Distribution z rozszerzeniem ISO. W zależności od rodzaju nośnika chcesz używać konkretnego narzędzie jest wybrane do nagrywania. W przypadku, gdy system operacyjny udostępnia opcje do instalacji-dyski USB, używane narzędzia Rufus. Dość proste i intuicyjne intelektualnie interfejs aplikacji nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy. Domyślnie, narzędzie automatycznie wybiera podłączonego komputera na dysk wymienny, a pole wyboru, ikonę obok „dysk” jest ustawiony na „ISO-image”. Następnie trzeba aktywować przycisk sąsiadujący i podać ścieżkę do instalacji systemu operacyjnego.

Kliknij „Start” i czekać na zakończenie procesu nagrywania. Jeśli chcesz nagrać obraz na płytę CD, można użyć programu Ultra ISO. Kliknij na zakładkę „Plik”, a następnie wybierz opcję „Otwórz” z menu kontekstowego. W Eksploratorze Windows zlokalizuj obraz, który chcesz zainstalować. Dystrybucja jest teraz gotowy do nagrywania! Pozostaje tylko aktywować ikonę w postaci zapalnej płycie i ustawić odpowiednie parametry spalania. Dopiero po wyżej opisanych manipulacje mogą kliknąć „Zapisz”.

Jak zainstalować Windows XP na dystrybucję PC

Najprostszym, a zarazem będącego rekordzistą w swoim rodzaju, wersja XP jest zainstalowany w następujący sposób:

  • Użytkownik wprowadza program BIOS na komputerze i z listy urządzeń rozruchowych przypisuje pierwszeństwo CD / DVD, dysk (lub USB-drive).
  • Po zapisaniu zmian komputer restartuje.
  • Co do zasady, na ekranie głównym (powyżej) powinien pojawić się napis «naciśnij dowolny klawisz …», który jest swego rodzaju zaproszenie przyjąć metodę pobierania.
  • Po naciśnięciu klawisza na klawiaturze komputera, wykonaj proces weryfikacji konfiguracji sprzętowej.
  • Co za tym idzie, to pobrać plik i dystrybucji systemu Windows XP.

Na początkowym etapie instalacji, użytkownik będzie musiał przygotować wybraną partycję dysku twardego na którym jest zainstalowany system operacyjny. Po zakończeniu – aby określić ustawienia języka i ustawić czas systemowy. Opcjonalnie można ustawić hasło do logowania. W przeważającej części procesu instalacji jest w pełni zautomatyzowany i nie wymaga od użytkownika jakiejkolwiek partycypacji.

Uniksopodobne systemy operacyjne

Pomimo powszechnie uznanej „open” Linux-kernel, nie wszystkie dystrybucje są „Linux” w kategoriach publicznie dostępne bezpłatnie. Najbardziej atrakcyjna wersja systemu operacyjnego Ubuntu. To środowisko pracy ma różne rodzaje zespołów: minimalna i serwer.

Może ktoś z was, drogi czytelniku, co najmniej raz, ale używane tzw Live CD / USB napędy awaryjne, a ponieważ nie każdy wie, że pracują pod kontrolą systemu operacyjnego GNU / Linux. Ze względu na niesamowitą elastyczność systemu, a biorąc pod uwagę stale rosnący trend jej rozwoju, popularność pingwin Tux nabiera tempa. Jednak dystrybucje są „Linux” nadal uzupełniać swoje szeregi nowe i funkcjonalne wersje.

Zamiast epilogu

Często początkujący użytkownik chcąc zainstalować specjalne oprogramowanie, pobrać mały (zaledwie kilka MB) instalatora pliku. Zdając sobie sprawę, że prawdziwa wielkość programu jest znacznie większa niż ilość otrzymanych danych, często nieszczęsny użytkownik po prostu usuwa „podejrzane” obiekt. Jednak po uruchomieniu pliku instalacyjnego zwykle rozpoczyna proces ładowania główne pakiety oprogramowania. Dlatego nigdy nie należy wyciągać pochopnych wniosków. Być może masz zainstalowaną przeglądarkę Google Chrome i zobaczyć, w jaki sposób jego dystrybucji – jest to ten sam przypadek. Nawiasem mówiąc, nigdy nie zapomnij sprawdzić pobrane pliki z oprogramowaniem antywirusowym. Mieć dobre samopoczucie i prawidłową instalację!