816 Shares 9998 views

Podstawowe techniki i zasady badmintona. Badminton: zasady gry dla dzieci

Co drugi dorosły i dziecko wie, jak grać w badmintona. Istotą sportu jest perekidke specjalnej wolant nad siatką przez uderzenie rakiety. Od 1992 roku, badminton zawarł rozszerzonego programu Igrzysk Olimpijskich. Liczba członków partii w profesjonalnym filmie – 2 lub 4.

Historia

Na początku XIX wieku brytyjskich oficerów, którzy byli na służbie w Indiach, zostały zapożyczone z mieszkańcami starego arabskiego gry o nazwie „Puna”. Dziś, można słusznie uznać za prototyp badmintona. Z biegiem lat, brytyjski przyniósł grę z nimi do ojczyzny, a ona natychmiast stał się popularny w Wielkiej Brytanii.

Co do historii i tradycji nowoczesnego badmintona, pochodzą one od 1873 roku. O ile dobrze znane i cenione Książę Beaufort zbudowany w swoim pierwszym amatorskim sądu dworskiego. Również z jego inicjatywy, po 20 latach w Anglii pełny zestaw reguł gry został opublikowany, zgodnie z którą wszystkie oficjalne zawody były przeprowadzane. W 1934 roku specjalna komisja, która później stała się Międzynarodowa Federacja Badmintona (BWF) została zorganizowana. Pierwszy międzynarodowy zespół mistrzostwa w tym sporcie było tylko 13 lat później. Turniej został nazwany Puchar Thomas i przez długi czas stała się wzorem do naśladowania pod względem organizacyjnym. Podobna Mistrzostwa damska (Uber Cup) została uruchomiona w 1955 roku.

Dziś badminton zawarte w programie obowiązkowych sportów letnich igrzyskach olimpijskich.

Wyposażenie i sądy

badmintonowych są wykonane z węgla, tlenek glinu lub nawet tytanu. W amatorskich rodzaju preferencji podano drewna, gdyż znacznie łatwiej jest odpoczywać. Najważniejsze, że rakiety zostały wykonane z wytrzymałego materiału zdolnego wytrzymać stałego obciążenia przed wstrząsami i napięcie strun. Po wybraniu należy zwrócić uwagę na wadze. rakiety para powinna ważyć nie więcej niż 200 gramów, inaczej ręka znudzi szybko. Ważne jest również, że nie przesunął się środek ciężkości. Grubość uchwytu zależy od wielkości dłoni. Powinien on pasował i wygodnie w dłoni.

Ciągi są przeplecione mikrowłókna syntetyczne przymocowane do ramy rakiety. Reguły zawodowe badmintona które obejmują odlewania transport w stosunkowo dużej odległości wymaga siły przy rozciąganiu do żyłki 160 N. W postaci amatorskim ta może zmieniać się aż do 100 N. średnio na rakiety musi być rzędu 10 m łańcucha w 0,7 mm , Lotki są dwojakiego rodzaju: pióro i tworzyw sztucznych. Po raz pierwszy użyty w oficjalnych rozgrywkach, a ich waga jest znacznie mniejszy i bardziej precyzyjny tor lotu. Są one wykonane z piór gęsich tylko dla specjalnych standardów. Jeśli chodzi o plastikowe lotki, są trwałe i dalnostrelnostyu.

Sądy są prostokątne pad długość 13,4 m szerokość pola dla pojedynczych zdarzeń równej 5,18 m, a dla par – .. 6,1 m Siatka do mocowania do stojaków na wysokości 1,5 m swej górnej części jest osłonięte specjalną biały. warkocz. Witryna składa się sama z 5 stref, w których zawodnicy muszą uzyskać falbanką, aby wygrać mecz.

Położenie początkowe

Podstawowe techniki i zasady gry w badmintona są opisane w oficjalnych przepisach BWF. Po pierwsze, nie jest wskazane, jak trzymać rakietę. Z tego bezpośrednio zależy nie tylko od siły uderzenia, ale także jego dokładność. Rakieta jest zrobione tak, że nie wystaje z końca pięści, a obręcz jest prostopadła do podłogi. Zostaje wciśnięty twardy uchwyt nie jest to konieczne, to musi być wolne, aby odbić za każdym razem trafisz wolant. Obudowa w głównej recepcji, aby być lekko pochylony do przodu, tak że masa ciała jest równomiernie rozłożony na obie nogi lekko ugięte. U osób praworęcznych lewa stopa powinna być podniesione o kilka centymetrów do przeciwnika z boku. Ważne jest, że obie ręce w całej grze zostały wygięte, ale nie napięta. Podczas przenoszenia organ powinien zachować swoją podstawową pozycję.

Badminton (reguły gry dla wersji WBF) wymaga specjalnych umiejętności podczas stosowania. Podczas zabrania się oderwać nogi nad ziemią. Również w czasie rakieta powinna być na wysokości pasa hitter.

sprzęt szok

Od pojedynczych sportowych najprostszych do studiowania jest badminton. Reguły gry zawierać podstawowy bielizny, cueing i definicji punktów. Najtrudniejsze w dostawie szkolenia jest odpieranie przeciwnika.

We współczesnym badmintona są 4 rodzaje ataków: ścięte, płaskie, długie, i napastnicy. Pierwsze dwa służą do oszukańczych manewrów, kiedy przeciwnik na krawędzi swojej połówki. Atakują wyjście stanowi silne uderzenie, który jest skierowany do określonego położenia strefy wroga. Jeśli chodzi o przyszłość, to służy do wymuszenia przeciwnika przenieść jak najwięcej plecach.

Ponadto, istnieje guzki na prawo i lewo. Pierwszym z nich jest uważany za podstawowy i wykonywać swoją otwartą stronę rakiety. W tym przypadku, ciało skręca w prawo i lekko pochylony do wagi ciała została wysłana do podtrzymującego nogi. Swipe rakieta zależy od pożądanej siły uderzenia. Na odpierając lewy tułów i nogi są obracane, odpowiednio, w tym samym kierunku. Jedyna różnica z uderzeniem po prawej stronie jest to, że ma zamknąć twarz rakieta. Podczas tego okresu trzeba spojrzeć tylko na wolant. Cios w głowę jest odrębnym gatunkiem i wymaga szczególnej realizacji technicznej. Nie należy mylić go z górnego podajnika. Podczas obudowy rozdmuchiwaniem muszą być obracany o pół obrotu w prawo i lekko odchylony do tyłu, nogi ugięte. W momencie kontaktu z rakieta wolant sportowca staje na palcach i zginać się w pasie. Pokonując dłoń powinna być wyciągnięte nad głową i iść do przodu.

Zasady badminton sport

Przed rozpoczęciem gry jest zawsze dużo zostaje sporządzona w celu określenia stron i prawa do pierwszego zgłoszenia. Debiut hit transfer powinien być wykonany z dołu do krawędzi rakieta nie wzrośnie powyżej pasa pałkarza. Warto zauważyć, że w tym sportu (badminton) Zasady gry pozwalają zrobić jakiś fałszywy ruch obniżyć przeciwnika mylić. Odbieranie w tej chwili jest wymagane, aby we własnej strefie, bez wychodzenia poza linię.

Po pierwszych gracze mogą swobodnie przemieszczać się na jego miejscu, ale siatka jest zabronione dotykać. Konto w partii jest maksymalnie 15 punktów, z wyjątkiem kobiet i dzieci są poziomy – do 11 kul. Spotkanie kończy się w momencie, gdy jedna ze stron wygrała w dwóch gier.

Zarabianie punktów

Zasady punktów określających obejmują również zasady gry w badmintona. W skrócie, procedura ta może być opisane w następujący sposób:

– W męskiej singli i deblu, odbiorcą podczas remisem 14:14 możliwość wyboru przejść obok gry aż do 15 lub 17 punktów. Dla jednego brakowało przeciwnik transfer dostaje punkty. W sumie, strona może składać się z 2 lub 3 gier w zależności od sumy rachunku. – W meczach kobiecych jakiekolwiek usunięcie zazwyczaj dodatkowe 3 punkty dozwolone tylko do osiągnięcia wynik 10:10. Pod koniec gry w ręku powinien zmienić stref.

– W konkursach dziecięcych są dopuszczone do przeprowadzenia Party, składający się z jedną połowę, do 21 punktów.

Zasady gry: Błąd

1. Utrata zasilania lub punktu występuje wtedy, gdy transfer nie trafić przeciwnikowi odpowiednią strefę.

2. Rzut wolny przyznawany jest za to, że gracz dotknie jakaś część ciała lub amunicji siatki.

3. Złożenie powtórzyć, jeśli ciasto nie uderzył w autobus, i przechodzi na przeciwnika, gdyby dostał się do każdej przeszkody.

4. Podstawowe zasady gry (badminton) zawiera stwierdzenia naruszeń. Uczestnicy Party zabronione przekraczać linię strefy zagranicznej i krawędziach pola, a także do blokowania ciosów obudowę przeciwnika.

5. Transfer nie może dotykać żadnej części ciała zawodnika. To grozi utratą punktów.

dzieci badminton

Dowiedzieć się, że sport może być bardzo młodym wieku. Na początek zaleca się, aby pokazać dziecku kilka ćwiczeń do odkrywania żabot, a następnie – oprócz rakietą. 5-7 sesje mogą zacząć współdziałania tych elementów. W sporcie, jak badminton, zasady gry dla dzieci i dorosłych, amatorów nie różnią. W profesjonalnych szeregach nie ma limitu czasu, aby być przestrzegane przez uczestników. U dzieci jak zasad badmintona krótko opisany przez następujące postanowienia:

– uczestnicy są podzielone w pary;
– pole nie jest w strefie rascherchivaetsya powierzchni granicznej linii tylko po bokach i z tyłu;
– między graczy naprężona siatka (około 0,5 m wysokości);
– zasilanie i uderzeń jest wykonywana w dowolnej postaci;
– Punkty są liczone, jeśli przeciwnik nie wykorzystuje transfer do własnej strefy, lub lewej części pola.