250 Shares 4203 views

rosyjskie rafinerie


Emisja olej zawsze uważana była za najbardziej istotne dla gospodarki każdego kraju.

Jego historia rafinerie Rosja rozpoczęła od 1745 roku, od dnia, kiedy pierwsza firma powstała na rzece Ukhta bracia Chumelovymi. W sercu jej produktów leżał zwykły, ale bardzo istotne w tych dniach, naftę, smary i inne.

Dziś rosyjski przemysł rafinacji ropy naftowej jest uważany za jeden z najbardziej udanych. Rosnąca liczba przedsiębiorstw, a także małe i duże, ze względu na coraz większych zysków z przetwarzaniem „czarnego złota”. Najlepszy ze wszystkich, przemysł rozwinął się w centralnej części kraju, a także w regionach Tiumeń i Czelabińsk.

Rosyjski rafinerie wytwarzają głównie benzynę, naftę, olej napędowy, rakieta, paliwo, olej napędowy, olej silnikowy, bitum, koks naftowy, itp Zdecydowana większość z nich są zbliżone do platform wiertniczych, które pozwala firmom nie wydać dodatkowe fundusze na dostawę surowców. Po przetworzeniu, gotowy produkt jest wysyłany do użytkownika końcowego.

Głównym zadaniem, które są przeprowadzane w rafinerii w Rosji – to głęboka rafinacja ropy naftowej. Ich cykl produkcyjny składa się zwykle z procesem przygotowania surowego materiału, olej podstawowy Playout m wtórne frakcje zawiera krakingu katalitycznego reformowania koksowanie i wodorem zmieszania gotowego oleju.

Największe rafinerie w Rosji znajdują się w Centralnej Syberii i okręgów federalnych Wołgą, które stanowią ponad siedemdziesiąt procent pojemności kraju. Ten rafinerii Nieft-Omsk i Angarsky, Antipinsky (Tiumeń) Afipsky (Krasnodar) Krasnoleninsky (Chanty Mansyisk) Ufa (Bashkiriya) etc. Na terenie podmiotów rosyjskiego lidera w pierwotnej obróbki oleju jest Baszkirii.

Rosyjski rafinerii ropy naftowej w przeważającej części pojawił się w naszym kraju po wojnie: Za okres od 16 obiektów zostały zbudowane przed 1965, co stanowi ponad połowę istniejącego dzisiaj. Jednak w okresie reform gospodarczych w 1990 w tej branży nastąpił znaczny spadek wielkości produkcji. Można to łatwo wytłumaczyć W tych czasach znacznie spadło zużycie oleju wewnętrznego, co powoduje niską jakość produktu, a tym samym niski współczynnik głębokości obróbki, spada do 67,4 procent. I dopiero w 1999 roku rafineria była w stanie zbliżyć się do standardów obowiązujących w USA i Europie.

Dopiero w ostatnich latach w tej kwestii jest zauważalna tendencja zachęcające, którego znakiem było znaczące inwestycje w nefteperabotku że począwszy przekroczyła 40 mld rubli w 2006 roku.

Wychowałem głębokości przetwarzania współczynnika, bo w 2010 roku Władimir Putin wydał dekret zabraniał podłączyć do tych nowych autostrad rafineriach w Rosji, w której nie osiągają 70%, biorąc pod uwagę, że firmy te są w poważnej potrzebie modernizacji. Liczba mini-rafinerii w dzisiejszej Rosji dochodzi do dwustu pięćdziesięciu.

A do końca 2012 roku planowana jest budowa największej rosyjskiej rafinerii znajdujący się na końcu rurociągu przechodzącego przez Wschodniej Syberii do Oceanu Spokojnego, w którym głębokość przetwarzania produktu będzie o 93 procent, co odpowiada poziomu osiągniętego w tych samych firm amerykańskich ,

Skonsolidowane w większości z branży rafineryjnej w naszym kraju jest pod kontrolą dziesięciu największych firm takich jak „Rosnieft”, „Lukoil”, „Basznieft '”, „Surgutnieftiegaz”, „TNK-BP”, „Gazprom”, etc.