570 Shares 9989 views

Wielebny Afanasiy Afonsky: biografia, historia, ikona i modlitwa

Wśród wszystkich Świętych Ojców jeden z najjaśniejszych i najbardziej promiennym światłem był ks Afanasiy Afonsky. Urodził się około 930. Został ochrzczony w imię Abrahama. A on urodził się w rodzinie szlacheckiej, który mieszkał wówczas w Trebizondy (nowoczesnej Turcji, a nawet wcześniej. – kolonia grecka). Rodzice zmarli wcześnie, a chłopiec pozostał sierotą. Dlatego, jego edukacja objęła względną mama Kanita, która była żoną jednego z najbardziej szanowanych obywateli Trabzon.


Afanasiy Afonsky: życie

Kiedy dorósł trochę, został zauważony przez jednego cesarskiego dostojnika. Przybył do miasta w interesach i zabrał chłopca ze sobą do Konstantynopola. Abraham wziął dom strateg Zifinizera. Gdyż zaangażował się w słynnym Uchitel Afanasy, którego wkrótce został asystentem. Z biegiem czasu, ma dużą liczbę swoich uczniów. Do niego nawet zaczął krzyżować oddziałach Atanazy. To nie dlatego, że był bardziej inteligentny i wykształcony, on po prostu miał wygląd podobny do boga i każdy mówił łagodnie i uprzejmie.

Cesarz Konstantyn VII chciał przenieść go do innej szkoły. Jednak dla nich wszystko, aby jego studenci, którzy nie chcą pozwolić swojego nauczyciela. Oddziały były bardzo przywiązany do niego. Abraham był wstydzić wszystkich zaszczytów i trosk. Potem postanowił porzucić nauczanie, aby uniknąć kłótni i rywalizacji ze swoim dawnym nauczycielem Atanazy.

spowiednik

W ciągu trzech lat, Abraham i Zifinizer położony nad brzegiem Morza Egejskiego. Następnie powrócił do Konstantynopola, gdzie Stratig wprowadził młodego człowieka do St Mihailom Maleinom. Był opatem klasztoru na Górze Kiminskoy. Był szanowany przez cały bizantyjską szlachetność. Wszystkie te osoby zostały podbite przez Abrahama. A następnie mówił o swoim pragnieniu zostania mnichem. Po tej rozmowie doszedłem do Św jego bratanek, Nikifor Foka, Była w czasie rozrywki Anatolika stratega, który również kiedyś cieszył pobożnego młodzieńca. Potem Abraham końcu znaleźć duchowego ojca – Forum św. Za nim ciągnął Kiminskuyu góry. Było tonsured z nazwą Atanazego.

pustelnik

Afanasiy Afonsky dzięki swej wielkiej ascetycznego życia Pana było pierwsze owoce kontemplacji i myślał, że iść do życia w całkowitym milczeniu. Ojciec Michael błogosławiony mnich emeryturę do samotnej celi znajduje się 1,5 km od klasztoru na dobę, aby wziąć krakersy i wodę, a spać w nocy. W tej samotności znaleźć Atanazy Nikifor Foka. Chciał też usilnie walczyć z nim, jak tylko sprzyjających okolicznościach.

Raz Ojciec Michael jasno do wszystkich innych mnichów, miał zamiar dokonać jego następcę Atanazy. Niektórzy z braci, pomysł ten nie był do ich upodobań. Stali się zmęczony uwielbienia i pochlebne wypowiedzi do młodego nowicjusza. Ten sam, pozbawiony wszelkiej czci i stara się wyciszyć, ucieka z klasztoru, zabierając ze sobą tylko najniezbędniejsze. Był w drodze do Góry Athos. Podziwiał go nawet podczas podróży na wyspę Lemnos na Morzu Egejskim.

Ucieczka na Górę Athos

Atanazy został Zigos żyć na półwyspie. Aby zachować w tajemnicy ich pochodzenia, wprowadzono żeglarza Barnaba ocalałych z katastrofy, a nawet udawał, że jest analfabetą. Jednak Nikifor Foka, gdy był w randze Schola domestica, zaczął szukać mnicha Athanasios wszędzie. Saloniki sędzia otrzymał od niego list, w którym prosił, aby wyszukiwanie na górze Athos. I poprosił opata (VS) na Afona Stefana Inoke Atanazego, na co on odpowiedział, że taka osoba nie.

Ale w Wigilię w roku 958 przez tradycję wszyscy mnisi Athos było zebrać w kościele Protata w Kars. Ksiądz Stefan, patrząc bliżej szlachetnym wyglądzie Barnaby, zdałem sobie sprawę, że jest to ten, którego chcieli. Zrobił czytać święte teksty Grigoriya Bogoslova. Młody mnich najpierw mocno zachwiał się, ale jego ojciec Stefan poprosił go czytać, potrafi. Następnie Afanasiy Afonsky stał się już udawać, że – wszyscy mnisi skłonił się do niego z zachwytem.

przepowiednia

Czcigodny Ojcze Święty Paweł do zamieszkania Xeropotamou klasztoru powiedział prorocze słowa: „Kto po tym wszystkim przyjdzie Świętej Góry, będzie wyprzedza wszystkich mnichów w królestwie niebieskim, a wielu z nich chce być pod jego kierownictwem”. Potem ks Paul wezwany Atanazego do szczerej rozmowy. Po poznaniu prawdy, zdefiniował swój samotny komórkę w odległości 4 km od Carey, żeby mógł być sam na sam z Bogiem. I obiecał, że nie będzie jej udzielić.

Ale mnisi nie dać mu odpocząć. Są one zawsze czeka na niego rady. Potem postanowił udać się do południowego cypla Athos Melan, było pusto i bardzo wietrznie. Tu zaczął cierpieć ataki szatana. Atanazy długo dominował, ale wtedy jeszcze nie mógł się oprzeć i zdecydował się opuścić to miejsce. Nagle przeszył niebiańskie światło, które napełniło go z radością i wysłał go dar emocji.

Milan laurowy

Poprzez jego brat, Leo Nikifor Foka dowiedział Atanazego. Kiedy objął dowództwo sił bizantyńskich do wyzwolenia Krety od arabskich piratów, wysłał wiadomość do Atosa, został wysłany do mnichów, modlitwę. I wkrótce ich modlitwy sumienny zwycięstwo wygrał. Nikifor prosił Atanazy zacząć budować swój klasztor w pobliżu pustyni. A święty zaangażowany w to.

Zostali szybko odbudowano kaplicę Ioanna Predtechi z dwóch odosobnionych komórek klasztornych dla Atanazego i Nikifora. I po jakimś czasie – Kościół Matki Bożej i wawrzynu, zwany Mediolan. Został zbudowany dokładnie w miejscu, gdzie otshelnichal Atanazy, który wkrótce objął schematu. A potem przyszedł straszny głód (962-963 gg.). Budowa zatrzymany. Ale Atanazy miał widzenie Matki Bożej, który uspokoił go i powiedział, że teraz będzie ona Domostroitelnitsey siedziba. Po tym, święty zauważył, że wszystkie pojemniki przepełnione wszystko, czego potrzebujesz. Budowa kontynuowane, liczba zakonników wzrosła.

Cesarz Nicephoros II Fock

Po Afanasiy Afonsky dowiedział się, że Nicefor wstąpił do cesarskiego tronu. Potem jego obowiązki opat klasztoru instruuje Theodotus. A mnich Antony ucieka z klasztoru na Cyprze do siedziby prezbiterium. Laurus stopniowo popadał w ruinę. Kiedy dowiedział Atanazego, postanowił wrócić. Cesarz szukali także nimi wszędzie. Atanazy powrócił. Po tym, życie w klasztorze została ponownie reaktywowana.

Spotkanie Atanazy i Nikifor odbył się w Konstantynopolu. Cesarz poprosił go, aby poczekać z przysięgi gdy pozwalają na to okoliczności. Atanazy przewidział swoją śmierć na tronie. I nazwał mu się być sprawiedliwy i miłosierny władcą. Atanazy Ławra dostał status króla. Władca przeszedł na jego rozwój znaczących korzyści. Ale wkrótce Nikifor zabił rywala, który objął tron. To był John Tzimiskes (969-976 gg.). Po spotkaniu z mądrych świętych mianował korzyść dwa razy tyle niż byłego gubernatora. Pod koniec jego życia mnichów Atanazy klasztoru, było 120 osób. To jest dla wszystkich stał się mentorem i duchowym ojcem. Wszyscy go kochali. Był bardzo ostrożny, aby poprowadzić społeczność. Rev. wyleczyć wielu pacjentów. Jednak ukrywanie jego cudowną moc modlitwy, on po prostu dał im zioła.

Objawienie śmierci

Ławra Kościół zdecydował się poszerzyć. To tylko pozostał zbudować kopułę, jak Ojciec Święty był boskim objawieniem, że wkrótce odejść do innego świata. Następnie Afanasiy Afonsky zebraniu wszystkich swoich uczniów. Ubrał się w świątecznych ubraniach i udał się do serwisu, aby zobaczyć, co jest budowane. W tym czasie kopuła zawaliła i obejmował Atanazego i sześciu mnichów. W rezultacie, pięć z nich było martwych. Długo pozostawał żywy murarz Daniel i opat św Atanazy, która była trzecia w gruzach i modlił się do Boga. Gdy zostały one zwolnione, byli już martwi. Atanazy był tylko jedną ranę na nodze i ręce złożone na krzyż. Jego ciało było nieprzekupny. A tochilas rany żyć krew. To zebrane, a potem uzdrawiał ludzi.

Wielebny zmarł w 980. Jego pamięć Kościół honoruje 5 (18) lipca. Po śmierci minęło wiele setek lat, ale św Afanasiy Afonsky a teraz pomaga ludziom. Jego grób jest zapalił lampę nieugaszony. 05 lipca 1981 oznaczał obchody powrotu Wielka Ławra Kartę po wiekach komunalnego idioritmii. W tym czasie, na grobie świętego w sanktuarium ikon szklanych działał pachnący mirrę, który mówił o Czcigodnym zatwierdzenia.

Afanasiy Afonsky co pomaga?

Ten święty modlić za niego, aby pomóc poradzić sobie z pokusami i sprawami tego życia. On również modlił się o uzdrowienie dolegliwości: zarówno psychicznego i fizycznego. Na poważnie chory jest poprosił łatwą śmierć. Akatyst Atanazy Atosa zaczyna się od słów: „Wybrany przez grad w Trabzon Athos postnicheski prosiyavy …” To laudatory śpiew kościelny, w którym nie można usiąść. To coś w rodzaju hymnu chwaląc konkretnego świętego.

Niezwykle piękne ikona Afanasiya Afonskogo zapoznaje nas z twarzą wielkiego świętego i wielbiciela siwego człowieka modlitwy, mądry i roztropny starca, który poświęcił swoje życie służbie Bogu i ludziom. Był i nadal jest niebiański wojownik Chrystusa, gotowy w każdej chwili, aby pomóc potrzebującym osobę, trzeba tylko zwrócić się do niego w wierze i modlitwie „Ojcze czcigodny Atanazy, mocny ugodniche Chrystus i wielki Athos Wonderworker …”