136 Shares 3147 views

kategorie pojazdów

Do tej pory, klasyfikacja transportu regulują dokumencie przyjętym przez ITC UNECE oraz Konwencji o ruchu drogowym. Na podstawie tych dokumentów są określone przez kategorii w różnych krajach, więc można uznać, mundur, przynajmniej dla euroazjatyckiego kontynentu.

Kategorie pojazdów w ramach tych instrumentów mają różne litery, które odnoszą się do siebie w pewien sposób. Tak więc, zgodnie z dokumentami UNECE ITC Wszystkie środki napędowe są podzielone na duże grupy W litery L, M oraz N i O. W każdym z alfanumerycznych znaków, które zawierają liczne podgrupy, oznaczone małe wskaźniki 1, 2, 3 i tak dalej. Zgodnie z tym dokumentem kategorii pojazdy są bardziej drobno pokruszony.

Konwencja o ruchu drogowym, działających na terytorium krajów byłego Związku Radzieckiego, jest nam powiększenie kategoryzacji. Według niej samochody podzielone są na kategorie A, Bed and, C, D i E, które nie zawierają podgrup. Na kierowców kategorii działa jak klasyfikacja, co sprawia, że łatwiej uzyskać prawo jazdy dla pewnego typu pojazdów i uznawania bieżącego dokumentu na terytorium krajów byłego Związku Radzieckiego. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy są zaangażowani w transporcie ładunków na długich dystansach – po przeprowadzce do innego kraju nieporozumień podczas sprawdzania dokumentów na samochód nie ma.

Należy zauważyć, że stosunek kategorii pojazdu, dla dokumentów jest następująca: spadku kategorii L3, L4, L5; W kategorii – M1; D – M2; C – N2. Konwencja o przyczep i naczep nie mają własne litery na etykiecie, to obejmuje wszystkich podkategorii O.

W ten sposób dokumenty EKG ITC najniższej kategorii l (o podgrupy markerów 3, 4 lub 5) obejmuje środki silnikowe z dwoma lub trzema kołami o wielkości silnika o ponad pięćdziesięciu centymetrów sześciennych, maksymalna prędkość – pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Należy również zwrócić uwagę na kategorie L1 i L2, które obejmują dwu- i trójkołowych skutery, odpowiednio. Zazwyczaj te prawo jazdy nie jest wymagane, jednak w niektórych krajach przepisy takie są przed Parlamentem, a więc w przypadku trzeba negocjować w zależności od stanu.

L6 i L7 Oznakowanie nanosi się na quadach. Aby kontrolować ten pojazd będzie potrzebował kierowcy ciągnika jazdy – to jest łatwe do uzyskania. W kategorii M , istnieją trzy podgrupy, to należą do pojazdów o masie od 3,5 do 5 ton i więcej (przypisany specjalny indeks) przeznaczonych do przewozu pasażerów. W tym przypadku liczba pasażerów samochodu nie może przekroczyć ośmiu.

Do kategorii N obejmuje pojazdów przewożących towary o wadze od 3,5 do 12 ton i więcej (przypisany specjalny kod). W kategorii osobistego obejmuje przyczepy, które przenoszą ciężar, dozwolone indeksy. Na przykład, O1 – przyczepa, która może pomieścić do siedemset pięćdziesiąt kg O2 kategorie – od siedmiuset pięćdziesięciu kilogramów do trzech i pół tony, kategorie A3 – trzy i pół do dziesięciu ton oraz kategorii O4 – ponad dziesięć ton ,

kategoria pojazdu przedstawiony w Konwencji o ruchu drogowym, w grupie A obejmuje pojazdów mechanicznych. – skutery, motocykle itd Kategoria B obejmuje pojazdów ważących mniej niż trzy i pół tony, które mają osiem miejsc siedzących oprócz kierowcy. Kategoria C zachowuje niezbędny warunek istnienia osiem miejsc pasażerskich, bez wymieniania masy pojazdu, lecz kategoria D obejmuje samochody, których masa – więcej niż trzy i pół tony. Kategoria pojazdów pod literą E są pociągi i pojazdy z przyczepami, na przykład pojazdy do przewozu towarów na długich dystansach.