118 Shares 5376 views

Podnosimy miliona czy milion dolarów Jaka jest waga

Ach, milion dolarów … Cóż, którzy nie marzą o tym? Z pewnością myśl o tej sumy wielokrotnie przyszło do głowy, nawet do tych, z rachunków bankowych już kilka milionów. Co możemy powiedzieć o tych, którzy tego nie robią. Dziś nie mamy zamiar nauczyć się zarabiać pieniądze, nasz artykuł nie jest o tym. Niech nas, jak mówią, wizualizacji sen. Tu są na przykład wiedzieć, ile waży milion dolarów? Jaki rodzaj worka powinien być przygotowany do go nosić? Albo trzeba samochód? Pomyślmy …

tajemnice banknotów

Wiadomym jest, że amerykańska waluta jest uważana za najbezpieczniejszą na świecie. Tyle unikalne przedmioty nie mogą pochwalić się jakimkolwiek banknotu na świecie. Ale niewiele osób wie, że amerykański banknot nie tylko znaki wodne, szorstkość i inne wyróżniające szczegóły. Nawet waga notatek jest jednym z stopniem ochrony. Chodzi o to, że każdy prawdziwy rachunek z amerykańskim prezydentem waży dokładnie 1 gram. Wartość nominalna tutaj nie ma znaczenia. Wiedza ta zmniejszy nasze badania na temat „Jaka jest waga milion dolarów?” Do prostych obliczeń matematycznych.

Mln biletów

Tak, niech policzyć ciężar milion „Amerykańscy prezydenci” banknoty w różnych nominałach.

Najcięższe „kozły cytryna” jest produkowany w nominałach 1 $. Będzie ważyć tonę:

1 miliona g = 1 000 kg = 1 m.

W części dwóch banknotów masy papierniczej jest pół tonę lub 500 kg. Jeśli ważysz "Lemon" rachunki za 5 $ – dostać 200 kg, a $ 10 – na kwintal. Na ogół dużo.

Milion dwadzieścia dolarów rachunki, „pull” na poltsentnera i „pięćdziesiąt dolarów” – 20 kg.

I najciekawsze: ile waży milion dolarów 100 dolarów rachunki? Jeśli ważysz tak atrakcyjną sumę „Franklin”, ukaże się tylko 10 kg. Nie tak dużo, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że całe to bogactwo jest umieszczony w zwykłej torbie wielkości średniej.

Ale okazuje się, można uzyskać znacznie lżejsze mln. Nie każdy wie, że w okresie 1928-1945 lat amerykańskiej Rezerwy Federalnej wydała więcej dużych rachunków. można płacić je dzisiaj.

Tak więc, jeśli masz rachunki $ 500 milion „wyciągnąć” z zaledwie 2 kg, i robi tysięcznych 1 kg. Rachunki $ 5000 „kozły cytryna” waży tylko 200 gramów, a jeśli przyjąć taką samą ilość papierów 10.000 dolarów, ukaże się tylko 100 gramów.

Jednak nie jest to mały disclaimer. Wydać milion takich rachunków może być tylko w kraju. Usunięcie takich banknotów terytorium USA jest surowo zabronione.

A teraz przygotuj się być zaskoczeni jeszcze bardziej. W Ameryce jest banknot 100 000 $! I nie jest to absolutnie prawdziwe. Jednak te małe notatki. Łącznie 42.000 egzemplarzy drukowane i mogą płacić tylko w murach Banku Rezerw Federalnych, i tylko tam. W tym przypadku, niesławny „kozły cytryna” będzie składał się z zaledwie 10 kawałków papieru i ważą odpowiednio aż 10 gramów.

milionów monet

Dobrze, ze banknoty załatwione. Teraz określić, ile waży milion dolarów z metalowych monet.

Masa metalu dolara 8.1 C. Odpowiednio miliona będzie ważyć 8100 kg lub 8,1 tony.

Co ciekawe, „cytryny” monet 50, 25 i 10 centów będzie ważyć takie same, 22 ton 680 kg. Natomiast waga każdego z tych monet są różne:

  • 11,34 g;
  • 5,67 g;
  • 2,268 g, odpowiednio.

W monetach milion pięć centów „pull” aż 100 ton, ponieważ każda waży 5 gramów. Jeżeli taka suma ważą monety 1 ¢, aż 250 ton skręcić, ponieważ każda z nich waży 2,5 grama.

Jednak najcięższe „kozły cytryna” można uzyskać, jeśli zważyć odnotsentovikami okres od 1909-1982 roku. Fakt, że te monety były bardzo ciężkie i ważył 3.11 g każdy. W związku z tym wymagana kwota, bylibyśmy ważył rekord 311 ton.

A jeśli w rublach?

Jeśli wolisz trzymać oszczędności w walucie krajowej, niech policzyć ile waży mln rubli. Rosyjskie miliony, jak się okazało, nie jest zbyt ciężki. Jeżeli taka sama ilość pięciu tysięcy do gromadzenia będzie waży tylko 204 g, tysięcznych – 1 kg, i 40 t. Pyatisotennymi rachunki będą zbyt małe – 1,9 kg, a "one-setne" – 9,3 kg. Banknotów 50 s. mln waży 19,4 kg, a uwaga dziesięć rubli – 94 kg.

nie będą rozpatrywane monety. Jest mało prawdopodobne, że ktoś tam jest Skarbonka że rozmiar.

Teraz policzyć ile waży milion dolarów w rublach. Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe, to łatwo obliczyć, że przy obecnym kursie wagi miliona dolarów, denominowanych w rublach pięciu tysięcznych wyznań, będzie nieco więcej niż 12 kg.

To wszystko. Teraz można sobie obliczyć, ile waży $ 100 milionów, a nawet miliardów. Jednak liczyć waga upiorne milion, to lepiej, być może, aby to zrobić.