165 Shares 5932 views

Cerkiew Wasyla Błogosławionego na Placu Czerwonym

Głównym katedra na Placu Czerwonym – Sankt Vasiliya Blazhennogo – światowej sławy pomnik rosyjskiej architektury sakralnej. Wpisane do rejestru dziedzictwa kulturowego o światowym poziomie pod auspicjami UNESCO. Jej inna nazwa – Cerkiew Wasyla Błogosławionego.


Innym Cathedral na Placu Czerwonym, Kazan, usytuowany na rogu ulicy, w pobliżu Nicholas Mennicy. Ta świątynia ma swoją historię. Katedra Moskwy na Plac Czerwony zostały zbudowane w różnych okresach, a każdy w swoim własnym interesie i sławny.

Wiele Moskale i goście uważają, że Red Square dwóch katedr i wiele więcej. Ta opinia jest błędna, ponieważ innych arcydzieł rosyjskiej architektury sakralnej, chociaż mogą być postrzegane od Placu Czerwonego, są poza murami Kremla, na terytorium Kremla. Tak więc odpowiedź na pytanie, ile Cathedral na Placu Czerwonym, jest jednoznaczne.

Centrum Moskwa charakteryzuje się licznymi zabytkami.

Cerkiew Wasyla Błogosławionego na Placu Czerwonym, zdjęcie które zostały przedstawione w tym artykule znajduje się naprzeciwko Kremla Spasski wieży na początku Wasiljewskiej spusk. W pobliżu znajduje się pomnik z brązu Minin i Pozharsky, założona w 1818 roku.

Wstawiennictwo Cathedral na Plac Czerwony jest wielki symbol Moskwie. Grup i turystów indywidualnych odwiedzających spędzić godziny spaceru po galerii. A jeśli pytasz japoński, francuski lub duńskie z katedry na Plac Czerwony lubili bardziej, że nie wahał się nazwać Katedra wstawiennictwem. To samo powiedzieć i Moskali.

Cerkiew Wasyla Błogosławionego na Placu Czerwonym – to niedoścignionym arcydziełem architektury świątyni w połowie 16 wieku, zbudowany na cześć wielkiego wydarzenia, które miały miejsce w Rosji w październiku 1552 – zdobyciu Kazania i zwycięstwie nad Kazan chanatu. Car Iwan Groźny nakazał wybudować kościół „który nie może być podobna.” Ten „kościół” i zaczął Cerkiew Wasyla Błogosławionego na Placu Czerwonym, który został zbudowany w ciągu sześciu lat, w okresie od 1555 przez 1561. Później, kilka rozszerzeń o charakterze kultowym powstał.

struktura

Architekci Barma i szybciej stworzony projekt katedra, składające się z centralnych filarów i osiem kaplic, gdzie są one zlokalizowane na strony świata, zgodnie z kanonami budynku kościoła w czasie:

  • Centralny filar – Ochrona Matki Boskiej.
  • Na wschodzie – bocznej kaplicy Trójcy.
  • Zachód – kaplica „Wjazd do Jerozolimy”.
  • W północno-zachodniej – kaplicy „Gregory armeńskie Katolikosa”.
  • W południowo-wschodnim – kaplicę „Svirskogo Aleksandra”.
  • W południowo-zachodniej – kaplicy „Varlaama Hutynskogo”.
  • W północno-wschodnim – kaplicę „Ioanna Milostivogo”.
  • Południowa – kaplica "Nikolaya Chudotvortsa".
  • Północna – kaplica "Cyprian i Ustinov".

Jako katedry nie piwnice, podstawa piwnicy jest podstawowym, kody, które są oparte o grubości trzech metrów murem. Aż do 1595 roku w podziemiach katedry Pokrovsky był używany do przechowywania królewski skarbiec. Oprócz złota, umieszczone w pamięci najbardziej cenne ikony.

Na drugim piętrze świątyni – to wszystko bezpośrednio kaplice i centralnym filarem wstawiennictwem Najświętszej Maryi, otoczony galerią, z której można dostać się przez łukowate wejścia do wszystkich pomieszczeń, a także przejście z jednego kościoła do drugiego.

Svirskogo Aleksandra Kościół

Kaplica kierunku południowo-wschodnim konsekrowanego w imię Aleksandra Svirskogo, wielebny. W dniu jego pamięci, w 1552 roku, był to jeden z decydujących bitew kampanii Kazan – klęska kawalerii Khana carewicza Yapanchi.

Aleksandra Svirskogo Kościół – jeden z czterech kapliczek, które składa się z dolnej czworoboku z ośmiu do bębna z oknami. Kaplica kopuła zwieńczona krzyżem.

Kościół Varlaama Hutynskogo

Kościół Varlaama Hutynskogo, mnich, konsekrowany w jego imieniu. Chetverik baza staje się niski ośmiokąta i do płyty tylnej głowicy. Absydzie kościoła przesunięty w kierunku bramy królewskiej. Wystrój obejmuje tyablovy ikonostas z ikonami 16 wieku, wśród których wyróżnia się ikonę Nowogród „Vision Tarasy, sacristan”.

Kościół „Wjazd do Jerozolimy”

Kaplica westbound konsekrowany na cześć święta „wjeździe do Jerozolimy”. Wielkiego ko w postaci koi ośmiokątnych słupków, przejście z poziomu trzeciego do bębna za pomocą pośredniej taśmy kokoshniks umieszczony „vperebezhku”.

Wystrój jest bogaty charakter dekoracyjny, nie bez powagi. Ikonostas jest dziedziczona z Aleksandrą Nevskogo katedry, dawniej znajduje się na Kreml. Chetyrehyarusnaya tyablovaya konstrukcja ozdobiona złotymi płytami i rzeźbione szczegóły różanego. Dolny rząd ikon opowiada historię stworzenia.

Gregory Kościół ormiański kotalikosa

Boczna kaplica, od północnego-zachodu, konsekrowany w imieniu ormiańskiego wychowawcy. Mały kościół korcem z przejściem do niskiego ośmiokąta z trzema rzędami corbel łuków „vperebezhku”, zaczerpnięte z stylu cross-kopuła sześciennych kościołach drugiej połowie 15 wieku. Kopuła specyficzny kształt, rombowe występy dokręceniu „siatka” o ciemnozielonych pasm.

Ikonostas zmienia się w dolnym rzędzie, – zasłonę aksamitu i krzyżyki przedstawiają Kalwarii. Wnętrze kościoła jest pełen „chudych” Świece – drewniane świeczniki, które są wkładane do cienkich kościelnych świec. Na ścianach są umieszczone pokaz szaty dla kapłanów przestępstwo i surplices, haftowane złotem. W centrum Kandy, ozdobiona emalią.

Kościół Cyprian i Ustinov

Duży kościół, skierowane na północ. W dniu pamięci Cypriana i Ustinov wojsk królewskich szturmem Kazan. Ośmiokątny kolumna szczytami przechodzi kokoshniks warstwy w aspektach bębna. Kopuła, zbudowany z pionowych proporcji niebieski i biały, koronowany filaru. Wnętrze kościoła jest rzeźbiony ikonostas oraz liczne polichromie ze scenami z życia świętych.

Kościół został odrestaurowany kilka razy, ostatnia aktualizacja sięga roku 2007 roku, wsparcie finansowe uzyskane od JSC „Russian Railways”.

Kaplica Nikoly Velikoretskogo

Boczna kaplica, od południa, został poświęcony w imię Nikolaya Chudotvortsa, nazwany na cześć Velikoretskaya nabytego w Khlynova na Wielkiej Rzeki. Kościół jest dwupoziomową ośmioboczny filar ze szczytami, zamienia się w serię łuków wspornika. Powyżej innowacyjnych funkcji ośmioboczne wieże zwieńczone głowicą krzyża prawosławnego. Kopuła kościoła malowane ponosi faliste paski białych i czerwonych kolorach.

Kościół Świętej Trójcy

Kolejną wielką kaplicy katedry Pokrovsky, skierowaną na wschód, został poświęcony w imię Wielkiej Trójcy. filar piętrowe ośmiokątny konfiguracja oprawione dwuspadowy szczyty na dolnej kondygnacji, otoczony kokoshniks w części środkowej i zwieńczona kopułą z ośmiu, jest najbardziej kolorowy całej kompozycji Vasiliya Blazhennogo Temple.

Kaplica „Trzech Patriarchów”

Wschodu kaplicę poświęconą na cześć trzech patriarchów Konstantynopola: John, Paul i Aleksandra. Dysponuje dużym pięć-warstwowej typu ikonostas barokowy, z ikonami lokalnego szczebla, Desis, mieszka z pieczęci. Wnętrze zostało odnowione w 2007 roku.

Wasilij Blazhenny

W 1588 roku katedra na Placu Czerwonym została zakończona w części północno-wschodniej. Przez filar „Gregory ormiański” dodał kaplicę na cześć Vasiliya Blazhennogo, który zmarł w 1552 roku, którego szczątki pochowano tuż przy budowie katedry.

Cerkiew Wasyla Błogosławionego na Placu Czerwonym, oprócz jego wartości architektonicznej i historycznej, również święte znaki w kategoriach religijnych pochówków. W 1589 roku, w podziemiach katedry pochowano Ioann Moskiewskiego. W 1672 roku, w katedrze Pokrovsky był pochówku relikwiami Ioanna Blazhennogo, Moskwa cudotwórcą.

Kazan Cathedral na Placu Czerwonym

W 1625 roku, na ulicy Nikolska wybudowano drewniany kościół w Kazaniu Matki Bożej w Moskwie kosztem księcia Pożarski. Kazan kościół spłonął, a na jego miejscu wzniesiono kamienna katedra Kazan po dziewięciu latach. W tym czasie rozpoczęto budowę kościoła zapłacił króla Michaił Fiodorowicz, i poświęcił nowy budynek był w 1636 patriarcha Joasaph pierwszy.

Podczas przebudowy placu Stalina Manege została zburzona katedra, stało się to w 1936 roku. Kościół Matki Bożej Kazańskiej ponownie utworzona na początku lat dziewięćdziesiątych, z inicjatywy Moskiewskiego Towarzystwa Ochrony zabytków. Obecnie, Sobór Kazański, znajduje się na Placu Czerwonym, jest jednym z najbardziej niezwykłych dzieł architektury Moskwy kościoła.