637 Shares 1742 views

Jak zrobić kulki żelu w domu z własnymi rękami?

Balony mogą rozjaśnić każdą urodziny. Większość ludzi nie wie, jak sprawić, by dom miał żel. Jednak ta umiejętność będzie bardzo przydatna, ponieważ nigdy nie wiesz, gdzie przydatna „zabawki powietrza.”


Co rodzice starają się dziecka urodziny wyjątkowy. Aby to zrobić, pieczone lub kupił piękny tort, przygotować prezenty, zaprosił przyjaciół. Jak czasami chcesz ozdobić pokój dopasować uroczystość! Ale to jest często rodzice pamiętali przededniu wakacji, kiedy sklepy są zamknięte i nie można nawet kupić podstawowe girlandy papieru. Tu i przydatna wiedza o tym, jak zrobić kulki żelowe w domu.

Opcje do nadmuchiwania balonów

Istnieje kilka sposobów, aby udekorować dom. Pierwszą rzeczą, którą trzeba napompować piłki. Można to zrobić w trzech algorytmów:

1. Jeśli jesteś zainteresowany jak zrobić piłkę żelu w domu, nie można wyważać otwartych drzwi, i wykorzystać sprawdzoną metodą – kupić hel. Jest sprzedawany w specjalnych małych butelkach. Dla fanów szukający alternatywy chcą wyjaśnić: istnieją inne sposoby.

2. Wodór. Ten pierwiastek jest lżejszy niż powietrze. Dlatego też, jeśli pompa im dmuchaną zabawkę – będzie unosić się do sufitu. Ale gdzie je zdobyć? Pamiętajmy lekcje chemii. Wystarczy proste reakcja zachodzi, gdy rura z wodą i chlorku sodu dodaje się siarczan miedzi i aluminium. Dla tych, którzy znają istotę tej reakcji nie jest trudno odpowiedzieć na pytanie, jak zrobić kulki żelu. W domu, to jest to możliwe. Chociaż w tym przypadku, wolny wodór jest stosowany zamiast helu. Tak więc, musimy przeprowadzić ten eksperyment:

– strzykawkę;

– butelkę z tworzywa sztucznego z pokrywą;

– wąż;

– drut miedziany lub wątku;

– pręt aluminiowy;

– siarczan miedzi ;

– soli kuchennej;

– konwencjonalne szczeliwo;

– balon.

Pokrywa Czy dwa otwory: strzykawki i węża, który kładziemy na i przymocować uszczelniacza. Ponadto po drugiej stronie przewodu włożyć zatyczkę do miejsca mocującego piłki. Aby zamocować tłoczek strzykawki z drutu miedzianego, na którym drut aluminiowy. Pozwoli to na tłok, aby ustawić położenie odczynnika. Wewnątrz butelki wlać siarczan, soli kuchennej, wlać mieszaninę wodą i poczekać do całkowitego rozpuszczenia. Korek postawić na piłkę i zamknąć pokrywę butelkę. W tym przypadku możemy pominąć drutu aluminiowego wewnątrz. W wyniku tych działań będzie reakcja i piłka zacznie nadmuchać.

Zadbaj, że butelka nie jest zbyt gorąco: umieścić go w misce z zimną wodą.

Teraz, gdy wiesz, jak zrobić piłkę żel bez helu. Kolejny plus gazu wewnątrz nadmuchiwanych zabawek – możliwość zorganizowania pokazu ognia. Jeśli kłuć piłkę w ogień, to będzie migać.

3. Dla tych, którzy chcą iść Najłatwiej dostępne składniki, które pozwolą odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób dokonać koralik żelu. W domu, można to zrobić z sody i octu. Gwałtowna reakcja tych dwóch substancji – nie jest tajemnicą. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

– wewnątrz kuli posypkowej dwóch łyżeczek sody;

– butelkę potrzebne wlać szkła octu (około 200 g);

– następnie umieścić piłkę bezpośrednio na butelki i wlać do sody;

– otrzymana masa Otrzymaną musującą ukaże się gaz, a uzupełnienie piłki.