449 Shares 5197 views

Muzeum Kaligrafii w Sokolników wystawy, warsztaty, przeglądy

Muzeum Kaligrafii w Sokolniki to mała prywatna instytucja, niedawno otwarty. Sama sztuka ma te same starożytne korzenie, a także pisanie każdego narodu. W Rosji z takiej ekspozycji jest nadal jedynym muzeum.


O Muzeum

Otwarcie unikalnym muzeum w Rosji poświęconej starożytnej sztuki kaligrafii odbyła się w sierpniu 2008 roku. Inicjatywa utworzenia wykonany prywatnego kolekcjonera A. Yu Shaburov takich muzeów na świecie, nie ma zbyt wiele, a duża część znajduje się w Chinach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Japonii, Turcji, w Rosji. – Jest to zupełnie nowa zasada zbierania ekspozycję. W muzeum stał się członkiem Międzynarodowej Rady Muzeów.

Misją całej pracy, pracownicy i kierownictwo uwierzyć tworzenie zdrowego społeczeństwa, w stanie docenić piękno i zwracać uwagę na szczegóły.

ekspozycja

Muzeum w Sokolniki zebrane na wystawie są typowymi przykładami listu europejskim, arabski, hebrajski, chiński, japoński kaligrafia. przedstawił także rzadka próbek rosyjski ligatury słowiańskich. Przykłady wystawianych prac można przypisać do powstania i rozwoju sztuki. Oprócz pisania arcydzieła akcesoriów wyświetlaczy do ich tworzenia, pochodził z przeszłości i nowoczesnych urządzeń.

Szczególnie popularne wśród zwiedzających cieszyć rękopisy, których produkcja jest ograniczona do jednej instancji. Perła księgozbioru kaligrafii w Muzeum Sokolniki, powiedział odręcznie Konstytucja Federacji Rosyjskiej, w tworzeniu którego wziął kapitan Krajowego Związku Calligraphers.

Na wystawie znajdują się rzadkie przykłady dzieł znanych artystów ich rzemiosła i ich uczniów dopiero zaczynają swoją drogę w tej dziedzinie, i tych, którzy już sporą popularność sukces.

wydarzenia publiczne

W 2009 roku Muzeum Kaligrafii w Sokolniki udział w XI Festiwalu Moskwa muzea poziomie międzynarodowym „Intermuseum 2009”, założył i prowadził pierwszy konkurs all-rosyjskiego „Holy skrypt w kaligrafii”.

Wrzesień 2010 Contemporary Museum of Calligraphy w Sokolniki powiedział wydarzenie na wielką skalę, które odbyło się w Wielkim Nowogrodzie. Od 10 do 12 września, w trzecim Międzynarodowa Wystawa kaligrafii, która odbyła się w pobliżu starożytnych murów Nowogród. To wzbudziło wielkie zainteresowanie wśród obywateli za okres odwiedziło ją około 37 tysięcy osób.

W 2012 roku, kolejna Międzynarodowa Wystawa kaligrafii odbyła się w Moskwie i trwał 45-dniowym (1 listopada – 15 grudnia). Eksponaty zostały przedstawione przez mistrzów z 44 krajów, całkowita liczba była 143 unikatowe arcydzieło. Zobacz i dołącz piękno listów przyszło ponad 42 tysięcy osób.

2015 kontynuuje tradycję dialogu na szczeblu międzynarodowym w ramach tradycyjnej wystawie sztuki kaligrafii. W tym czasie Muzeum Współczesne Kaligrafia w Sokolniki zgromadził uczestników z 52 krajów, którzy przynosili 201 obraz stworzony w gatunku kaligrafii. wspólny motyw został wybrany na wystawę – „myśląc o Ojczyźnie”

Kolejnym etapem międzynarodowych działań wystawienniczych odbędzie się w 2017 roku, planowany czas trwania – od 1 do 10 września w „Sokolniki” parku. Tematem tym etapie – „do końca życia”. Do udziału w wystawie zaproszeni są nie tylko pana, oferują swoje prace na wystawie, ale także nowe twarze. Kaligrafia jest oparta na indywidualności i różnorodności indywidualnego mistrza, ale dlatego, że każda praca jest wyjątkowa w swojej oryginalności.

warsztaty

Muzeum Kaligrafii w Sokolniki podczas wystaw i innych wydarzeń posiadających prawa autorskie warsztaty. W procesie masteringu tajemnice liter, każdy uczestnik może spotkać, porozmawiać z mistrzem, aby dowiedzieć się wiele na temat sztuki starożytnej i sprawiają, że ich pierwsze kroki.

Każdy z nich przeszedł kursach mistrzowskich prowadzonych przez specjalistów w dowolnym kierunku kaligrafii. Tak więc, w 2016 roku, uczestnicy próbowali swoich sił ze szczotkami i winda kotwiczna pod przewodnictwem ilustratora Petersburgu Daria Biryulin.

Wiele pamiętał doświadczenie tworząc mozaikę witraże, które zostało przeprowadzone w marcu 2015. Artystka vitrazhist Elena Nechiporenko. Uczestnicy zapoznali się z techniką tworzenia witraże, jego możliwości i widział kaligraficzne malowanie witraży.

Zatłoczone i jasne klasy mistrzowskie z udziałem uznanych mistrzów świata. W kwietniu 2016 roku japońscy goście Sauri Ishimaru, Shekou Hirose, Hirose Shekou i inne spędził kilka dni w Moskwie i udzielał lekcji dla zwiedzających. Podczas szkolenia uczestnicy nauczyli niektórych ustaw tworzących utwory, mam doświadczenie w pracy z pędzli i farby.

Muzeum Kaligrafii w Sokolniki oferuje organizację warsztatów i wycieczek dla dzieci i dorosłych. Aby to zrobić, należy zebrać grupę co najmniej 10 osób i negocjować z agencjami zatrudnienia. Zdarzenie trwa 90 minut, w trakcie których i wyprawa utrzymywane danej klasy motyw, przy czym elementy te są postrzegane praktyki sztuki.

Nowe warsztaty zaplanowano na nadchodzący międzynarodowej wystawie, która odbędzie się we wrześniu 2017 roku, będzie miejscem parku „Sokolniki”. Kaligrafia Muzeum zapowiada wiele ciekawych i zaprasza na dłuższy ekspozycji i warsztaty, gdzie będą mogli spędzić czas w komunii z wielu mistrzów tej sztuki.

opinie

Aktywna praca edukacyjna jest Muzeum Kaligrafii w Sokolniki. Liczba odwiedzających mówić o dziwności eksponatów i jego własnemu zaskoczeniu możliwościami tej sztuki. Wiele docenić kwitnie kosmetyczne umiejętne pisanie pojedynczych znaków i całych książek. Ci, którym udało się zobaczyć odręczne listy Koranu, Tory, japońskich druków, raport, który nawet nie wiedział, jak cienka może być praca. Wiele pozytywnych komentarzy wyraził o kursach mistrzowskich muzeum, gdzie personel wprowadzenie dzieci nie tylko z techniką pisania, ale również z materiałów, narzędzi, historia.

Negatywne komentarze zostały wykonane o lokalizacji muzeum, które znajduje się z dala od popularnych szlaków i sam pokój jest konwencjonalnym hol, gdzie kilka osób może być podejrzenie istnienia ekspozycji. Niektórzy goście byli niezadowoleni z pracowników muzeum, które nie są dopuszczone do zobaczyć wystawę w towarzystwie pojazdów kompaktowych.

Adres i trasa

Muzeum Kaligrafii w Sokolniki adres jest następujący: przejażdżki 5-ty Beam, nr domu 2, numer 1 konstrukcja, pawilon № 7. Telefon: 8 (495) 728-77-58.

Aby dostać się do muzeum, powinny dotrzeć do stacji „Sokolniki” i przejdź do alei parku budynku. Podróż samochodem jest dozwolona przez trzecie polanach Ray (rutyna ma rozwiązanie dla tej części parku).