339 Shares 7975 views

Dlaczego samochód przy bliżej drzwi?

Elektroniczne zamykacze drzwiowe są specjalnym mechanizmem elektronicznym, który automatycznie zamyka okna, gdy przyciski są wciśnięte . Korzystanie z takich urządzeń może znacznie ułatwić życie właścicielowi samochodu. Niedawno zamykacze drzwi stały się bardzo popularne wśród właścicieli zagranicznych samochodów i samochodów krajowych. Nie jest trudno wyjaśnić taki popyt. Zgadzam się, nieprzyjemne jest, aby wrócić na parking za samochodem, kiedy nagle pamiętasz o otwartych oknach, które mogą stać się przynętą dla intruzów.


Po umieszczeniu samochodu w samochodzie, podnośnik automatycznie określa ich obecną pozycję i "przynosi" je. Jeśli w samochodzie znajduje się kilka okien, każda zamyka się z kolei, najpierw w lewo, potem w prawo i tak dalej, aż do ostatniego otwartego okna. Nawiasem mówiąc, właściciel samochodu może samemu wyregulować prędkość windy. Ale co do zasady szkło jest zamknięte przez co najmniej 3 minuty i nie więcej niż 6 sekund.

Co on jest?

Na zewnątrz jest to mały elektroniczny mechanizm z czarną obudową z tworzywa sztucznego i kilkoma przewodami, które są połączone z jednej strony do mechanizmu sterującego, a z drugiej – do akumulatora. Wewnątrz obudowy jest mały chip, który sygnalizuje silnik windy we właściwym czasie.

Pomimo faktu, że bliżej szkła jest niewielka i pełni funkcje pierwotne, obwód jego elektronicznego urządzenia jest bardzo skomplikowany. Tutaj jest to przedstawione na rysunku.

Co jeszcze można otwierać drzwi?

Dzięki takiemu urządzeniu znacznie zmniejsza się obciążenie zawiasów drzwi i mechanizm otwierania okien. Drzwi wyposażone w takie zamykarki są bardziej szczelnie zamknięte, co pozwala utrzymać stałą temperaturę powietrza w kabinie. Warto też zauważyć, że wnętrze samochodu po zainstalowaniu tych urządzeń wnika znacznie mniej kurzu i brudu.

Wielofunkcyjny drzwiczki

Urządzenia te należą do najbardziej popularnych wśród rosyjskich kierowców. Ogólnie rzecz ujmując, takie zamykarki są instalowane na drogich drogich samochodach, ale są one w sprzedaży bezpłatnej i mogą być instalowane co najmniej w przypadku 30-latków "klasyków". To urządzenie wykonuje nie jedną, ale całą serię funkcji, co tłumaczy jej popularność. Wśród głównych warto podkreślić:

  • Zamykanie / otwarcie okna jednym przyciskiem.
  • Możliwość jednoczesnej kontroli kilku paneli. Jedno okno można obniżyć, a drugie, przeciwnie – podnosić lub obsługiwać obie windy w jednakowym kierunku.
  • Automatyczne zamykanie okien po włożeniu samochodu do systemu alarmowego.
  • Blokada przycisku zasilania.
  • Możliwość podłączenia dodatkowych przycisków do sterowania oknami energetycznymi.

Drzwi bliżej – cena

Przeciętnie takie urządzenie można kupić na 1000-1500 rubli. Ten koszt jest dość uzasadniony, biorąc pod uwagę, jak blisko drzwi ułatwia życie kierowcy.