212 Shares 8721 views

zły sen, co robić

Każdy człowiek jest zaznajomiony ze stanem kiedy zmęczenie powala, wydaje się, że tak szybko, jak głowa dotyka poduszki, zapadł w głęboki sen, wakeless. Ale często, ze względu na dominację pracy umysłowej na pracy fizycznej, sen nie staje się tak łatwe. Niepokój, bezsenność, zły sen, co robić? Przede wszystkim należy zrozumieć przyczyny złego snu, ale można je ustawić.


Uspokój się i oddychać równomiernie

Dla osób, których rytm życia nie pozwala zorganizować właściwego odpoczynku, ciągle gdzieś spieszą, rozwiązywanie problemów o szczególnym znaczeniu, doświadczając codzienny stres, bezsenność – to normalna reakcja. Stałe nerwowy drażliwość i alarm wewnętrzny prowadzi do chronicznego braku snu. Z reguły ludzie nie wiedzą, co zrobić, gdy pacjent cierpi na bezsenność, i zacząć łykać pigułki garściami, palenie tytoniu, spożywania alkoholu, żeby się uspokoić, lub oglądania telewizji, co pogarsza ich stan.

Jeśli będziemy słuchać ekspertów, najlepszym spania Pill – pełnego relaksu, zarówno fizycznych, jak i wewnętrznej. Przyjemny relaks muzyka, masaż, aromaterapia, medytacja, regularny oddech, joga. Wszystko to przyczynia się do poprawy snu, regulują nerw i rozluźnienie mięśni. Wystarczy pół godziny przed pójściem spać przez miesiąc i poczujesz poprawę.

Bezsenność z Wit

Uważa się, że ludzie zaangażowani głównie w pracy umysłowej, przez długi czas nie mógł spać i jest bardzo wrażliwy i powierzchowny sen. Ziarno prawdy w tym, nie ma wątpliwości, jak siedzi przy komputerze cały dzień i regularnie napinając mięśnie – tylko jeden mózg, nie jesteśmy zmęczeni fizycznie, ale bardzo wiele ton głowy przeciążenie informacji. Że wtedy nie pozwala nam spać. Często, widząc zły sen, co zrobić, nie wiemy.

Jeśli Twoja praca wymaga dużo odpowiedzialności i stresu psychicznego, nie oznacza to, że w celu przywrócenia zdrowego snu, trzeba przejść i rąbać drewno. Spróbuj zwiększyć swoją aktywność fizyczną w ciągu dnia, wiele działa na schodach, zrobić rozgrzewkę i więcej, należy przyjąć ją regułę iść do domu. Zobaczysz, bardzo szybko okaże się, że nie tylko przeszedł na bezsenność, ale również poszedł dodatkowy ciężar.

Ponadto, bardzo przydatny, przynajmniej kilka razy w tygodniu, aby iść po pracy w basenie, jogging, jazda na rowerze lub na nartach, jeśli okno zimy. Sport i działania przyczyniają się do poprawy zdrowia, kondycji i oczywiście – doskonały środek na bezsenność.

Kilka porad dla „Bezsenność”

1. Zawsze, każdego dnia, przewietrzyć sypialnię na kilka godzin przed snem. Świeże powietrze i ochłodzić promować szybki zasnąć i zdrowy sen. Ciepło i duszno powietrze, wręcz przeciwnie, powodują dyskomfort i zaburzeń snu.

2. Wiele starają się uspokoić za pomocą szklanki z alkoholem, powodując słabe snu, co zrobić, jest przeciwwskazane. alkohol, papierosy, kawa,: przed pójściem spać odrzucić ekscytujące i leki psychotropowe, mocnej herbaty. Nie pomyłka o swoich relaksujących efektów.

3. Wolę pracować na komputerze i oglądania telewizji przed pójściem do łóżka, lampki do czytania, nie obciąża specjalną medytację, książka.

4. Zamiast mocnej kawy lub herbaty, napoju w nocy napar z rumianku, melisy i mięty. Napój ten jest kojący i promuje zdrowy sen.

dzieci bezsenność

Dziecko miało zły sen, co robić? Przede wszystkim, trzeba go pieścić, uspokoić, rozpraszać i, oczywiście, aby nie pozostawić go w tym jedną noc. Następnego dnia, rozmawiać z dzieckiem, wyjaśnić mu, że to był tylko sen i nie bój się koniecznością. Ale go nie zabraniają przyjść do ciebie w nocy i rozmawiać o zły sen. Niech Twoje dziecko ufa.

Innym częstym problemem, że dziecko nie dobrze spać. Co robić w tej sytuacji? Aby rozpocząć, należy znaleźć przyczynę. Może miał jakieś załamanie, nie rozwijania relacji z rówieśnikami lub z problemami zdrowotnymi. Zabrać go do lekarza, psychologa, zapewnienie wsparcia, miłości rodzicielskiej i uwagi.

Bezsenność – nie kaprys ciała, a mały dzwon, raportowanie możliwie poważne problemy. Dlatego konieczne jest, aby słuchać go i zapewnić terminową pomoc.