413 Shares 5426 views

Tomato „Lalka”

Pomidory są bardzo długie i trudne, aby otworzyć drogę do naszego stolika. W pewnym momencie były uważane silny, „long-playing” trującym, który był zdolny do powodowania osobie dużo bólu, ostatecznie zabijając go. Aby udowodnić coś przeciwnego, miał czasami uciec się do bardzo nietypowy sposób. Tak więc w historii spisanej historii o tym, jak jeden z wyższych oficerów US Army nazwie Robert Gibbon, aby udowodnić, absolutne bezpieczeństwo pomidorów, ogłosił 26 września 1820 w centralnym placu miasta Salem zje cały kosz czerwonych pomidorów. Spójrz na ten ogromny tłum. Wszyscy spodziewali się straszny spektakl powolnej śmierci. Ale pułkownik nie zawiedliśmy wszyscy – nie tylko nie umarł, ale nawet zniknął ze sceny z uśmiechem na twarzy niż niewymownie zaskoczony rodaków.

Do tej pory istnieje wiele odmian pomidorów o różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Jednym z nich jest odmiana pomidora „Lalka”. On nie robi szczególnie różni się od ich odpowiedników. Pomidor „lalka” mogą być stosowane w prawie każdej postaci: surowe, gotowane, smażone, można nadziać różne składniki. Pomidor „Lalka” jest używane jako podstawa do przygotowania zupy, barszcz, naczynia, i marynat różne ozdabia. Od okazuje się piękny koncentrat pomidorowy, sos, ketchup. Gotowane pomidor „Lalka” sok jest bardzo bogata w witaminy i inne substancje korzystne dla naszego organizmu. Po świeże owoce pomidora zawiera do 7% cukrów naturalnych (na ogół w postaci glukozy i fruktozy), a 1,5% białka naturalnego, wiele skrobi, celulozy, pektyny. Niniejszy tutaj karotenu, tiaminy, ryboflawina, foliowy, pantotenowy, nikotynowy i kwas jabłkowy i tak dalej.

Podobnie jak wszystkie pomidory, pomidory „Lalka” ma wiele właściwości leczniczych. W swojej strukturze zawiera wiele substancji, które przyczyniają się do tłumienia różnych patogenów. To prawda, dziś o tym, niewielu ludzi myśli, ponieważ aptekach sprzedawane ogromny wybór różnych antybiotyków. I nie bez powodu. W medycynie ludowej, i nadal istniejących, postrzępiony pomidory dojrzałe są używane jako anty-wrzód i ran lekarstwo. Picie soku z pomidorów i sami pomaga zapobiec beri-beri.

Jedzenia świeżych pomidorów użyteczne dla każdego, w każdym wieku iw każdym stanie zdrowia. Ale przede wszystkim pracownicy służby zdrowia polecam je ludzi narzekających o niskiej kwasowości soku żołądkowego, choroby metaboliczne, chorej wątroby i układu krążenia. Bardzo użyteczne i świeże pomidory dla osób cierpiących na niedobór pierwiastka śladowego w organizmie, takich jak potas. Nie tak dawno temu, współcześni uczeni obecność została odkryta w pomidorach inną użyteczną substancję – likopen. Jest to doskonały naturalny przeciwutleniacz łapacz wolnych rodników, gromadząc się w organizmie. Jej obecność w sosie pomidorowym zmniejsza ryzyko jakiegokolwiek rodzaju było onkologicznego lub chorób układu krążenia. Aby uzyskać lepszą absorpcję przez organizm zaleca się wykorzystywać gotowanych pomidorów z tłustych. Na przykład, z masłem. W tym przypadku nie tylko likopen lepiej są nabyte przez jednostkę, ale jego stężenie w gorącej żywności zwiększają również o około 50%.

pomidor „Lalka” jest bardzo nadaje się do uprawy na swoim podwórku. Odpowiedzi o nim jest prawie zawsze pozytywne. Pomidory w tej klasie są duże, różowe, nieco spłaszczone, mają słodki smak, niezbędny gdy jako dodatek do sałatek. Termin pomidorowym dojrzewania waha się od 85 do 100 dni, w zależności od warunków pogodowych. Rozwijać go, podobnie jak większość pomidorów w otwartym polu bez żadnych sztuczek.