661 Shares 1623 views

wiertarka ostrzenie

W budowie i naprawie często używanych narzędzi, takich jak młotek, wiertła, śrubokręty. Mają funkcję wiercenia, a czasami mamy do czynienia z problemem, jak prawidłowo naostrzyć wiertło na własną rękę, aby przedłużyć jego żywotność. Istnieją sposoby ostrzenia wierteł skrętu, który może być używany w domu, i nie ma potrzeby, aby mieć specjalną maszynę do tego.

Wiercenia innego metalu, z którego są one wykonane, oraz kąt ostrzenia. W swojej strukturze, świder może być twardszy niż materiał, który jest używany do przetwarzania. Jako przykład rozważmy wiertła, najprostszy kształt – do pracy metalu. Do ostrzenia jego odpowiedniego narzędzia elektrycznego z obracającej się tarczy do szlifowania. Aby zapewnić bezpieczeństwo procesu, narzędzie mocno przykręcone do stołu warsztatowego i założyć specjalne okulary do ochrony oczu. Przed naostrzyć wiertło, konieczne jest, aby dbać o obecności liczby pojemników z płynem chłodzącym, bo będzie gorąco podczas szlifowania. Do wiercenia metalu nie traci swoich właściwości przed przegrzaniem, to musi być fajne. Wiertło ostrzenia kąt jest kątem, który jest utworzony przez krawędzie tnące w widoku z boku dla nich. Ponieważ wiertło spiralne ma stożkową końcówkę, ma dwie powierzchnie tnące. Jego tylna płaszczyzna walcowane pod pewnym kątem. Podczas ostrzenia potrzebę kontrolowania pozycji wiertła. Jego tylna powierzchnia musi pozostawać w tyle obracającymi się podkładki w odległości do 0,2 mm, a promień na wskroś.

Jeśli potrzebujesz ostrzenie wierteł do metalu lub drewna przy użyciu Toczaki elektryczne, należy wiedzieć, że proces odbędzie się w kilku etapach. Początkowo na tylnej powierzchni wiertła jest utworzony, przy czym koniec musi uzyskać kształt stożkowy. Następnie należy utworzyć krawędź tnącą, przy zachowaniu zgodności z ostrożnością. Po ostrzenia wiertło na jej końcu znajduje się skoczek. Dla wierteł o średnicy i siedem milimetrów musi być równa 0,5-0,7 mm. Jeśli wywiercić większą średnicę, siatka może być od jednego do półtora milimetra. Na koniec przeprowadza się szlifowanie końcowej, która generuje wiertła kąt przyłożenia. To zależy bezpośrednio od tego, co jest produkowane metalu wiertarki.

Głównym problemem tej metody – ostrzenia wierteł z doświadczonych kątami. Doświadczenie przychodzi z praktyką. Zaleca się zastosowanie kątomierz, w którym chcesz umieścić sto osiemnaście stopni. Jeżeli wiertło zostało zaostrzone poprawnie, wiercenia będą wychodzić ze swoich żetonów z obu rowków spiralnych.

Znacznie mniej niż drewna wiertła lub metalu, wymagają dodatkowej obróbki i ćwiczenia na betonie. Jednak istnieją pewne cechy. Tak, to nie jest zalecany w celu obniżenia wiertarkę do wody, w przeciwnym razie może wybuchnąć płytę do ostrzenia wierteł na osełki podczas silnego przegrzania. Lepiej, jeśli będzie ona stopniowo ochłodzić się w powietrzu. Przy odpowiednim wiertła ostrzenia ma proste krawędzie tnące, a ich przecięcia pokrywa się z osią, wzdłuż której wiertło obraca. Jeśli nie są zgodne z tymi zasadami zostaną wykonane szybciej i tępe wiertło zostanie wyświetlony ryzyko niepowodzenia.

Gdy wiertło jest zaostrzony, lepszą kontrolę procesu za pomocą podkładek. To musi mieć średnicę mniejszą niż wiertła. Podczas instalacji otworu wiertniczego w podkładce jego przednia krawędź powinien go dotykać i trzymać się jej tylną 0,2 milimetra. Konieczne jest, aby przestrzegać pewnych zasad. Na przykład, podczas szlifowania jest konieczne, aby pokazać szczególną uwagę, aby nie uszkodzić przy powierzchni tnącej wiertła. Aby to zrobić, trzeba zachować nienaruszone 0,2-0,3 mm. Z ich metalu usuwa się w ostatnim zakręcie.

Po przeczytaniu tego materiału nie należy uczynić to trudne pytanie, w jaki sposób ostrzenia wiertła i jakie zasady powinny być przestrzegane w tym przypadku. Teraz nie trzeba rzucać tępe wiertła, dzięki czemu będą w stanie poradzić sobie z tym problemem na własną rękę.