876 Shares 8178 views

Konstrukcja i specyfikacja Toyota Auris

We wrześniu ubiegłego roku. W ramach Paris show auto. Publiczność została zaprezentowana nowym, pięciodrzwiowym hatchbackom drugiej generacji "Auris Toyota". Charakterystyka techniczna tego japońskiego cudu była zawsze doskonała, co potwierdza udana sprzedaż samochodów w Japonii i Europie. Przypomnijmy, że od połowy 2007 r. Powstało pierwsze pokolenie hatchbacków, ale w chwili obecnej japońskie koncerny zajmują się produkcją drugiego generacji "Auris", o czym teraz mówimy.


Wygląd

Nowe pokolenie projektantów samochodów nadawało większą sportowość, która jest obecnie obecna w niemal wszystkich szczegółach ciała. Przednia część nowości jest ozdobiona skośnymi głównymi reflektorami świetlnymi z wbudowanymi światłami nawigacyjnymi na diodach LED. Sportowy wizerunek jest również obecny w zderzaku uderzeniowym, który nabrał kształtu bardziej muskularnego i otrzymał od spodu nową "aerodynamiczną wargę" z trapezowym wlotem powietrza i stylowe światła przeciwmgielne. Kanały powietrzne zmieniły się również w ich formę – teraz zdają się powtarzać nachylenie oświetlenia. Również w samochodzie stało się bardziej chromowane. Wszystko to dało jej sportowość i agresję, a także ulepszone szybkie parametry techniczne (Toyota Auris jest teraz jak prawdziwy samochód sportowy) dzięki ulepszonemu aerodynamicznemu kształtowi nadwozia.

Projekt wnętrza

W porównaniu do pierwszego pokolenia, zaktualizowana Toyota Auris nabyła zupełnie inny projekt wnętrz. Wśród nowych szczegółów warto zwrócić uwagę na dostępność wygodnego kierownicy, deski rozdzielczej z dwoma dużymi pokrętłami i kolorowym komputerem pokładowym, nowego projektu centralnej konsoli. Zmiany miały również wpływ na siedzenia – teraz pierwszy rząd siedzeń ma jaśniejszy profil, a stylowe metalowe wkładki są widoczne wokół wnętrza. Przy pozostającej długości rozstawu osi (260 cm) nowość nabrała bardziej przestronnego wnętrza. I chociaż powierzchnia kabiny wzrosła o zaledwie 2 centymetry, nadal jest to duży plus dla komfortu pasażerów. Nawiasem mówiąc, bagażnik wydłużony o 9 centymetrów może teraz pomieścić ładunki do 360 litrów.

Specyfikacje techniczne

"Toyota Auris", przeznaczona na rynek europejski i rosyjski, zostanie dostarczona w poprzedniej linii silników. Mówimy o dwóch jednostkach benzynowych – silniku o pojemności 1,33 litra o pojemności 99 "koni" i mocy 132 KM o pojemności 1.599 litrów. 1,4 litrowy silnik Diesla nie będzie oficjalnie dostarczany do Rosji. Wśród transmisji niezbędne jest 6 etapów przydzielania nowej skrzynce "automatyczna maszyna" i "mechanika". Takie cechy techniczne (Toyota Auris w korpusie tylnej części nadwozia) na pewno nie będą ignorowane.

Cena:

Cóż, póki my jedziemy do kosztu. Minimalna cena nowego hatchbacka w 2013 roku wynosi około 734 tysięcy rubli. Cena obejmuje silnik o pojemności 1,33 litra i mechaniczną skrzynię. "Toyota Auris" z silnikiem benzynowym o pojemności 1599 centymetrów sześciennych i automatycznym skrzyni będzie kosztować kupujących 815 tysięcy rubli. Koszt luksusowego wyposażenia może wynieść 950 tysięcy rubli.

Patrząc na ten koszt, możemy powiedzieć, że projekt i specyfikacje Toyota Auris będą zadowolić każdego swojego właściciela.