360 Shares 3632 views

wieku przedszkolnym

Wieku przedszkolnym charakteryzuje się dzieje poza granicami ich relacjach rodzinnych i powiązań z nowej instalacji do człowieka dorosłego świata. Okres, który biegnie od dziecka od jego narodzin do wejścia w życie szkoły, najbardziej nasycone od stopnia rozwoju umysłowego i fizycznego. To właśnie na tym etapie jest tworzenie wszystkich niezbędnych cech, które czynią go człowiekiem. Wieku przedszkolnym zapewnia ogólny rozwój dziecka, które jest podstawą do nabycia w przyszłości różnorodnych specjalnej wiedzy i umiejętności. Okres ten ułatwia wchłanianie dalszych różnych dziedzinach działalności. Że wieku przedszkolnym właściwości i cechy małej ludzkiej psychiki, które są znakiem rozpoznawczym zachowanie, charakter i stosunek do świata formowania.


Przedszkole wiek jest okresem życia i rozwoju dzieci w wieku od trzech do siedmiu lat. Że te lata charakteryzowały się dalszego rozwoju fizycznego, jak również wzrost inteligencji dziecka. Ruch dzieci stają się bardziej wolny. Dziecko mówi dobrze. Świat dziecięcych doświadczeń, uczuć i poglądów jest bogata i zróżnicowana.

Wzrost i przyrost masy ciała dziecka w tym okresie charakteryzują nierówna. Zmiany w wieku przedszkolnym i skórę. On gęstnieje i staje się bardziej elastyczna. Dzięki temu zmniejsza się ilość krwi w nim są statki. W ten sposób skóra jest bardziej odporna postrzega wiele czynników mechanicznych. Kostnienia kości do pięciu lub sześciu lat nie jest jeszcze zakończona, ale kręgosłup ma kształt jak osoba dorosła.

Wieku przedszkolnym charakteryzuje się wysoką mobilność. U dzieci, zwłaszcza szybko rozwijającej układu mięśni, co znacznie zwiększa obciążenie szkieletu.

Podlega zmianom i układu krążenia. Jej wydajność i wytrzymałość wzrasta znacząco. Osiągnie wysoki poziom i rozwój psychiczny dziecka. Jednocześnie poprawie relacji intelektualny małego człowieka z otaczającym go światem. Stopniowo zwiększając słownictwo. W tym wieku dziecko z rozsądną pewnością mogą wyrażać swoje emocje – smutek i radość, wstyd i strach, użalania się nad sobą i frustrację. To właśnie w okresie przedszkolnym, rozwijać i stać się pewien moralny zrozumienie sytuacji. Wtedy nie ma pojęcia przypisanych obowiązków.

Edukacja dzieci w wieku przedszkolnym odbywa się poprzez odgrywanie ról. W tym przypadku dziecko nie jest chęć do dorosłości. W wieku od trzech do siedmiu lat, gra jest głównym programem, gdyż przyczynia się do zmian w psychice małego człowieka. W tym przypadku najwyraźniej jest tworzenie znaku funkcji świadomości dziecka.

Wyprodukowanie działania gier, mały człowiek jest w stanie zastąpić różne przedmioty, a także do podjęcia roli. To właśnie w tym procesie dla dziecka otwarte relacje, które zachodzą między dorosłymi.

Rozwój dzieci w wieku przedszkolnym odbywa się za pośrednictwem różnorodnych sztuk twórczych. Szczególne miejsce w tym procesie w sztukach wizualnych, w szczególności – rysunek. Ze względu na charakter obrazu na papierze widać na percepcji dzieci świata, wyobraźni i pamięci i myślenia. Jest to z pomocą rysunków dzieci przekazać swoją wiedzę i doświadczenie, które otrzymują.

Dużą rolę w rozwoju sztuk dziecięcych i procesu poznawczego. W tym okresie, połączone myślenie, mowę i wyobraźnię. Czynnik ten jest podstawą pełnoprawnego nauczaniu języków (zarówno rodzimych i zagranicznych). W procesie kształcenia strawne moralnych norm, zasad i form stosunków kulturalnych. Szczyt małego osobowości w okresie przedszkolnym jest tworzenie jego samoświadomości, która rozpoznaje jakość własnego charakteru i umiejętności, jak również przyczyny niepowodzeń i sukcesów.