366 Shares 7684 views

Zwierzęta pustyni

W ekstremalnych warunkach pustyni bezlitosne słońce jest zawsze w nadmiarze. Co jest wyraźnie brakuje, to woda. Palące ciepło i brak wilgoci nie dopuszcza do rozwoju bogatą florę, które bezpośrednio wpływają na życie wszystkich mieszkańców tego obszaru. pora deszczowa, która jest odstawić na około dwa miesiące, prowokując żywiołowy wzrost roślinności i zielony dywan może pojawić się nawet na powierzchni piasku i gliny.

To właśnie w tym okresie zwierząt pustynnych rozwijać swoją gwałtowną aktywność narządów. Ssaki produkować potomstwo, ptaki i gady nabyć gniazda i składają jaja.

Niemal całkowity brak wilgoci, temperatury i trudnych gleby prawie bez roślinności tworzyć pewne ograniczenia. Jak zwierzęta przystosowują się do warunków pustynnych tak nie do zniesienia?

Czasami od temperatury powierzchni piasku dochodzi prawie do 90 ° C. Dla mieszkańców tych miejscach jest bardzo poważnym problemem. Ponadto, żadne ze zwierząt nie jest w stanie przejść długą przegrzaniu. Wiele z nich umiera z powodu ekspozycji na słońce.

Desert Animals uciec od spiekoty w różnych schroniskach. Wiele gady, bezkręgowce i ssaki znaleźć schronienie wśród kamieni, kopanie nor zapisywania i polowanie na zewnątrz późno w nocy. Niektóre gatunki są w stanie wpaść w letargu, gryzoni i gadów podczas najgorętszej porze letniej hibernacji. Niektóre zwierzęta na pustyni przez większość swego życia w ogóle prowadzone pod ziemią. Większość ptaków i zwierząt kopytnych migrować w tym czasie w mniej gorących regionach. Ktoś znajdzie krzewy cieniu, a ktoś dostanie się na wyższą gałąź gorącego piasku.

Na tropikalnych pustyni charakteryzującej Jerboa Mole szczurów Voleš rodziny surykatek niektóre gatunki jeży, Fenecha – małe kurkach. Istnieje również duże zwierzęta z pustyni – przedstawiciele kotów ssaków pustynnych, hieny, gepardy. Rodzina kopytnych prezentowanych osły, owce górskie, antylopy, gazele, kulans, goitered gazele i, oczywiście, statek pustyni – wielbłądów.

Dromader lub Arabian camel jest najlepiej przystosowany do ekstremalnych warunków tej strefie klimatycznej. Zwierzęta te są dobrze dostosowane do pustyni z powodu jego garbu, który składa się z tłuszczu, reprezentujący swoje zasoby żywności. Oni od dawna w ruchu na pustyni bez wody. Jest to ułatwione przez stopy, które doskonale nadają się do przemieszczania się przez piaski. Są szerokie, płaskie, pomagając przenieść zwierzę, mimo imponującej wagi.

Z grube wargi i zęby są wolne żuć nawet najbardziej sztywne i kolczaste rośliny. Ich długość życia do 50 lat.

Pustynne zwierzęta, które wolą polować w ciągu dnia, wykazują swoją aktywność jedynie we wczesnych godzinach porannych, aż gleba jest nadal rozpalone. Potem ukryć się w zacienionych miejscach.

Każde zwierzę znajdzie odpowiednie źródło wilgoci. Ptaki latać na dużych obszarach w poszukiwaniu niej, jak i dla tych, którzy nie mają takiej możliwości (antylopy, piaskowiec, wiewiórki ziemne) wyodrębnić go z cebulki, kłącza i zielonych gałązek.

Zwierzęta pustynie mają specyficzne właściwości fizjologiczne i dostosowany do ostrożnego korzystania z wody. Ponadto, z których każdy jest przystosowany do ruchu w gorącym i głębokim piasku. Łapy ssaków silnie dojrzewania grubości sztywne podeszwy chroni szczotki do włosów. „Gundi” i „Boreal” skoczek pustynny właśnie z powodu tych cech biorą swoją nazwę. Są one dobrze działać na wydmach.

Dla różnych deserów charakteryzujących się przewagą niektórych gatunków zwierząt. Na przykład, w Sahary, są reprezentowane przez mangusty, jeże pustynnych myszoskoczków, lisy piasku, szakale, łasic, pawianów, zające i jelenie Strider istnieje około 300 gatunków ptaków. Unikalne pustyni Atacama zamieszkany przez gatunków lamy, niektóre rodzaje szynszyli, tam można znaleźć około 120 gatunków ptaków.