219 Shares 7756 views

Opiekun – kto to jest? Zadania i obowiązki opiekunów

Opiekun – kto to jest, co robi, co w ogóle potrzebne? Taka myśl pojawia się w umysłach większości ludzi. Ostatnio była moda na obcych słów, wiele są teraz dodawane do ich warunkach słownictwa, takich jak „Re-branding” (zmiana), „Coaching” (korepetycje), itp Tutor (od opiekuna angielskiej.) – nauczyciel, opiekuna, mentora, Student osobisty opiekun. Krajowy system edukacji eksperci są innowacje, chwyt za granicą, ale w Europie i Ameryce, że istnieje duże zapotrzebowanie.

Opiekun – kto to jest?

Wiele osób myli nauczyciela z nauczycielem, ale to nie jest do końca poprawne, ponieważ ci specjaliści Chociaż podobne działania, ale cele są różne. Kuratorem jest związek między nauczycielem a uczniem, jego główny cel – wspieranie zapewnienia jakości indywidualnego szkolenia dzieci w wieku przedszkolnym, szkoły i studentów. Opiekun może pomóc rozwiązać problemy organizacyjne, sprawdzić harmonogram, psychologicznie dostosować Ward produktywnej pracy.

Bardzo często nauczyciele nie angażują się w uczniów zaniedbania nie wykazują zdolność podmiotu. Działania nauczyciela jest to, że musi on dotrzeć do dziecka, aby wiedzieć, kim on jest zainteresowany tym, co chce zrobić. Kurator często pomaga oddział znaleźć swoją drogę w życiu, odkryć swoje talenty i umiejętności. Uczeń nie rozumie matematyki, fizyki, lecz ukazuje zdolności w naukach humanistycznych, posiada dobrze rozwiniętą wyobraźnię, więc nie ma potrzeby, aby zmusić dziecko nauczyć się wszystkiego, powinien skierować swoją energię we właściwym kierunku. Być może z powodu tego podejścia, wspaniały pisarz wzrośnie w przyszłości.

Trochę historii

Określenie „tutor” pojawiła się w Europie w XIV wieku. W tych dniach, w Cambridge i Oxfordzie są specjaliści wykonywania zadań nauczycieli, służył jako łącznik między studentami i profesorami. W średniowieczu najbardziej cenione wolności, więc ta mediacja była konieczna. Studenci mogli swobodnie poruszać się od kursu do kursu, aby wybrać swoje preferowane tematy. Z kolei kurator pomógł dopasować osobistych preferencji na oddziale i wymagania dotyczące badań w wybranych przedmiotów. Student kształcić się i mentor nadzorował proces.

W XVIII wieku korepetycje problemu zdobyliśmy wyraźnych granic, Korepetycje dokładnie tkwi w brytyjskim systemie edukacyjnym. Specjalista towarzyszy studentowi w całym procesie uczenia się, pomagając im w dostosowaniu się do uczelni, które doradzają kursy do wyboru, był plan lekcji, przygotowanie do egzaminów.

Obowiązki opiekuna

W Europie i Ameryce, kuratorzy pracują w niemal wszystkich instytucji edukacyjnych w Rosji – głównie w szkołach i eksperymentalny. opiekunowie często interakcje z dziećmi z niepełnosprawnością, więc muszą nie tylko kontrolować proces uczenia się, ale także zapewnienie pomocy fizycznej, takich jak pomaga poruszać, rozmawiać oddziale za pomocą języka migowego lub za pomocą specjalnego urządzenia. Jednocześnie, należy rozumieć, że mentor nie powinien być niani, można go umieścić za nie jednego dziecka, ale do tej grupy, a każdy powinien mieć jak najwięcej czasu wymaganego w procesie edukacyjnym.

Opiekun swoich obowiązków jest dystrybucja poprawnie, aby mieć czas, aby pokryć wszystkie koszty. Jego głównym zadaniem – aby wspierać wysiłki uczenia się i samodzielności, rozwiązywać problemy organizacyjne, aby nawiązać kontakt z uczniem tym samym wieku. Ze względu na opiekunów osób niepełnosprawnych dorastają inteligentnych, mądrych i niezależnych ludzi, którzy znaleźli swoje miejsce pod słońcem.

Gdzie można zastosować wiedzę i umiejętności mentora?

Opiekun – kto to jest? Kurator, instruktor, asystent, doradca i przyjaciel, który zawsze mówi, co robić i jak, pomoże znaleźć wyjście z każdej sytuacji. W Rosji ten zawód nie jest szczególnie popularny, i przychodzi tylko do mody. Specjaliści z odpowiednim wykształceniem praktycznie żaden dzisiaj, więc dzieci niepełnosprawne mają wolontariuszy lub rodziców.

Oczywiście, to jest złe, bo prawdziwa kurator – nie tylko asystent, ale także nauczyciel, psycholog, który pomaga dziecku odnaleźć się wśród rówieśników, aby podjąć decyzję w sprawie przyszłego powołania. Opiekunowie pracują w przedszkolach, szkołach, uniwersytetach i mogą współpracować z klientami w domu. Ten wszechstronny rozwój ludzi, którzy są w stanie wyciągnąć dziecko ze wszystkich przedmiotów. Eksperci tacy powinni być zaznajomieni z psychologii, ponieważ wszystkie dzieci są różne, a w rzeczywistości każdy musi znaleźć sposób, aby znaleźć klucz do jego serca.

Ja pracowałem z opiekunem?

W Europie i Ameryce opiekunów pracy z absolutnie wszystko. Każdy student ma prywatnego nauczyciela, któremu może on przekształcić w każdej sprawie. W Rosji, praktyka ta nie jest jeszcze powszechne, więc mentorzy można zaobserwować głównie w szkołach pilotażowych. Jako zadanie polega na znalezieniu opiekun indywidualne podejście do studenta, takie specjaliści pomagają osobom niepełnosprawnym.

Na przykład, jeśli dziecko nie widzieć, słyszeć, że potrzebuje pomocy fizycznej z powodu porażenia mózgowego lub urazu, to nie znaczy, że pozostaje w tyle w rozwoju i ma problemy intelektualne. Takie dzieci mogą uczyć się w normalnych szkołach wspólnie ze zdrowymi kolegami, ale potrzebują mentora, który pomoże dostosować, przyzwyczajony do niezależności. Nauczyciel-wychowawca niesie szlachetną misję, pokazując na przykładzie, jak odnosić się do osób niepełnosprawnych. Zdrowe dzieci nie będą ukryte problemy innych ludzi, dowiedzieć się, jak pomóc osobom niepełnosprawnym, a pacjenci sobie sprawę, że nie są sami i może przetrwać sam na tym świecie.

Jakość, wiedza i umiejętności tutor

Opiekun – kto to jest, jakie cechy, umiejętności i wiedza powinna mieć specjalistę? Należy rozumieć, że kurator może stać się osoba, która chce pomagać innym. Wielu nauczycieli charakteryzujące drażliwość, autorytetu wobec dzieci, opiekun takiego zachowania nie może sobie pozwolić, ponieważ większość pracy ze specjalnymi oddziałach, a nawet u zdrowych dzieci, powinien być traktowany w sposób przyjazny, a nie patrzeć na nich.

Oczywiście, organy nadzoru powinny posiadać metod pedagogicznych, by móc zaplanować proces uczenia się. Jeśli specjalista pracuje w szkole lub przedszkolu włącznie, więc musi mieć wiedzę w dziedzinie edukacji poprawczym.

Który służy kuratorów?

Jeśli europejskie problemy krajów, z wejściem na specjalność „opiekun” nie występuje, wówczas w rosyjskich uczelniach takich separacji, czasem po południu z ogniem nie znajdziesz. W Rosji niedawna tylko do szkolenia specjalistów z tego kierunku, a uczestników ignorancji nie spieszy się do przekazania dokumentów. Aby stać się certyfikowanym opiekun, trzeba skończyć z Uniwersytetu Pedagogicznego, przewodniczący wsparcia opiekun zajęć edukacyjnych.

Czy nauczyciele potrzebujemy?

Czy muszę wychowawców w naszych czasach? Dzisiaj, wielu twierdzi, czy nie wprowadzić do procesu dydaktycznego na stanowisku nauczyciela, że to ten sam nauczyciel, ale nie skupia się na grupie studentów, a do konkretnej osoby. Oczywiście, organy nadzoru muszą, bo są nie tylko nauczyciele, ale także psychologowie, którzy towarzyszą, monitor, adaptacji i pomóc dziecku. dzieci dziecko może określić kierunek badań naukowych i działalności twórczej, z ich preferencjami powodu takich specjalistów. Opiekun organizuje oddziału komfortowe warunki do nauki i rozwoju. Dzięki wprowadzeniu w systemie edukacji takie profesjonaliści mogą radykalnie zmienić proces edukacyjny.