223 Shares 5829 views

Jak rozpoznać narkomana? Co gdyby nie było podejrzenia co do bliskich?

Narkomania może być porównywana z przerażającą siłą, która niszczy wszystko na swojej drodze. Jej zdradliwe kamienie młyńskie szlifować życie ludzi. Ostre rogi uzależnień złamane marzenia, miłość, przyjaźń, współczucie, odpowiedzialność, poczucie obowiązku. Trudno przyjąć do siebie, że ukochana osoba jest ofiarą tej choroby. Ale jeszcze trudniej wyciągnąć go ze szponów nałogu. Jak rozpoznać początkujący uzależniony? Wbrew powszechnemu przekonaniu, to dość trudne do zrobienia. Jeśli dana osoba jest szybko wycofany, że zewnętrzne oznaki uzależnienia zauważalny niemal natychmiast. Ale, co dziwne, w większości przypadków pacjent udaje się długo ukryć w tajemnicy przed innymi.


Jeżeli dana osoba pali trawkę …

Pierwszą rzeczą, aby pamiętać – wygląd człowieka. Działanie leku jest inny, więc pacjent wygląda w każdym przypadku inaczej. Należy natychmiast powiedzieć, że niektóre objawy mogą być fałszywe. Na przykład, jeśli dana osoba jest poważnie przepracowany, za mało snu, doświadczony emocjonalną traumę, jest prawdopodobne, że zachowanie będzie się różnić od zwykłej. I pojawienie się znaczących zmian. Mimo to, istnieje szereg czynników, które wskazują bezpośrednio przed sobą – indywidualna zależna od szkodliwych mikstur.

Jak rozpoznać uzależnionych trawę? Przede wszystkim konieczne jest, aby zwrócić uwagę na swoich uczniów. Są one znacznie rozszerzona. Ponadto białek oczu i usta są narażone na działanie silnego zaczerwienienia. Zależny człowiek spragniony. Gardło stale wysycha, więc można go często kaszel. Inną oznaką – zwiększa apetyt. I budzi się tylko wtedy, gdy kończy się działanie mikstury.

Zastosowanie opiatów

Jest bardzo twarde narkotyki. Ta grupa zawiera morfinę i heroinę. Muszą być podawany dożylnie. Jeśli nie wiesz, jak rozpoznać narkomana, opiaty, należy zwrócić uwagę na jego zachowanie. Taka osoba jest stale w stanie półśnie. Jego oczy były posklejane, często ziewa. Aby położyć i zdrzemnąć się w niewłaściwym czasie, który jest powszechne. Na przykład, może zasnąć podczas przyjmowania gości lub na spotkaniu biznesowym. Zapalił uzależniony od papierosów może zapomnieć o tym po kilku pociągnięć. Mówił powoli, wyciągając dźwięki ciągle powtarzając te same słowa. Jego usta są spuchnięte, skóra – blady. Próg bólu jest znacznie zmniejszona narkomana.

psychostymulujące przyjęć

Należą do nich kokainę, amfetaminę, metamfetaminę, efedryna. I, jeśli pierwszy przedstawiono w postaci białego proszku, przy czym trzy ostatnie gatunki są często produkowane w postaci syntetycznych tabletek. Ich działanie ma na celu stymulowanie siłę fizyczną organizmu, poprawić morale. W związku z tym, w jaki sposób zidentyfikować uzależnionych proszek Chyba każda. Oczywiście, taka osoba ma wysoką aktywność i mobilność. W pracy, staje się bardzo produktywny: pracuje całymi dniami, nie znając resztę.

Mają podobny efekt i syntetyczne „odpowiedniki” kokainy. Indywidualna uzależniony od używek, czują zwiększone pożądanie seksualne. Gdy ich działanie jest osłabiony, wydaje się puste i słaby. Nawiasem mówiąc, grupa ta obejmuje także halucynogeny. Osoba, biorąc te leki, halucynacje słuchowe i wzrokowe – zjawiskiem powszechnym. Na końcu „wysoki” uzależniony często wpada w głęboką depresję i psychozę.

Leki nasenne i lotne

Jak rozpoznać uzależnionych Tabletki z efektu nasennego? Ułatwiają. Zwróć uwagę na jego mowy: spowalnia, ludzie mylą litery, słowa, frazy. Jego ręce drżą, gardła łaskotanie, zaburzenia koordynacji ruchowej. Jeśli nasenne uzależniony podejmowane przez długi okres, to może pojawić się halucynacje. Jednocześnie lotne odbioru wywiera inne skutki. Jest bardzo podobny do wpływu alkoholu. Zachowanie może być nadmiernie rozmówca. Pacjent zapach acetonu, klej benzyny. Halucynacja – kolejna oznaką przyjmowania tych leków.

zmiana zachowań

Niektóre objawy mogą być wspólne dla wszystkich uzależnionych. Nie jest tajemnicą, że każdy uzależniony często niesłusznie zmiany nastroju. Jego stan emocjonalny jest niestabilny: najpierw płacze, a potem śmieje się. Joy radykalnie przekształcony dzikim drażliwość i psychozy – w zawieszeniu uśmiechem. Niekontrolowane wybuchy agresji – które powinny zaalarmować rodzinę. Innym hak będzie emocji, a raczej ich brak. Jeśli zanim ludzie wykazały czułość, troska, pieszczota, teraz mu te uczucia są obce.

Nie wiesz, jak rozpoznać narkomana – odnoszą się do literatury specjalistycznej. Wskazywali oni, że taka osoba obserwuje mowy i opóźnienie silnika. To może być całkowicie obojętny na to, co dzieje się wokół niego. Na osoby jest zupełnie inny charakter. Wcześniej był duszą firmy, obecnie stało się pustelnikiem i vice versa, zamknięte Osoby nagle zamieniają się w roślinie.

krąg przyjaciół

Jak rozpoznać narkomana? Analizować swój krąg społeczny. Mężczyzna padł pod wpływem nałogu może bez wyraźnego powodu, aby przerwać wszystkie stare więzi. On, nowe znajomości, często tajne, który woli, aby ukryć przed wzrokiem ciekawskich, czyli własną rękę. Komunikować się z takimi ludźmi tylko w telefonie, a w przypadku stwierdzenia, rzadkie i niezbędne w zacisznym kącie. Wszystkie stare hobby też pójść w zapomnienie lub nawet zniknąć z życia na utrzymaniu osoby.

Ponieważ substancje te wpływają niekorzystnie na wydajność, dzieci i młodzież mogą być omijając szkoły, a dorośli – nie iść do urzędu, zignoruj tę pracę. Człowiek często wychodzi z domu, znikając na kilka dni lub nawet tygodni. Czasami zaczyna kraść, aby zdobyć pieniądze na kolejną dawkę. Uzależniony od narkotyków, człowiek nie zwraca uwagi na swoich bliskich, że nie dba o swoich problemach i doświadczeniach.

zdrowie

Innym ważnym kryterium, które powie Ci, jak rozpoznać narkomana. Po pierwsze, osoba taka jest w istocie naruszył biologiczne rytmy jawą a snem, które nie mogą pozostać niezauważone innym. Dzień takiej osoby może zasnąć przez wiele godzin, a nocą – wędrował mieszkanie.

Po drugie, nie jeść dobrze, albo odwrotnie, nie można uzyskać wystarczającą ilość żywności. Często jest to pragnienie, zwiększone łaknienie na słodycze. Nie jest zaskoczeniem, że wkrótce po rozpoczęciu osoby biorąc leki wyprzedzać problemy z przewodu pokarmowego. Ponadto stale męczyć katar i kaszel, istnieje silne pocenie. W uzależniony skóra staje się blada i sucha, co znacznie pogarsza stan paznokci i włosów.

obce

Jak rozpoznać narkomana? Idź do pokoju i sprawdzić wszystkie zakamarki. Może pojawić się dziwne przedmioty. Na przykład, można znaleźć butelkę acetonu lub zużytych strzykawek, suchych liści nieznanej rośliny lub dziwnych proszków, młynek mechaniczny lub zadymionych łyżki tabletek, który nigdy nie słyszał o nazwach lub pojemniku z sodą rozpuszczalnika. Jeśli wykryto przynajmniej jeden element z tej listy – natychmiast uderzyć na alarm! Oprócz ostatecznie upewnić się, że twój ukochany – narkomana, kupić specjalny test w aptece. Jeśli jest pozytywny, osoba musi być natychmiast zapisane od uzależnienia.

Co robić?

Jak rozpoznać człowieka uzależnionego od narkotyków, teraz wiesz. Mając na uwadze, że wiele z tych cech opisanych powyżej, są pośrednie. Mogą one świadczyć o uzależnieniu i problemów w życiu osobistym. Tylko doświadczony lekarz, psychiatra może dokonać prawidłowej diagnozy, otrzymaniu wyników badań. Po upewnieniu się, że podejrzenia nie są bezpodstawne, nie chować głowy w piasek – rozmowa z człowiekiem. Możesz być w stanie przekonać go, by dobrowolnie udać się do przychodni i poddane odpowiedniej obróbce.