832 Shares 6905 views

Rosyjski obrońca Karavaev Wiaczesław

Karavaev Wiaczesław jest rosyjskim piłkarzem występującym obecnie w Czechach Sparta. Jest młodym, obiecującym i utalentowanym graczem. Ma dopiero 21 lat. Karawiew Wiaszewski stoi na stanowisku skrajnego obrońcy – woli grać na prawym skrzydle, ale jeśli to konieczne, może też wziąć lewą.


Wczesna kariera

Karavaev Wiaczesław urodził się 20 maja 1995 roku w Moskwie, gdzie w wieku 6 lat wstąpił do Akademii Piłkarskiej jednego z najsilniejszych klubów w Rosji – CSKA. Tam spędził całe dzieciństwo, przeszedł wszystkie oddziały młodzieżowe, aż w 2013 roku podpisał profesjonalny kontrakt z klubem. W tym samym roku zadebiutował w dorosłym składzie, grając cztery mecze w zespole. Jednak jeden talent nie wystarczył – miejsce w wyjściowym składzie dla młodego obrońcy nie było, więc klub zdecydował się na wynajem. Więc latem 2014 roku Karavaev Wiaczesław pojechał po raz pierwszy do Czech, gdzie spędził rok w Pradze w Dukli.

Okres dzierżawy

Oczywiście, Dukla wziął piłkarza, aby nie trzymał go na ławce – był uważany za piłkarza bazy i stał się Wajszałowem Karawiewem. Piłkarz grał 29 meczów w całym sezonie, otrzymując wystarczającą ilość ćwiczeń i zdobycie doświadczenia. Jednak dla CSKA to nie wystarczy, więc latem 2015 roku obrońca został ponownie skierowany do Czech, tym razem do "Jablonca". Tam grał jeszcze więcej – aż 33 meczów, strzelając trzy bramki. W tym sezonie Wiaczesław Karavaev naprawdę rozkwitł i pokazał, na co jest zdolny. Jednak powrót do CSKA nie przynosi pozytywnych wiadomości. Młody talent nie mógł konkurować z doświadczonymi partnerami, takimi jak George Schennikov i Cyryl Nababkin, a nawet więcej, nie mógł konkurować z brazylijskim Mario Fernandesem. Dlatego postanowiono sprzedać graczowi milion euro w Pradze "Sparta". Oczywiście, CSKA zabezpieczyła siebie, jeśli w nowym klubie obrońca zagra na zupełnie nowym poziomie – muzułmanie mają prawo do okupu priorytetowego.

Idąc do Sparty

W nowym klubie Karavaev, oczywiście, dostał miejsce w początkowej składzie, choć zawsze musi walczyć o niego – ale poziom tego zespołu jest znacznie wyższy niż wszystkie poprzednie. Do tej pory Wiaczesław zagrał w meczu "Sparta" 21 i strzelił w nich dwa goli, a także wspomniał o ośmiu asysty. Jego kontrakt z klubem jest obliczany do 2020 roku, jednakże, w pierwszych latach pobytu, CSKA może go odkupić, jeśli gracz chce wrócić.

Występy w reprezentacji narodowej

Jeśli chodzi o reprezentację Rosji, Karavaev nie zadebiutował z powodu swojego wieku, ale ma już wiele doświadczeń w grach młodzieżowych różnych kategorii wiekowych. Wiaczesław zagrał 10 meczów do reprezentacji do 16 lat, 8 meczów reprezentacji do 17 lat, 10 meczów dla reprezentacji narodowej poniżej 18 lat, 9 meczów reprezentacji do 19 lat, a teraz reprezentuje drużynę narodową poniżej 21. roku życia, Do 20 meczów, zaznaczając jeden cel i dwa asysty. Jeśli uda mu się udowodnić, że w obecnym klubie, być może w ciągu najbliższych kilku lat otrzyma wyzwanie i dorosły zespół.