676 Shares 7991 views

Jak leczyć hemoroidy? Czy muszę iść do lekarza?

Wyrażana hemoroidy zewnątrz w silnym rozszerzenie żył z otworu odbytowego. Może tworzyć węzłów, żył i rozciąga się w szerokości i długości. Choroba może się rozwijać.

Konwencjonalne poglądy na temat tej choroby, jako coś wstydliwego, nie jest prawdą. Powodem tego może być brak ruchu, nadmierne spożycie alkoholu, wyczerpujące ćwiczenia. Objawy obejmują ból, pieczenie, swędzenie, uczucie ciała obcego i ewentualnie niewielkie krwawienie podczas defekacji. Postaramy się dowiedzieć, co w leczeniu hemoroidów.

Hemoroidy nie występuje raz, a nie od razu. Rozwija się stopniowo. Aby ją leczyć, ważne jest, aby postawić diagnozę w odpowiednim czasie. Do diagnozy należy odnieść się do specjalisty. Jest wykonany przy użyciu cyfrowego badania przy użyciu anoscopy (użyć specjalnego narzędzia do kontroli wnętrza odbytnicy na 12-14 centymetrów) lub użyć sigmoidoskopię (najbardziej niezawodny i dokładny sposób ostatecznego rozpoznania wykonuje się za pomocą sigmoidoskopii i wnika w odbytnicy 20 -35 cm). Istnieją inne sposoby diagnozowania, takich jak lewatywy, baru kolonoskopii, i inne.

Nie tak dawno temu, dziesięć czy piętnaście lat temu, podstawową metodą leczenia było przeprowadzenie operacji. W naszych czasach, istnieje również szeroki zakres metod nieinwazyjnych. Są bezbolesne, mają niższe ryzyko powikłań, można osiągnąć odzysk. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że stosowanie takich metod są najlepiej we wczesnych stadiach niż leczyć hemoroidy, kiedy choroba staje się zaniedbane. Rozwodzić się nad takimi metodami.

Jedną z takich metod jest kilka skleroterapii. Jest on stosowany w bardzo wczesnych stadiach choroby. W specjalnym żyły wstrzyknięto substancję pod działaniem którego stopniowo zmniejsza węzły żylnych. Cały zabieg nie więcej niż dwóch sesji trwa.

Gdy podczerwieni efekt leczenia fotokoagulacja uzyskuje się przez koagulację (krzepnięcia) żyły specjalne urządzenie podające hemoroidy, powodując ich przepływ krwi jest zmniejszony i zmniejsza się stopniowo składniki są w stanie normalnym.

Przy stosowaniu bliższy Ligację wykonano pierwszy bieżące wyznaczenie położenia hemoroidów żyłka jest następnie ich ligacji (ligacji), co skutkuje zmniejszeniem żylnych węzłów. Operacja odbywa się pod znieczuleniu miejscowym i trwa nie dłużej niż pół godziny.

Jest to metoda, takich jak pierścienie podwiązanie lateksu. Urządzenie specjalny jest dostarczany do wewnątrz hemoroidy, podciśnienie jest zasysane za pomocą urządzenia i sprężonego pierścień lateksu. Po pewnym czasie (około siedmiu do dziesięciu dni), umrze, a odrzucony przez organizm. Ta operacja jest powtarzana w celu usunięcia wszystkich węzłów. Zazwyczaj ich nie ma więcej niż trzy.

Również wspomnieć o leczenie chirurgiczne – Główną metodą leczenia w późniejszych stadiach choroby. W tym przypadku, chirurgicznie usunięte wszystkie elementy wewnętrzne i zewnętrzne. Kompletna gojenie się ran przebiega przez okres nie dłuższy niż dwadzieścia dni.

Ważne jest, aby pamiętać, że istnieją również zabiegi zachowawcze. Tutaj możliwe jest stosowanie specjalnych leków świece, ziołowych, specjalny masaż. Zastosować te techniki w początkowych stadiach choroby jest lepsza niż hemoroidy utwardzania operacyjnie.

Zobaczmy, jak leczyć hemoroidy w domu. Istnieje kilka popularnych recepty.

Mogą być stosowane w wannie z ciepłą wodą i ataku ostrego bólu. To proste narzędzie może zmniejszyć ból podczas ostrej choroby.

Można smarować chore miejsca wazeliną, wydrukowane na waty.

Weź łyżeczkę nasion psyllium ze szklanką wody codziennie przez tydzień. W drugim tygodniu wziąć tę część rano i na kolację. W trzecim tygodniu, dodać więcej i na kolację. I sprawiają, że stały zwyczaj w przyszłości. Jak widzieliśmy, w leczeniu hemoroidów w domu jest możliwe we wczesnych stadiach choroby.

Niektórzy ludzie uważają, że hemoroidy nie są niebezpieczne, nie ma konsekwencji. Ale to nie jest przypadek. W wyniku choroby szczelina odbytu może powstać z upływem czasu może być zmniejszona zdolność do zatrzymywania odchodów i gazów, doodbytniczo przetoki mogą być utworzone. Więc nie przymknąć oko na problem. Ważne jest, aby zdiagnozować chorobę w czasie i starają się zrobić wszystko, co jest potrzebne do odzyskania. Ważne jest również, aby uniknąć warunki chorobowe, jak niż leczyć hemoroidy, to najlepiej, aby nie dać mu szansę się pojawić.