275 Shares 8135 views

bezmleczny owsianka

żywienie dzieci, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia, musi podlegać zasadom i przepisom, które są niezbędne do tworzenia zdrowego i silnego ciała.


Ścisła regulacja diety jest nie tylko ilość spożywanego pokarmu, ale także jego odmiany. W tej części będziemy rozmawiać o zasadach zawartych w dostawach mleka i przetworów mlecznych trybie owsianka wolne.

Należy zauważyć, że owsianka początek karmienia jest lepiej bliżej do wieku sześciu miesięcy dziecko. Jest to okres, kiedy wie, co warzyw i przecieru owocowego, więc bezmleczny owsianka z mlekiem lub nie będzie ładować dla dziecka. Jego pierwszy zboże powinno być ryż, ponieważ jest łatwo trawione i nie powoduje reakcji alergicznych. Następnie co siedem dni dieta może być zróżnicowane poprzez wprowadzenie nowych rodzajów zbóż: gryka, owsa i innych. Aby poprawić smak, w tym wieku już wolno dodać masło lub olej roślinny i mogą być gotowane z mlekiem. Rozpocząć karmienie owsiankę lepiej małymi porcjami, stopniowo je zwiększając. Tak więc, pod koniec sześciu miesięcy powinien być do wysokości stu pięćdziesięciu gramów.

Wraz z rozwojem dziecka i zmodyfikował swoje menu tak bezmleczny owsianki stopniowo uzupełniana o nowe żywności.

Weźmy bliżej przyjrzeć zbóż i dowiedzieć się, jak przygotować dziecko nabiał i mleko owsiankę.

Pierwszy przepis będzie ryżowa z mlekiem.

Jego wytwarzania jest wymagane Trzydzieści g ryżu, pięć gramów masła sto pięćdziesiąt gramów mleka dwustu gramów wody, dziesięć g syropu cukrowego trzech gramów soli.

Na początek należy dokładnie przemyto ryż, wlać do miski i zalać określoną ilość zimnej wody. Umieścić go na małym ogniu czterdzieści pięć minut do zakończenia gotowania.

Ugotowanego ryżu na ścieranie, wlać gorącą ale nie gotowane mleko, wymieszać i ponownie do wycierania do uzyskania jednorodnej masy.

Otrzymaną mieszaninę należy wlać syrop cukrowy, dodano określoną ilość soli i ponownie wprowadzony do palnika przez kilka minut.

Gotowy do smaku ryżowa z masłem i dokładnie wymieszać. i puree jabłko można dodać do smaku i bardziej wyraźnym smaku.

Dziecko bezmleczny owsianka – to również podstawą diety dziecka. Dlatego, drugi przepis – kasza gryczana z masłem.

Aby przygotować potrzebne są: sto gramów gryki dwieście gramów wody czterdzieści gramów masła, dziesięć gramów soli.

Aby zacząć myć kilka razy gryki, aż woda będzie czysta.

Na małym ogniu postawić garnek z wodą, dodać sól i gotować. Gdy woda wrze, wlać zbożowych. Zostaw gotować przez około dwadzieścia minut, nie zapomnij mieszać do owsianki nie jest spalony.

W gotowym naczyniu, aby dodać masło, dobrze wymieszać. Przykryć pokrywę, to trochę obecny, i ochładza.

Bezmleczny owsianka może być przygotowany nie tylko z wykorzystaniem gryki. Oferujemy drugi przepis owsianka bez mleka – płatki owsiane na wywarze z owoców.

Aby przygotować wymagane trzydziestu gramów płatków owsianych trzysta gramów bulionu owoce, czterdzieści gramów masła, dżemu lub cynamonem.

Aby rozpocząć mały ogień należy umieścić wywar z owoców. Powinien gotować.

Podczas gdy wywar stoi na płycie grzejnej, jest konieczne szlifowanie owsiane. Można użyć młynka.

Ciecz zaczyna wrzeć delikatnie na patelni dodać zmielonego zbóż i mieszać do uzyskania jednorodnej mieszaniny. Po pokrywą i pozostawić na małym ogniu przez dziesięć minut, aż jęczmień jest gotowy.

Po określonym czasie, zdjąć z ognia, dodać masło, dżem lub cynamonem, dobrze wymieszać i pozostawić do zaparzenia w stanie zadaszonym i trochę chłodny.

herbatki owocowe, która zastępuje mleko, łatwe w przygotowaniu.

To wymaga suszonych owoców, które są wypełnione czterystu gramów wrzącej wody. Pojemność płynem pozostawić na noc, a rano można zacząć gotować swoje ulubione płatki.

Bon appetit! I nie obejmuje tylko bezmleczny owsiankę w menu!