519 Shares 7647 views

Jak E. coli od osoby?

Czy wiesz, jak E. coli rozprzestrzeniania? Jeśli odpowiedź brzmi nie wiem, a następnie zaprezentujemy go w materiałach tego artykułu. Ponadto, będzie ona uznana za szczególnie wspomniane bakterie, choroba powoduje, a ich główne objawy.

streszczenie

Zanim opowiemy o tym, jak E. coli jest transmitowany, konieczne jest, aby powiedzieć, że jest to bakteria.

E. coli jest nazywany rodzaj Gram-ujemnych bakterii, w kształcie pręta, który jest szeroko rozpowszechniony w dolnej części jelita zwierząt stałocieplnych oraz ludzi.

Większość szczepów tego organizmu jest nieszkodliwe. Jednak w niektórych przypadkach uważane bakteria może spowodować poważne zatrucia pokarmowe.

Nieszkodliwe szczepy Escherichia coli są częścią mikroflory jelitowej. Bakteria ta jest wielką korzyścią organizm gospodarza. Jednakże, syntetyzuje witaminy K i zapobiega rozwojowi różnych patogenów jelitowych.

Funkcje bakterie

E. coli jest przenoszone z osoby na osobę. Jest to fakt bezsporny. Należy zauważyć, że ta bakteria nie może żyć tylko w przewodzie pokarmowym. Według ekspertów, jest ona w stanie przetrwać przez pewien czas w środowisku. Ponadto, tego rodzaju bakterie mogą być hodowane łatwo, nawet w warunkach laboratoryjnych. W związku z tym, E. coli odgrywa ważną rolę w wielu badaniach genetycznych.

Naukowcy twierdzą, że mikroorganizm jest uważany za jeden z najbardziej badanych i ważnych obiektów w mikrobiologii i biotechnologii.

Oznacza to, że zarówno dla transmitowanych i E. coli opisano już w 1885 roku przez niemiecki bakteriolog i pediatry Theodore coli. Dziś ta bakteria należy do rodzaju Escherichia i rodziny Enterobacteriaceae.

Charakterystyka mikroorganizmu

Niewiele osób wie, ale E. coli jest przekazywana od osoby do osoby. Skąd ta bakteria jest zrobione? Eshirehiya jest podstawowy flory tlenowej w jelicie człowieka. Ma proste pręty z zaokrąglonymi końcami. Pod mikroskopem w rozmazach dobrze wizualizowane w lokalizacji pojedynczych jednostek lub rozmieszczone w parach.

Optymalna temperatura dla rozwoju tego mikroorganizmu są następujące: 37 stopni. Po tym enzymy bakterii fermentacji węglowodany ulegają rozkładowi do kwasów i gazu.

E. coli rośnie dobrze w pożywce zwykłych. Na patologicznego rozwoju, może sprawić, że wiele różnych chorób, które są często określane jako ehsherihiozom.

W niektórych ludzi, sama obecność bakterii w organizmie uważane alarmujące. To ci pacjenci są zainteresowani, czy E. coli jest przenoszony drogą płciową. Specjaliści, że obecność tego organizmu w jelitach nie jest patologiczna. Po tym wszystkim, że jest zaangażowany w zwalczanie różnych patogennych bakterii, które tak czy inaczej, wpadają w przewodzie pokarmowym, a także przyczynić się do lepszej wymiany procesów trawiennych oraz rozwoju ludzkiego układu odpornościowego.

kije reprodukcji

E. coli jest przekazywany jest poprzez całowanie? Taki kontakt jest rzadko promuje zakażenie zdrowej osoby.

Jak mnoży bakterii pod uwagę? Populacje mikroorganizmów w organizmie człowieka mają zdolność do samoregulacji, zapewniając tym samym ich równowagi ekologicznej. Tak więc wszelkie niekorzystne efekty mikroflory może powodować reakcje, zmieniając w ten sposób nie tylko jego ilość, ale także jakość. Przyczynia się to do braku równowagi w organizmie człowieka. W wyniku tych reakcji enzymatycznych systemie bakteryjnym może być sklonowany podobne, ale bardziej agresywnych szczepów Bacillus, które w rzeczywistości powodują różne choroby zakaźne, zwany ehsherihioza. Na przykład w jelitach może rozwinąć jelit, zapalenie jelita grubego, biegunki wydzielniczej. Można rozpocząć śluzówki przewodu pokarmowego, zapalenie błony otrzewnej i rdzenia, choroby płuc, choroby cewki, i tak dalej.

przyczyny

Można E. coli transmitowane od partnera? Oczywiście, że można. Po tym wszystkim, główną przyczyną infekcji ludzkiego naruszenie norm sanitarnych. Ponadto, ta bakteria może być przenoszona na inne sposoby. Eksperci twierdzą, że są 2 rodzaje przekazywania takich infekcji:

 • Wody. Opiera się ona na wprowadzenie bakterii do ciała podczas używania ich przegotowanej i zanieczyszczonej wody.
 • Pokarmowego. Jest to spowodowane spożyciem skażenia żywności.

Jak wiecie, w trakcie korzystania z niskiej jakości żywności osoba może wystąpić ciężkie przypadki zatrucia. Nawiasem mówiąc, to zjawisko może być obserwowane patologicznych nie tylko w wyniku wnikania do przewodu oddechowego agresywnego szczepu E. coli, ale również produkty jej rozkładu. Tak więc, żywność, skolonizowanych toksyny jest rodzajem trucizna dla zwierząt i ludzki organizm.

Naruszenie normy higieny

E. coli jest przesyłany czy seksualnie? Na to pytanie eksperci odpowiedzieli twierdząco. Jednocześnie zauważają, że wymaz z pochwy kobiety jest bardzo często spotykane w kształcie pręta bakterię. W rezultacie, zdiagnozowania bakteryjnego zakażenia pochwy. Tego rodzaju stan patologiczny przejawia upławy ciemne kolory, które mają specyficzny zapach. Jest to bezpośrednia droga do rozwoju chorób grzybowych – kandydozy. W tym przypadku można powiedzieć, że E. coli jest przenoszony drogą płciową.

Co powoduje tę chorobę? Najczęściej, to przyczynia się do noszenia brudną bieliznę, niewłaściwa higiena narządów płciowych, stosowanie niskiej jakości papieru toaletowego i rzeczy.

Należy również zauważyć, że z tych samych powodów, płci pięknej jest rozwój zapalenia cewki moczowej. Choroba ta występuje, gdy E. coli, dostaje się do dróg oddechowych. Może się to zdarzyć w procesie kochający kontakt. W związku z tym pytanie, czy E. coli jest przenoszony drogą płciową, wielu urologów odpowiedziały twierdząco.

Z lokalizacją rozważanych bakterii pęcherza u pacjentów rozwijają się silniejszy proces zapalny. Gdy jest to uszkodzenie nabłonka górną warstwę tego korpusu. Pojawiają się nieznośny ból, pieczenie i częste oddawanie moczu.

Główne objawy patologicznego hodowli bakterii

Dowiedzieć się, czy E. coli jest transmitowany przez kochającego kontaktu, należy stwierdzić, że obecność takich chorób wymagają stosowania środków antykoncepcyjnych.

Jakie objawy są uważane za patologiczne reprodukcji bakterie? Okres utajonego zakażenia przez ten organizm może trwać przez około tydzień. W tym czasie nie mogą wystąpić pierwsze objawy. W przyszłości ta sama osoba jest w stanie obserwować w takich zasadnicze elementy jak:

 • wymioty zielony;
 • rozstrój żołądka w postaci ostrej biegunki;
 • gorączka i hipertermii;
 • sporadyczne nudności i osłabienie;
 • naruszenie apetytu, a także pojawienie się ciągnięcie ból w jamie brzusznej.

Z samooczyszczające jelita takie objawy kliniczne mogą zniknąć po kilku dniach.

Należy zauważyć, że zakażenie E. coli dorosłych pacjentów nie wymagają interwencji w nagłych wypadkach. Jeśli chodzi o dzieci, to podejrzewa się zakażenie coli należy odkładać opiekę medyczną, ponieważ obecność Escherichia u dzieci to śmiertelne niebezpieczeństwo.

Rodzaje E. coli

E. coli jest transmitowany, czy w powietrzu? Takie przypadki są, ale są one bardzo rzadkie.

Specjaliści, że mechanizm działania, jak również przenoszenia bakteriach uznanych w zależności od konkretnego szczepu infekcji coli. Podczas gdy niektóre pręty mogą być pochodzenia zwierzęcego lub ludzkiego ciała bez żadnych skutków, podczas gdy inne (na przykład konstrukcja bardziej agresywne) – często przyczyną przewlekłej lub ostrej postaci biegunki.

Więc jakie E. coli istnieje? Jelitowe zakażenie może spowodować pięć typów, jeżeli:

 • Enterotoksynogennej E. coli. Jest on utworzony przez enterotoksyny izolacji ogromnej liczby bakterii przylegające do jego tkanki nabłonka kosmków znajduje się w dolnej części jelita cienkiego. Bakterie te tworzą duże kolonie. Obecność enterotoksycznej coli objawia zapalenie żołądka i jelit, wymioty i biegunki wydzielniczej.
 • gatunek enteropatogennych. Bakteria ta często powoduje rozwój zapalenia żołądka i jelit u dzieci. Raz uderzy górną warstwę jelicie cienkim, a nie tylko to jest zniszczone i nabłonek kosmków, ale także zaburza płynu ssania i inne enzymy odżywczych. Takie przejawia patologię ostre zapalenie jelit, który trwa dłużej niż 2 tygodnie.
 • Forma Enteroinvasive, znamienny tym wodnista biegunka i kosmata krwawe stolce i bóle brzucha. W obecności tych bakterii u niemowląt zakłócenia równowagi elektrolitowej, co często prowadzi do odwodnienia.
 • Hemolityczna infekcja jest najpoważniejszy rodzaj infekcji, która jest przygnębiający wpływ na funkcje motoryczne jelit i żołądka, aż do paraliżu mięśni wymienionych organów. Ta różdżka jest bardzo szybko niszczy błony śluzowej jelita grubego, przyczyniając się do rozwoju biegunki z krwią.
 • Pałeczka okrężnicy Escherichia. Taki mikroorganizm dość szybko do komórek nabłonkowych, co powoduje ich śmierć i prowokuje rozwój choroby nerek i krwotocznego zapalenia okrężnicy.

Choroby powodujące E. coli

E. coli jest przenoszona przez kropelki rozpylone w powietrzu tylko w niektórych przypadkach. Najczęściej przeniesienia takiego zakażenia jest bezpośredni kontakt z zakażoną człowieka lub zwierzęcia, a także na zastosowaniu słabej jakości żywności lub cieczy.

Jakie choroby mogą powodować bakterie w pytaniu? W rzeczywistości, E. coli, przyczynia się do rozwoju wielu chorób. Rozważmy je teraz.

 • Cewki moczowej zakażenia. Wnikając do cewki moczowej i pęcherza moczowego, widzianego bakterie rozpoczęciem aktywnego namnażania w przejściu nabłonka. Przyczyniają się do nasilenia zaburzeń fizjologicznych lub anatomicznych natury, które zakłócają normalnej produkcji moczu. Wśród dzieci poniżej jednego roku choroby podatnych chłopców. W okresie dojrzewania zakażenia najczęściej dotyka dziewcząt.

Rozwój zakażeń dróg moczowych w płci pięknej jest związany z początkiem aktywności seksualnej. Zatem czynniki prowokujące takich chorób jest naruszeniem zasad higieny osobistej, a także stosowanie antykoncepcji mechanicznej antykoncepcyjne.

 • E. coli we krwi. Takie bakterie powoduje przenikanie rozwoju bakteriemii. Jak E. coli w tym przypadku? Zanieczyszczenia te mogą pojawić się z powodu inwazji złośliwego drobnoustrój i wprowadza go do krwiobiegu przez ścianę jelita, jak również przez drogi oddechowe, tkanki limfatycznej, po usunięciu zębów i przeprowadzania innych operacji.

Należy również zauważyć, że środek może przenikać chorób zakaźnych w ludzkiej krwi przez zadrapania i rany skóry, jak również od wewnętrznej warstwy śluzu. Objawy kliniczne tej choroby u noworodków wyrażona zaburzeń psychopatologicznych, układu termoregulacji, przejaw zaburzeń oddechowych, wymioty, bezdech senny, biegunka, zaburzenia snu, żółtaczka, zmiany lub rozszerzenia tkanki wątroby. Jak dla osób dorosłych bakteriemia one rażące naruszenie diurezy, niedociśnienie i drgawki.

 • Procesy zapalne, w mózgowo powłoki. Niewiele osób wie, ale E. coli często powoduje rozwój zapalenia opon mózgowych u niemowląt urodzonych (głównie chłopców urodzonych z niską masą).

Objawy kliniczne tej choroby są wyrażone manifestacji gorączka, senność, wymioty, żółtaczka, biegunka, a także pozostających do zaburzeń neurologicznych.

Leczenia i diagnozowania E. coli

E. coli jest przesyłany czy poprzez mleko matki? Eksperci twierdzą, że w mleku matki jest uważany bakterie nie dostać. Jednak podczas karmienia piersią dziecka może jeszcze zarazić jeśli infekcja występuje jeśli szczepów bakteryjnych na piersi.

Jak diagnozuje się tę chorobę? Obecność E. coli w organizmie człowieka jest obsługiwana w trakcie badań bakteriologicznych wymioty, kał i wydzielanie śluzu. Jeśli chodzi o badanie krwi, potwierdza lub, wręcz przeciwnie, zaprzecza rozwoju sepsy.

Po bakteriologiczne specjaliści upraw potrzebne są do indywidualnej obróbki schematu E. coli, który zawiera środki przeciwbakteryjne i antybiotyki. Profilaktyka jest również przeprowadzane w świetle prawdopodobnego rozwoju dysbioza. Ponadto, pacjent i roztwór podawano sorbenty „rehydron”.