644 Shares 6240 views

Jaki jest przedawnienie o postępowaniu egzekucyjnym

„Sue” – to zdanie często słyszał, gdy różne sporów majątkowych. Większość ludzi w umyśle istnieje pewne stereotypy. Użytkownicy uważają, że sąd – jest zagwarantowane źródło zwrotu gotówki: utrzymanie, zadłużenie gospodarstw domowych, pożyczki i więcej. Ale zapominają lub nie są świadomi pojęć prawnych: okres przedawnienia ścigania. Istnieją sytuacje, kiedy jest to niemożliwe do sądu, aby zebrać długu. Oczywiście, wiele osób uważa takie normą niesprawiedliwe, zwłaszcza kredytodawców. Jednak jest to prawo. Jaki jest przedawnienie o postępowaniu egzekucyjnym? Zgodnie z definicją stosowaną jakim momencie? Kwestia ta zostanie omówiona w tym artykule.


pojęcie

Okres przedawnienia ścigania nie powinny być utożsamiane z pojęciem terminu przedawnienia. Są to różne rzeczy, mimo bliskości nazwy. Zbadajmy różnice.

Termin przedawnienia – czas, który jest podany do zgłaszania roszczeń do sądu po pewnej sytuacji. Na przykład, dłużnik podjął pewną kwotę pieniędzy i nie wrócił na czas. Kodeks cywilny określa, że pożyczkodawca ma prawo iść do sądu. Jednakże, jeśli nie zrobi tego w ciągu trzech lat od czasu, kiedy nie zwróci długu, sąd może odmówić wymagań. Oczywiście, to będzie konieczne, aby wniosek pozwanego, ale to niuanse. Główną ideą jest to, że pożyczkodawca nie może czekać na, powiedzmy, dziesięć lat, a potem wymyślił pozwać. On ma prawo do pozwania przez pewien czas. Jest to tak zwany okres przedawnienia. W każdym przypadku jest inaczej. Na przykład, gdy pracownik opuszcza przedsiębiorstwo jest podany tylko jeden miesiąc, aby odwołać się od decyzji, nawet jeśli było to rzeczywiście nielegalne. Sąd nawet nie rozważyć tę kwestię, jeżeli minęło więcej niż miesiąc. Nieznajomość prawa nie jest usprawiedliwieniem. Oczywiście, istnieją niuanse w przywróceniu prawa do pliku, ale to inny temat.

Okres przedawnienia ścigania – to czas, kiedy sąd już się odbyła. Większość ludzi myśli, że po dłużnika ukrywa się od komorników całe życie, aż w końcu obliczona. Po decyzji sądu wiąże. Jednakże, nie jest to do końca prawda. Zbadajmy okres przedawnienia dla egzekucji kredytu. To pytanie jest aktualne, bo wyroki zostały uczynione dużo ostatnio, a komornicy sądowi są dosłownie zalewani tytułu wykonawczego. Dla bardziej szczegółowo poniżej.

Trybunał kredytu, jeśli nie można płacić?

Prawo wymaga dłużników do spłaty wierzycieli. Jednakże, istnieje okres przedawnienia ścigania od kredytu. On jest na trzy lata. Jednak poważnym błędem popełnionym obywateli w jego definicji. Wszystko zależy od tego, czy dłużnik otrzymał nakaz egzekucyjny na dłoniach. Jeśli nie, terminy powinny pojawić się trochę inaczej. Uważają, że te dwa przypadki.

Nakaz nie jest przyznawany

Załóżmy, że osoba podjęła pożyczkę z banku i nie wrócił. Ostatnio poszedłem do sądu i wygrał sprawę. W tym przypadku, to wydał nakaz egzekucyjny. Przez trzy lata, należy oddać go do dłużnika. Musimy jednak zrozumieć, że to nie jest termin przedawnienia na mocy wykonawczej produkcji sądowych komorników. Jeżeli dłużnik nie oddał tytułu egzekucyjnego, możemy założyć, że w ciągu trzech lat, że to wystarczy. Powtarzające się odniesienie do sądu niemożliwe jest w tym przypadku.

Prywatny serwis wymagany arkusz

Należy rozumieć, że nakaz być doręczone osobiście jest obowiązkowe. Odnosi się to również do poziomu pocztą listem poleconym. Jeśli tak jest, a dłużnik nie zostanie znaleziony, to uznaje się, że tytuł egzekucyjny uzyskuje. Wszelkie roszczenia w tej sprawie należy kierować do usług pocztowych. Ważne jest, aby wiedzieć, że zgłoszenie przez telefon lub przez załączniki wiadomości e-mail nie jest dozwolone.

Pismo przyznano

Jeżeli nakaz nadal służył, to pożyczkodawca odnosi się do komorników. Na podstawie produkcji tej rośliny. Federalna ustawa „o postępowaniu egzekucyjnym” wszystkie te punkty są opisane szczegółowo. Komornicy podane 2 miesiące, aby zapewnić, że środki do prowadzenia windykacji: .. Blokowanie kart bankowych, zajęcie mienia, itp Jest to przedawnienie o postępowaniu egzekucyjnym (kredytową). Kwestia efektywności służby, oczywiście, przedmiotem kontrowersji od wieków. Istnieją przypadki, gdy dłużnik nawet nie ukrywają przed nimi. Żył w swoim adresem, miał właściwość wszystkich oficjalna pensja przechowywane na kartach bankowych. Jednak kwestia skuteczności komorników, nie będziemy omawiać.

Tytułu egzekucyjnego jest zwracany do kredytodawcy z następujących powodów:

  • dłużnik nie posiada aktywów;
  • dłużnik nie można znaleźć;
  • wierzyciela (banku) odmawia zachować zajętego mienia.

Ostateczna odpis?

Jeśli komornicy powrócił do wierzyciela tytułu egzekucyjnego do odpowiedniego znaku, to nie oznacza dla dłużnika, że to koniec. Picie szampana jest jeszcze za wcześnie, a wnioskodawca nie powinien rozpaczać. Po powrocie arkusz musi przejść kolejne trzy lata.

Trasa nieco

Symulować sytuację dla zrozumienia ogólnego obrazu. Człowiek przestał płacić w marcu 2016 za długi. W ciągu trzech lat, mają prawo do pozwania wierzyciela. Przypuśćmy, że złożony w lutym 2019, Trybunał orzekł w czerwcu. Teraz wierzyciel ma trzy lata, aby dostarczyć nakaz dłużnikowi. On wysyła do niego list zarejestrowany w marcu 2022 r. Fakt otrzymania to nie ma znaczenia. Potem odwraca się do komorników wykonawczych. Sześć miesięcy później, przychodzi odpowiedź, że nie ma sposobu, aby odzyskać dług. Przypomnijmy, że już we wrześniu 2022 r. Dopiero po wrześniu 2025, dłużnik może być zadowolony, że jego odpuszczone. Przez długi czas, czy nie, każdy decyduje za siebie.

Jeśli kredytodawca ponownie odnosi się do komorników za trzy lata po powrocie upominawczym, że okres ten zostanie przerwany. Wszystko dzieje się ponownie. To może trwać w nieskończoność. Słusznie lub nie, ale jest to prawo, które określa termin przedawnienia dla postępowaniu egzekucyjnym w Rosji. Zbadajmy inne sytuacje związane z tym pojęciem.

Okres przedawnienia ścigania: policji z mandatów drogowych

Okres przedawnienia dla policyjnych mandatów drogowych – egzekucja Termin realizacji zamówienia dotyczącego mianowania karze administracyjnej. On jest jeden rok od daty wydania decyzji (st.31.9 CAO). Jednakże, jeśli kierowca naruszył regułę, a następnie pracownicy mają tylko dwa miesiące na postępowaniu administracyjnym. Zdarza się bardzo rzadko. Zasadniczo, można mieć pewność, że w przypadku naruszenia zasad przepisów ruchu drogowego nie jest pozostawione bez opieki. Przez policję drogową wymagających rezultaty, tak zwany „Plan atrakcją”. Dlatego możesz być pewien, że będą mieć czas do przeprowadzenia wszystkich niezbędnych procedur w ciągu dwóch miesięcy.

Nie zapominajmy, że w przypadku powtarzających się przystanki kierowcy „punch” na podstawie obecności niezapłaconych grzywien. W przypadku takiego policji drogowej może przynieść karany na podstawie art 20.25 kodeksu administracyjnego. Doprowadzi to do nowej grzywny w wysokości podwójnej kwoty z poprzedniego. Ponadto, pracownicy mogą korzystać z aresztu do 15 dni.

non-support

Okres przedawnienia dla egzekucji na alimenty martwi wielu w naszym kraju. Obowiązek dzieci, mamy jeden z najbardziej obszerne. ograniczenie czasowe na niej w trybie offline. Alimenty – ból głowy dla komorników. Są one „wisi” w bazie danych na stałe. Według niego stale trzeba zrobić odczyty.

Obowiązek płacenia alimentów przychodzi po pozwu do sądu. W związku z tym, w momencie, gdy rozwód jest konieczna natychmiast napisać taki wniosek. Moms naiwnie wierzą, że alimenty zaczynają „kroplówka” automatycznie. W wyjątkowych przypadkach, sąd powinien odzyskać od byłego małżonka do poprzednich trzech lat, ale nie więcej. Nie możesz przyjść do sądu w ciągu 10 lat i wymagają konserwacji wszechczasów.

W przypadku śmierci dłużnika jego ustalonej w momencie śmierci, dług zostaje przeniesione na spadkobierców. E. Porusza z kategorii „rodzina” w „cywilne”. Prawo do żądania dług wobec spadkobierców byłej żony zmarłego przysługuje. To jest stanowisko Sądu Najwyższego Federacji Rosyjskiej. Ale nie zapominajcie, w tym samym czasie, teraz, że zadłużenie jest regulowane przez przepisy, które już opisanych umów kredytowych. Nieznajomość zasad jest drogie czasami obywatele. Myślą, że jeśli następca uznanego podatku alimentów, można również polegać na pracach komorników życia w stosunku do nowej twarzy. Jest to oparte na stanowisko Sądu Najwyższego, co znalazło odzwierciedlenie w przeglądzie praktyki sądowej w trzecim kwartale 2016 roku.

Okres przedawnienia ścigania w sprawie karnej

W sprawach karnych, wiele osób często popełniają błędy w określaniu przemysł kwalifikacyjne. Na przykład, człowiek popełnił kradzież, szkody wyrządzone ofiary. Dla otrzymał karę pozbawienia wolności. Jednak konieczne jest wyjaśnienie, że sam akt odstawienia rzeczy – jest to przestępstwo i szkoda dotyczy prawa cywilnego. Nałożenie sąd środek zapobiegawczy w płatności szkody oznacza, że skazany kara stosowana raz na dwie gałęzie prawa: cywilne i karne. To wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Każdy spór ma charakter indywidualny. Jeśli chodzi o szkody dla życia i zdrowia, nie ma przedawnienia.