648 Shares 1769 views

Seven Wonders: Wielka Piramida, wiszące ogrody Babilonu, tym Posąg Zeusa w Olimpii, świątynia Artemidy, Mauzoleum w Halikarnasie, Kolos Rodyjski, Latarnia morska w Aleksandrii

Siedem cudów świata – przykładem wyjątkowej popularności wynalazków i konstrukcji. Jest to najlepszy pomnik historii, poświęcony kreatywnych liderów, niepohamowanej wyobraźni architektów i budowniczych rzemieślniczych. ludzka wyobraźnia tysięcy lat pomaga odtworzyć brakujące elementy dziedzictwa kulturowego, które otrzymały ogólne tytułem „Siedem Cudów Świata”. Legenda o powstaniu rąk ludzkich, zniknęło z powierzchni ziemi, nadal nawiedzają umysły nowych przygód.


Siedem cudów starożytnego świata

Zrozumieć znaczenie starożytnego świata na listę wybitnych zabytków łatwiejsze, jeśli zwracamy się analogią z nowoczesnym rankingu popularnych i zjawisk. Lista siedmiu cudów świata można uznać za pierwszy i najbardziej znany w historii broszur turystycznych. Ale znaczenie tej krótkiej liście największych zabytków znacznie głębiej. Niestety, wielkie budynki nie zostały zachowane. Crash Time, naturalne katastrofy i wojny oszczędził siedem cudów raczej od 6 do 7.

Historia jednej z najbardziej znanych punktów orientacyjnych list rozpoczyna się w odległej przeszłości cywilizacji światowej. Być może idea podróżowania i oglądania zabytków na ziemi w Afryce Północnej, Babilonu, Persji i starożytnej Grecji pojawiły się od wielkiego Aleksandra Makedonskogo, który podbił w IV wieku przed naszą erą. e. znaczna część znanego świata w tym czasie. Uwagę mądry dowódca nie uciec wspaniałość poczęcia, które towarzyszą mu piramidę Cheopsa w Egipcie. Wspólne wysiłki podróżnych, zdobywców, uczonych, pisarzy starożytności i średniowieczu zostało sporządzone opisujące największe zabytki starożytności. Uważa się, że na jednej z pierwszych list cudów świata starożytnego historyka Herodota pracował na 450 lat przed początkiem nowej ery. Peru wybitny uczony i poeta starożytnej Grecji – Filon z Bizancjum – należący do rękopisu „na siedmiu cudów świata”, które pojawiły się po roku 300 pne. e.

W starożytnej Grecji, numer 7 jest uważane za magiczne, więc liczba miejsc na liście pozostały niezmienione przez wieki. Kanonicznych siedem cudów świata – lista doszła do czasów współczesnych w poemacie starożytnego greckiego pisarza Antypater z Sydonu. Pisał o grobach, pięknych luksusowych kompleksów świątynnych, kolosalne zabytki wielkości i wiszące ogrody.

Wielkich piramid

Przez średniowieczu, kiedy tworzą znaną obecnie klasyczną listę „Siedem cudów świata”, zachowaną w świecie i są dostępne do wglądu egipskich piramid, budowanych na zachodnim brzegu Nilu. Najstarsze zabytki pochodzą z okresu od 2700 aż do 2550-th lat pne. e. Spośród dziesięciu piramid w Gizie są trzy szczególnie uderzające do jego wielkości i wspaniałości prac budowlanych.

Podziwu dobre zachowanie struktur, przeżywa od kilku tysiącleci spiekocie dnia i nocy dzwonka zimno, kiedy na pustyni, zgodnie z lokalnymi mieszkańcami, „kamienie płaczą”. Wielkie projektowania inżynierskiego i proste w formie projekty pojawiły się dzięki dokładnych pomiarów, które były niespotykane wyzwaniem dla jego czasu. Oprócz skomplikowanych obliczeń na budowę odległości obowiązek wydania ekstremalnie ciężkich kamiennych bloków, podnieść je do wyższej wysokości.

Piramida Cheopsa

Wielka Piramida Cheopsa w Egipcie jest uważany za najbardziej znany cud świata. Faraona Cheopsa, który panował w latach 2584-2561 pne. e., zrealizował ambitny plan budowy swojego nekropoli w Gizie. Aby stworzyć piramidę i ogrodzenia wokół budowy 13 hektarów ziemi zostało odłożonych. Budowa Wielkiej Piramidy to jeden z pierwszych i najbardziej uderzających przykładów kombinacji ludzkiego entuzjazmu, wyobraźni z obliczeń inżynierskich. Budowa nekropolii można nazwać projekt historyczny najbardziej czasochłonne ze względu na brak wszystkich niezbędnych narzędzi i urządzeń budowlanych w starożytnym Egipcie.

Khufu piramidy jest ogromny, mnóstwo wewnętrznych sal, galerii i komór. Oprócz tego pracowała w 3800 roku na szczycie listy najwyższych sztucznych budowli na świecie (146.7 metrów na rok budowy). Istnieje wiele interpretacji i wyjaśnienia związane z formy i celów Wielkiej Piramidy. Gdy suwak wzdłuż powierzchni struktur spożywających promienie tropikalnym słońcu, staje się jasne wyobrażenie o starożytnych władców Egiptu, którzy chcieli, jak te promienie iść do boskiego ciała niebieskiego po jego śmierci.

Wiszące ogrody Babilonu w Iraku

Piękne ogrody starożytnego miasta-państwa babilońskiego zostały zbudowane przez wielkiego króla Nabuchodonozora II, około 605 pne, roku. e. Naukowcy starożytnych rękopisów powiedzieć, że wspaniały projektowania krajobrazu starożytny władca zatwierdziła na wniosek jednej ze swoich ulubionych żony tęsknią za drzew i traw kraju. Wiszące ogrody Semiramidy – najbardziej tajemniczy z cudów listy. Są one otoczone przez mity i legendy, dokładna lokalizacja obiektów nie znaleziono szczątki budynków nie zostały znalezione.

Niektórzy naukowcy są sceptyczni starożytnego świata do istnienia takiego wspaniałego starożytnego parku na wzgórzu, tuż na południe od współczesnego Bagdadzie. Może ogrody generowane gawędziarzy Fantasy? Historycy są bardzo mało dokładne informacje, fakty udokumentowane w kronikach Babilonu. Ale starożytni greccy poeci twierdził, że kapłani przygotowany projekt Wiszące Ogrody, skierowany ich tworzenia. Diodor Sitsiliysky opisano ogrody wielopoziomowe wysokość 22 m, wyposażony w urządzenia do podnoszenia wody z pobliskiej rzeki Eufrat.

Grecki historyk Strabon mówi o pięknych prostokątnych ogrodów z łukowymi sklepieniami i schodów do podnoszenia ludzi i wodę do góry. Na zboczach obszaru warownego cegły 400 m 2 niewolników posadzone drzewa i kwiaty, na szczycie wspaniały ogród był chroniony przez dach. Można zrozumieć, dlaczego współcześni Podziwiał Wiszące ogrody Semiramidy. W Iraku, na jałowej ziemi starożytnej Mezopotamii, to jest bardzo trudne do stworzenia dużego utrzymanych terenów zielonych w okolicy. W kronikach historycznych ogrodów przedstawiają piękne i luksusowe. Osiągnąć taką doskonałość nie była łatwa, obszar ten od czasów starożytnych otrzymuje mało opadów. Ogrody zostały zniszczone przez kilka trzęsień ziemi, które miały miejsce dwa wieki po panowania Nabuchodonozora.

Posąg Zeusa w Olimpii

Bez istniał wzniesiony około 430 BC. e. świątynia, dla których powstała rzeźbiarz Phidias posąg Zeusa. W Olimpii w Grecji, budynek religijny, poświęcony najwyższego boga, zbudowany 10 lat na dotacjach publicznych. Sanktuarium zbudowano z marmuru, wzmocniony masywny kolumnady miejscowego wapienia. Zewnętrzna powierzchnia ściany były ozdobione płaskorzeźbami, gdzie rzeźbiarze odtwarza mity o 12 prac Herkulesa – mityczny bohater, syn najwyższego bóstwa. W świątyni można dojść przechodząc przez ogromne drzwi z brązu.

Znaczna część pomieszczeń zajmowanych przez kultowych posąg Zeusa. W Olimpii, Grecja, dedykowane do tego bóstwa starożytnych igrzysk olimpijskich. Rzeźba nie powstała równocześnie z budową świątyni, ale z biegiem czasu stał się najbardziej ambitny i najwspanialszą częścią kompleksu świątynnego. Posąg Zeusa Phidias cokole spoczywała na szeroki, jego wysokość wraz z podstawą wynosiła około 15 m. Najwyższy Bóg Olympus siedzącej na tronie jego płaszcz był pozłacany, stosowane w obróbce kości słoniowej.

Obawa o bezpieczeństwo posągów Greków zmuszony nosić ją do Konstantynopola, ale pożar zniszczył wspaniałe stworzenie. Mimo, że pomnik nie jest zachowana, to pozostaje na liście „Siedmiu Cudów Świata”. Posąg Zeusa przedstawiany na obrazach, to jej model dokładnie przekazać głębię projektu rzeźbiarza, chwaląc starożytne bóstwo. Obecnie można tylko wyobrazić prawdziwą wielkość tego pomnika, postawę Greków do Boga, którego nieustannie wychwalał w swoich świątyniach i domach.

Zastanawiam się w Efezie

Budowa świątyni poświęconej greckiej bogini łowów i dzikich zwierząt, została ukończona w 550 pne. e. cud Efez jest często określany jako jeden z najbardziej znanych „przewlekły”: jego budowa trwała około 120 lat. Współcześni nie mógł wiedzieć, że budynek religijny wejdzie na listę „siedmiu cudów świata”. Świątynia Artemidy (Diana) w Efezie jest wielki marmurowy budynek. Konstruktorzy zdobi jego smukłe kolumny, pokryte drewnianym dachem, na którym położono płytki. W tym niesamowitym budynku współcześni uderzył harmonijne połączenie dekoracji wnętrz z konstrukcją zewnętrzną budynku.

Świątynia, zbudowana z wspaniałej strukturze marmuru był ulubionym z listy cuda Antypater z Sydonu – inicjatora tej słynnej listy. Herostrat – młody grecki – spalił świątynię Artemidy w Efezie (Turcja). To zdarzenie miało miejsce latem 356 pne. e. Barbarzyński czyn został spowodowany przez wielkie pragnienie by stać się sławny przez wieki, aby osiągnąć sławę. oburzonych obywateli Herostrates skazany na śmierć i zabronił wzmianki o jego nazwisko. Świątynia Artemidy w Efezie zaczął stopniowo odzyskiwać nawet gdy tureckich władców, ale starożytne sanktuarium zostało ponownie zniszczone, tym razem przez Gotów. Nowo odrestaurowany budynek całkowicie rozebrany w roku 401 wściekły tłum fanatyków religijnych prowadzonych przez arcybiskupa Konstantynopola.

Kolos z Rodos

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych starożytnych cudów – Kolos z Rodos w Grecji. Jego wygląd to wspaniały pomnik został zobowiązany starożytnego miasta-państwa, które istniało przez dwa wieki przed początkiem nowej ery. Ludzie i władcy Rhodes postanowił uwiecznić pamięć o zwycięskiej walce z jednooki Antygony, świętować zniesienia oblężenia. wozy bojowe topi się olbrzymim figurą patrona Rhodes – Boga Helios – 30 m.

Nie wiadomo, kiedy budowa rozpoczęła się w źródłach starożytnych autorów cytują różne daty. Historyk starożytności, Pliniusz pisał kilka wieków, że Colossus zbudowany 12 lat. Ustawianie posąg z brązu odlew Helios – bóg słońca – byli greccy rzeźbiarze. Gigantyczny pomnik został zainstalowany na cyplu obronny kamiennych bloków systemowych i żelaznymi prętami.

Lista „Siedem cudów świata” traci jedno z oczu po silnym trzęsieniu ziemi w Grecji. Kolos nie mógł się oprzeć siłę wstrząsów i został zniszczony po zaledwie 56 lat po jego triumfalnym występie w porcie Rodos. rzeźby spadek natychmiast skomentował wyroczni delfickiej. Starożytny psychiczny powiedział, że mieszkańcy Rodos rozgniewany bóg Helios. Władca Egiptu zaoferował pomoc w odbudowie pomnika, ale on odmówił.

Wspaniały grobowiec Halikarnasie

Giant biały grobowiec wzniesiony dla wypoczynku gubernatora jednej z prowincji Persji – Mausolus – na rozkaz jego żona, którzy żyli w Halikarnasie. Jest to obszar nowoczesnego kurortu Bodrum na wybrzeżu Morza Egejskiego. Mauzoleum w Halikarnasie w Turcji wzniesiony greckich rzeźbiarzy. Struktura była wysoka i ozdobny wewnątrz i na zewnątrz. Zwieńczony grobu piramidy z 36 kolumnami. Żona Mausolus szczędził środków na budowę grobów naziemnych, jej prochy również musiał być wspaniałym mauzoleum.

W starożytnym świecie doceniamy luksus grobu Halikarnasie. Wspaniałość architektoniczną strukturę i jej walory estetyczne wrażenie nie tylko greckich naukowców i poetów, ale także ogólnie Antypater. Zachowane wspomniane w kronikach historycznych, że proponowane rozważyć budowę jednego z cudów świata. W grobowcu XV wiecznej Halikarnasie to upadł po trzęsieniu ziemi i kamienie zostały wykorzystane do budowy w Bodrum. Teraz, jeśli chodzi o ogromnych kosztów pogrzebu, przypomniał Król Mausolus, który stał się wzorem od ostentacyjnego bogactwa i luksusu.

Latarnia morska na Faros

Latarnia morska na Faros na wyspie Pharos był jednym z najwyższych wśród zabytkowych budynków, a jego podstawa ma prawie 400 metrów długości. Była to pierwsza latarnia morska w historii, którego budowa jest używany przez wielu znanych w tamtym czasie, innowacyjne technologie. Grecki architekt Sostratus stworzył projekt na rozkaz władcy Ptolemeusz II w 304 roku pne. e. systemy ostrzegawcze podejście do zatoki przeszłości wyspy Alexandria Pharos w rejonie Morza Śródziemnego utworzonego w fazach od ponad 20 lat. Latarnia została ostrzeżenie podwodnych raf Pharos, na których został zbudowany.

Projekt składał się z trzech podłużnych marmurowych wież, ich łączna wysokość może wynosić od 120 do 140 m. W ostatniej części jest cylinder, pożar spalania na wierzchu. Wynalazcy wynaleźli sposób wytwarzania skierowanego odbicia słonecznego przez lustra sygnał dni. Ministrowie latarnia noc tradycyjnie hodowane pożar. Jeśli słońce w ciągu dnia nie było, żeglarze ostrzegł słup dymu. Przez kilka stuleci, projekt uznano za najwyższa sztuczna konstrukcja.

Kilka trzęsienia ziemi poważnie uszkodzone wspaniałą Latarnia morska na Faros na Faros. Marynarze, żołnierze, kupcy i podróżni muszą zostało przywrócone. Arabowie najechali Egipt rozpoczął budowę naprawy i przyniósł do wysokości 30 m. Konstrukcja ta prace zostały zakończone, a w 1480 roku w tym samym miejscu z tych samych materiałów, fort został zbudowany. Pharos latarni stał na morzu przez prawie 1000 lat.

Lista cudów – dziedzictwo historii i kultury światowej

Naukowcy uważają, że bardziej kompletne i dokładne spisy cudów świata mogła być przechowywana w Bibliotece Aleksandryjskiej – największych na świecie kolekcji manuskryptów. Przechowywanie został poważnie uszkodzony w pożarze spowodowanym inwazją Yuliya Tsezarya do Aleksandrii. Prawie 500 tysięcy książek i zwoje zniszczone płomienie. Zniknął ogromny rezerwuar dziedzictwa kulturowego, które jest w dużej mierze zależy od sposobu, w jaki historia świata upadł.

Siedem cudów świata – cenne zabytki dawnej sztuki i architektury. Jest to nie tylko piękne widoki, ale również złożona konstrukcja i rozwiązania techniczne. Każda z kreacji były wyjątkowe, niezwykłe jak na swoje czasy. Cuda rangi starożytnych budowli i zabytków wzniesiony najbardziej wybitnych naukowców, twórców, władców starożytnego świata. Nie tylko jest ona wymieniona w różnych źródłach, że niektóre zmiany zostały wprowadzone do listy, ale jego istota pozostała taką samą nazwę. Lista z pewnością obejmuje siedem cudów jak to się stało z czasów Herodota i Filon z Bizancjum.

Od niezwykłych budowli starożytnego świata zachowanego do dziś tylko piramidy Cheopsa, reszta dostała się pod naporem barbarzyńców, lub były ofiarami klęsk żywiołowych. Nikt nie wie dokładnie wyglądało sześciu cudów świata. Wszystkie obrazy są rezultatem badań historycznych, przebudowa, historyków fantazji i artystów. Każde pokolenie wnosi coś innego do zrozumienia fenomenu kulturowego zwanego „Siedem cudów świata”. Każdy z tych przedmiotów ma swoją stronę WWW w Internecie. Stałe naukowe prace badawcze poświęcone są cuda człowieka.

Rola mitologii w utrzymaniu zainteresowania siedmiu cudów świata

Ponad 2,5 tysiąca lat antyczny wykaz głównych atrakcji Starego Świata podnieca umysły naukowców, turystów, zwykłych ludzi. Wszystko minionego wieku z siedmiu cudów świata niemal mistyczne. Zaskakujące jest to, że starożytni autorzy wykazali trochę pragnienie, aby rozwinąć „Top 7”, aby zastąpić lista nowych atrakcji wyeliminowane zabytków.

Naukowcy twierdzą, starożytnego świata, że stosunek cudów słynnej liście zawsze taktowny. Wierzono, że siedem zabytki architektoniczne i zasłużenie zawarte w krótki, ale niepełna lista. Każdy uczestnik tego historycznego „Hit Parade” stał się sanktuarium narodowe, przedmiotem kultu i czci.

magiczna liczba 7 w starożytności był uważany boski, nieracjonalne. Mitologia i codziennego życia wielu ludzi na świecie są związane z liczbą elementów w różnych sferach życia. Na przykład, w tygodniu – 7 dni. Wyjaśnieniem może służyć jako struktura układu słonecznego, a raczej wydaje się na sferze niebieskiej w starożytnej Grecji. Gołym okiem było widać słońce, księżyc i pięć planet. Te same nazwiska były w starożytnych bogów (Jowisz, Saturn, Mars, Wenus, Merkury).

Wonders of the World: nowa wersja

Jakie są siedem cudów świata może konkurować ze wspaniałymi motywami zniknął z powierzchni planety? Opierając się na liście do głosowania on-line innych cudów świata został stworzony, które zostały zachowane i mogą cieszyć się z pierwszej ręki. Akcja została zorganizowana i trzymał na progu trzeciego tysiąclecia, organizacji non-profit. Inicjatorami tego ambitnego działania wysunął kilka dobrych powodów, które skłoniły zrobić kompilację różnych list i zestawy najwyższym światowym poziomie zainteresowania:

  • tradycyjne starożytne cuda znajdowały się tylko w części Starego Świata, który był znany, a stonowane kultura Grecka;
  • na liście nie dostał gigantyczne struktury w dużej części Azji, w nowym świecie i poza nią;
  • wybór z listy została wykonana w oparciu o kryteria, zależnie od idei starożytnych Greków o wspaniałych zabytków;
  • „Za burtą” były zjawiska naturalne, które czasem przewyższają jego wielkości sztucznych cuda.

Ustalenie zwycięzców projektu, zdecydowano się przeprowadzić oddzielnie wśród zabytków architektury i przyrody. Wyniki podsumował również dwukrotnie: w 2007 i 2011 m odpowiednio. Mieszkańcy dwustu krajów wzięło udział w badaniu online. Według wyników zostały wybrane przez „ulubionych” – zabytki, które są znane większości ludzi na świecie. Mówimy o Wielki Mur Chiny, Taj Mahal w Indiach, budowę Machu Picchu w Peru w Ameryce Południowej i innych zjawisk. Ale Komitet UNESCO zareagowała na to stwierdzenie, że działania popularny głos – to nie jest metoda, aby być wykorzystane, aby szukać cudów, w stanie zastąpić brakujące artefakty w starożytnej historii i kultury światowej.