448 Shares 3764 views

Swędzenie pochwy.

Swędzenie pochwy – dyskomfort w sromu, która przyniesie wiele niedogodności. Raschosy, brązowy i maceracja w małych i dużych warg sromowych może świadczyć o tym, że kobieta ma swędzenie w pochwie, powody, dla których chcesz się dowiedzieć.


Jeśli dziewczyna martwi tego objawu, wówczas staje się nerwowy i drażliwy, bardzo trudno dostać się do snu, a więc wygląda zmęczony i wyczerpany.

Co może powodować swędzenie w pochwie?

Zacznijmy od najbardziej prosty i nieszkodliwy. Często przyczyną tego objawu zostaje słabo wentylowane odzież. Preferencyjne czas swędzenie w tej sytuacji – zimą i jesienią, kiedy kobiety są podgrzewane i umieścić na kilka warstw odzieży. W rezultacie bilans cieplny jest zakłócony, a w ciepłym otoczeniu, chorobotwórcze bakterie zaczynają się szybko mnożyć i powodować swędzenie i pieczenie. Z reguły leczenie w takiej sytuacji – higienicznego prysznicem. Po którym zostaje przywrócona równowaga i swędzenie odchodzi.

Swędzenie w pochwie często pojawia się w kontekście długiego codziennego noszenia podpasek, często aromatyzowany. Mechanizm występowania nieprzyjemnych doznań w tej sytuacji jest taki sam jak w nie wentylowanym odzieży. Środek zapobiegawczy jest użycie sanitarnych wkładki higieniczne tylko wtedy, gdy absolutnie niezbędne, ale nie codziennie.

Zakażenia bakteryjne mogą spowodować poważne swędzenie w pochwie, który jest bardzo źle tolerowany u kobiet i wymaga użycia leków. Najczęstsze infekcje towarzyszą odczucia – chlamydia i kandydozy. Jednocześnie, oprócz swędzenia, kobiety skarżą narządów rozładowania i zapachu. Wszystkie te infekcje przenoszone są drogą płciową, więc najlepiej jest traktować obu partnerów. Jeśli swędzenie jest spowodowane przez zakażenie bakteryjne, a następnie wargi sromowe mogą być wykrywalne zarysowania (bardzo silne swędzenie) i zaczerwienienie. ściany pochwy będzie przekrwienie i obrzęk, może więc kombinacja świąd i spalania. Leczenie jest prowadzone wspólnie z ginekologiem lub wenerologa. Jest to proces długotrwały i wymaga szczególnej uwagi zarówno kobiet jak i lekarza.

Swędzenie pochwy może być wynikiem stanu zapalnego w miednicy natury nie zakaźnych. Jednak z reguły kobiety tolerować to dobrze. Odczucia znikają po usunięciu w procesie zapalnym.

Manifestacja swędzenie w pochwie jak reakcja alergiczna do tej pory nie jest zaskakujące. Fakt, że istnieją nowe produkty higieniczne (pianki, żele, kremy i aerozole), które są popularne. Zawierają one dużą liczbę elementów, które mogą wywołać alergię. Alergiczny może wystąpić swędzenie w pochwie i detergentów (mydło, proszek, klimatyzacją) pozostały na bieliznę.

Czasami alergie mogą objawiać się w smarowaniu prezerwatywy lub żelu smarującym, jak również samego lateksu. Przypadki reakcji alergicznej na nasienie.

Jeśli zauważysz, że po zastosowaniu jakiejkolwiek higieny lub prezerwatywy swędzenie w pochwie pojawia, konieczne jest, aby usunąć go z powierzchni warg sromowych mniejszych, dopochwowe douching przytrzymaj zwykły czystej wody i usunięcie alergenu. Jeśli dyskomfort nie ustępuje i zaczyna przejawiać inne objawy (obrzęk warg sromowych, zaczerwienienie), należy skonsultować się ze specjalistą.

Swędzenie pochwy może przejawiać się jako skutek reakcji na podawaniu leków, szczególnie w postaci czopków Bicze. Nie należy traktować go jako reakcji alergicznej. Trzeba tylko pilnować, czy swędzenie nie zwiększa i żadne nowe objawy, nic się martwić i można kontynuować leczenie.